Rzeczoznawca budowlany

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 lipca 2011, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja bym chciała się tylko zapytać o to kto może być rzeczoznawcą budowlanym? udzielali mi odpowiedzi na to pytanie ale nie były rzetelne na innych forach, a bardzo mi zależy :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2011, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Odpowiedź po raz kolejny można znaleźć w Ustawie Prawo Budowlane:

Art. 15. 1. Rzeczoznawcą budowlanym może być osoba, która:
1) korzysta w pełni z praw publicznych;
2) posiada:
a) tytuł zawodowy magistra inżyniera, magistra inżyniera architekta, inżyniera lub inżyniera architekta,
b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń,
c) co najmniej 10 lat praktyki w zakresie objętym rzeczoznawstwem,
d) znaczący dorobek praktyczny w zakresie objętym rzeczoznawstwem.

Właściwy organ samorządu zawodowego może również nadać tytuł rzeczoznawcy osobie, która nie spełnia warunku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a i b, ale posiada szczególną wiedzę i doświadczenie w zakresie nieobjętym uprawnieniami budowlanymi.

Istnieje rejestr centralny rzeczoznawców budowlanych, w którym można sprawdzić jakiej specjalności jest dany rzeczoznawca oraz czy był karany.

Ten post był edytowany przez Maria_Kobryń dnia: 26 lipca 2011, 14:43
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2011, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale to prawda, w niektórych miejscach takie informację nie są czytelnie opisane, dlatego ludzie pytają się po kilka razy

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2012, 09:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Gdyby ktoś potrzebował ekspertyzy budowlanej, to mogę polecić Pana Przemysława Stawarskiego (rzeczoznawcę budowlanego i biegłego sądowego) u mnie Pan Przemysław wykonał ekspertyzę izolacji budynku i prac wykończeniowych. Pomogło to w wyegzekwowaniu poprawek od Firmy wykonującej prace.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2014, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

a w Warszawie jakieś dobre ekspertyzy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 grudnia 2014, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja znam firmę, która zajmuje się ekspertyzami zarówno prawnymi jak i technicznymi http://audytnieruchomosci.com/ sprawdzcie sobie oferte. Myślę, że przy dużych inwestycjach warto skorzystać z pomocy obiektywnych ekspertów, by nie dać się oszukać żadnym cwaniaczkom :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2015, 03:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja osobiście raz korzystałem z usług rzeczoznawcy i byli to www.taksator.info z Częstochowy, nie mieli zbyt duzej prowizji, wycenili okej wiec byłem bardzo zadowolony

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2015, 07:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakby ktoś szukał dobrej i rzetelnej firmy to mogę polecić http://www.batiplus.pl/oferta/. Korzystałem z ich pomocy przy swoich inwestycjach.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2015, 03:24

Zgadzam sie: good 0 bad

A po prostu zapytaj może w jakims biurze rzeczoznawcy, ja mam jednego zaufanego. Mysle, ze śmiało udzieli Ci odpowiedzi www.taksator.info

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2015, 10:51

Zgadzam sie: good 0 bad

zostanie rzeczoznawcą budowalnym nie jest takie proste. Trzeba skonczyc studia z tytulem inż. I mieć długie lata praktyki, żeby zdobyc uprawnienia. Ja robialem ekspertyzy budowlane i pomiary geodyzjne w tej firmie http://www.zuw-walawski.pl/oferowane-uslugi. Mila obsługa i wszystko calkiem profesjonalnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >