Oświetlenie

« Powrót do grupy: Ekspert aranżacji wnętrz

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 lipca 2011, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień Dobry,

Chciałam zadać pytanie dotyczące oświetlenia we wnętrzu. Otóż uwielbiam przysiadywać w salonie na moim bujanym fotelu i poczytać interesującą książkę, niestety oświetlenie mnie dobija mam lampę stojącą która mnie strasznie irytuje. Zanim pobiegnę do sklepu po kolejny błędny zakup chciałam się zapytać jakie oświetlenie będzie najbardziej pasowało.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lipca 2011, 09:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

mam dla Pani dwa rozwiązania. Pierwsze – wysoka, stojąca lampa będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak przy jej wyborze, jeśli ma służyć do czytania, musi kierować się Pani pewnymi zasadami. Taka lampa powinna mieć szeroki zakres światła, tzn. posiadać kilka odgałęzień z punktami świetlnymi. Natomiast klosze powinny być przeźroczyste i muszą dawać ostre światło. Drugi pomysł – jeśli fotel jest ustawiony przy ścianie lub koło mebli (półek) można przywiesić małe kinkiety lub jeden duży i szeroki. Bez względu na to co Pani wybierze proszę pamiętać, że każda lampa powinna pasować do wystroju i stylu wnętrza.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lipca 2011, 14:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja np. pracuje dużo przy komputerze przy biurku jakie oświetlenie zamontować aby nie męczyło oka, pomogło przy pracy nie było za intensywne ale na tyle mocne bym mógł również pisać przy nim lub czytać książki ??

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2011, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim przypadku zdecydowanie odradzam ledy i świetlówki, gdyż bardzo męczą wzrok. Najlepszym rozwiązaniem było by umieszczenie na ścianie lub pod półkami nad biurkiem kilku punktów świetlnych. Nie muszą być one skierowane bezpośrednio na biurko, gdyż dają dużo jasnego światła, a a tym samym nie przeszkadzają. Przy takim rozwiązaniu należy jednak pamiętać, by ściana nie była pomalowana na biało, ponieważ jeszcze bardziej rozproszy to światło i będzie rażące. Jeśli natomiast miałabym polecić standardowe rozwiązanie to proszę kupić sobie zwykłą lampkę biurkową, która będzie dawała ciepłe, ale dosyć mocne światło.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2011, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Może ma Pani pomysł jak oświetlić dom w nocy? Już precyzuje o co chodzi?!

Często jak wstaje i chce np. w nocy pójść do kuchni napić się czegoś albo zajrzeć do lodówki potykam się a to o futryny, buty zabawki kota... Jak oświetlić mieszkanie takim minimalnym światłem, które nie będzie razić, nie obudzi wszystkich domowników, a już bym była szczęśliwa jakby np. po godz. ściemniania w mieszkaniu samo się zapalało :))) ??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lipca 2011, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmm, a źródło światła nie powinno być skierowane na książkę ?? z tego co widzę niby jedno jest lekko skierowane lecz czy to wystarczy ??

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2011, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

'Niekumata' w takim przypadku fajnym rozwiązaniem będzie umieszczenie kilku małych punktów świetlnych przy listwie podłogowej lub zastosowania w tym miejscu listwy led. Istnieją mechanizmy, które umożliwiają samoczynne włączanie takiego światła po zmroku, jednak to już jest pytanie do ekspertów w tej dziedzinie. Dobrym rozwiązaniem byłaby również fotokomórka.

Ten post był edytowany przez newdesign dnia: 12 lipca 2011, 13:29
Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2011, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Podpasowała mi ta druga lampa Pani Anny, gdzie można taka kupić? Bo nie ma żadnej informacji.

Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 09:23

Zgadzam sie: good 0 bad

W leroy merlin zawsze mają takie fajne lampy, wystarczy iść na większe poszukiwania, a wróci się z zakupem idealnie dobranym do swoich potrzeb?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >