Kierunek podróży Iran

« Powrót do grupy: Pasje forumowiczów

1 marca 2017, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się nad wyjazdem do Iranu. Chciałabym namówić na tą podróż mą koleżankę. Niestety jak na razie bezskutecznie. Czy ktoś z Was zwiedzał Iran i podpowie mi jaką atrakcją ją skusić na tą wyprawę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2017, 16:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran jest pięknym krajem. Zdecydowanie polecam się tam wybrać. Warto pojechać do pustynnego Bam i zorganizować wyprawę łodzią pośród lasów mangrowych wśród kanionów- Dolina Gwiazd i Chahkooh. Niesamowite wspomnienia mam z tamtych miejsc i chętnie kiedyś tam wrócę. Byłam sama, ale nastepnym razem chyba postawię na wytwórnię wypraw.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 marca 2017, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

koleżanka też namawiała mnie na taki wyjazd.Była kilka lat temu.Zachęca opowieściami o pięknych meczetach ,urokliwych miastach,smacznej chociaż innej od naszej kuchni i o dobrej pogodzie;)Wspominała też o pustyni Bam i oazie Garmeh polożonej wśród palm.Napewno sama nie wybrałabym się tam,raczej postawiłabym to zorganizowany wypad

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2017, 07:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran? Chyba bałbym sie tam jechać ;d

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2017, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Wyjazd do Iranu bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Kraj piękny o bardzo ciekawej historii, piękne zabytki a przede wszystkim bardzo mili i sympatyczni ludzi, bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Bardzo dużo młodych ludzi, chętnych do rozmowy i bardzo dobrze znających angielski. Pytanie o drogę zawsze kończyło się osobistym odprowadzeniem na miejsce, mimo że szli w innym kierunku. Czysto na ulicach i w hotelach. W miastach dużo pięknych ogrodów. Spaliśmy w hotelach 3 gwiazdowych były to hotele o wysokim standardzie. Wrócę am chyba z wytwórnią wypraw

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 marca 2017, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawy kierunek, ale obecnie to chyba nie byłoby to najbezpieczniejsze chyba, choć może nie ma tak źle?

Zgłoś | Cytuj | Link

23 marca 2017, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytałem kilka artykułów i książek o wyprawach w tamte regiony. Nawet paru pojechało rowerami. I nic im się nie stało. Uważam nawet, że z powodu ilości służb bezpieczeństwa i wysokości kar, bezpieczeństwo tam może być wyższe niż u nas. Obecnie Iran otwiera się na świat, więc powinno być całkiem ok. A sami ludzie pewnie bardzo stęsknieni za "obcymi". Co zobaczyć? Ali Sadr (fenomenalna jaskinia, chyba największa tego typu na świecie), Choqa Zanbil, Persepolis i wiele innych. Tam naprawdę jest co zobaczyć. Duży kraj i tak bardzo odmienny od jakiegokolwiek w Europie. No i pamiętaj by nie nazwać Irańczyka arabem, bo to obraza. Oni są persami. Najlepiej wybierz jakąś objazdówkę (wspomniana tutaj już Wytwórnia ma ich kilka) bo najwięcej zobaczysz. A samemu bez znajomości może być ciężko wszędzie dojechać.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2017, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran jest bezpieczny. Wieczorem chodziliśmy na spacer po deptaku, jest długi, pełno przy nim restauracji i prawie przy każdej knajpce jest muzyka na żywo. Najczęściej dobre głosy, śpiewają po rosyjsku. Siadaliśmy na murku i słuchali.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2019, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym się bała. Tyle złych rzeczy się tam dzieje...

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Hobby - książki Liczba postów: 200 Grupa: Pasje forum... Uwielbiam czytać książki i mogę śmiało powiedzieć, że jest to moje hobby, bardzo często po nie sięgam. Udało mi się ostatnio skończyć czytać książkę https://vid...
  • Darmowe ogłoszenia w internecie Liczba postów: 10 Grupa: Pasje forum... Zespół redakcyjny Szukamy.pl składa się z pasjonatów, których celem jest dostarczanie czytelnikom najbardziej wartościowych i rzetelnych treści. Redaktorzy i au...
  • Gdzie zamówić catering dietetyczny ? Liczba postów: 153 Grupa: Pasje forum... Rozważam wypróbowanie diety pudełkowej do 30 zł za dzień, oferowanej przez Paczka Smaku https://paczkasmaku.pl/ i jestem ciekawa, czy posiłki są zarówno smaczne...
  • Wasze pasje Liczba postów: 82 Grupa: Pasje forum... Lokalne media odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu opinii publicznej, dostarczając rzetelnych informacji i umożliwiając mieszkańcom wyrażanie swoich poglądów...
  • Jak znaleźć idealnego lekarza? Liczba postów: 441 Grupa: Pasje forum... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli potrzebujecie porady androloga, gastroenterologa, urologa lub reumatologa, to pole...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >