Wilgoć- skuteczny srodek do nawiercania

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

26 listopada 2006, 12:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam prosze o porade interesuje mnie zakup preparatu,który jest skuteczny, jako izolacja po nawiercaniu. Otóz w domku moim jakiś czas temu pojawiły sie na krótkim odcinku 3 m wewnatrz scianki plamy wilgoci, odchodzi tapeta i sciana puchnie.teraz mam już tqam połozone kafelki i mysle że nawiercanie było by najbardziej udanym sposobem. Firmy które tym sie zajmują dosyc kasuja A ja bym sobie poradził interesuje mnie tylko ta płynna izolacja gdzie można to kupić i jaka jest tego nazwa :?: :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2006, 12:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Andi napisał: Witam prosze o porade interesuje mnie zakup preparatu,który jest skuteczny, jako izolacja po nawiercaniu. Otóz w domku moim jakiś czas temu pojawiły sie na krótkim odcinku 3 m wewnatrz scianki plamy wilgoci, odchodzi tapeta i sciana puchnie.teraz mam już tqam połozone kafelki i mysle że nawiercanie było by najbardziej udanym sposobem. Firmy które tym sie zajmują dosyc kasuja A ja bym sobie poradził interesuje mnie tylko ta płynna izolacja gdzie można to kupić i jaka jest tego nazwa :?: :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2006, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Andi- ja znam bardzo dobry i sprawdzony środek. Atlas, Woder E Nie jestem pewien, czy to sie nada- ale wydaje mi sie, ze jest ok
poczytaj tutaj :) :
http://www.atlas.com.pl/oferta/produkty/66E2C909B8C14EE6C125 6D71004345BE/ATLAS+WODER+E
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2006, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Andi- znalazlam takie cos :)
Firma MC-Bauchemie sp. z o.o. wprowadziła do sprzedaży żel akrylowy MC-Injekt GL-95. Produkt przeznaczony jest do iniekcji powierzchniowo uszczelniającej. Żel akrylowy na bazie żywicy akrylowej składa się z dwóch komponentów A i B, mieszanych w stosunku objętościowym 1:1.
Produkt jest przeznaczony do wykonywania iniekcji uszczelniającej rysy i pęknięcia w betonie, odtwarzania izolacji poziomych w murze.
Może to ??

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2006, 07:49

Zgadzam sie: good 0 bad

..ja bym sam tego nie robił....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 grudnia 2006, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalazłam taką informację, mam nadzieje, że sie przyda :)
Po zastosowaniu odpowiednich środków, proces osuszania obszaru muru wokół nawierconych otworów może trwać kilkadziesiąt godzin. Blokadę przed wilgocią kapilarną uzyskuje się w kilka godzin od zakończenia tego procesu.
Do iniekcji stosuje się polskie roztwory silikonowe, np:
AHYDROSIL K
SARSIL H-14
SARSIL H-15, oraz SILMUR – komponent żywic silikonowych

Zgłoś | Cytuj | Link

1 marca 2007, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli to jest wilgoć pdciągana kapilarnie, a nie chcesz ruszać ściany to poszukaj wśród metod beziwazyjnych. Ja ostatnio znalazłem takie coś www.aquapol.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2007, 20:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik madziara napisał: Znalazłam taką informację, mam nadzieje, że sie przyda :)
Po zastosowaniu odpowiednich środków, proces osuszania obszaru muru wokół nawierconych otworów może trwać kilkadziesiąt godzin. Blokadę przed wilgocią kapilarną uzyskuje się w kilka godzin od zakończenia tego procesu.
Do iniekcji stosuje się polskie roztwory silikonowe, np:
AHYDROSIL K
SARSIL H-14
SARSIL H-15, oraz SILMUR – komponent żywic silikonowych


To można spróbować zrobić samemu - bez iniekcji ciśnieniowej (kosztem potencjalnie gorszej skuteczności).

Trzeba pod kątem ca 30 deg do poziomu nawiercić co 15 cm otwoty w murze po całej długości oszuszanej ściany , a następnie 15 powyżej zrobić taki sam drugi rząd przesunięty względem pierwszego o ca 7 cm, tak aby otwory otworzyły "zygzak" - stanowiły wierzchołki trójkątów równobocznych.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2007, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Poszukaj wiadomości o firmie schomburg mają specjalistyczne rozwiązania iniekcji grawitacyjnej opisanej przez poprzednika nie ma potrzeby wiercenia dwóch rzędów zależy to od grubości muru i z materiału zjakiego został wykonany. Jeżeli mur nie jest grubszy niż 25 cm wystarczy jeden rząd w murze z cegły pełnej .Należ również pamiętać o tym że iniekcja może nie rozwiązać problemu. Podciąganie kapilarne zaczyna się od wadliwie wykonanej izolacji poziomej ław fundamentowych lub jeżeli jest to pomieszczenie piwniczne problemem może być uszkodzenie izolacji podposadzkowej.Należy zastanowić się nad przyczyną a usuwanie skutków może się odbyć po naprawie docelowej.Podałeś stosunkowo mało informacji odnośnie zawilgocenia ściany. Opisz jej dokładne położenie w budynku, może będę mógł pomóc.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2007, 21:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Mirek napisał: Andi- ja znam bardzo dobry i sprawdzony środek. Atlas, Woder E Nie jestem pewien, czy to sie nada- ale wydaje mi sie, ze jest ok
poczytaj tutaj :) :
http://www.atlas.com.pl/oferta/produkty/66E2C909B8C14EE6C125 6D71004345BE/ATLAS+WODER+E
Pozdrawiam


To się zdecydowanie do tego nie nadaje.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Lakiernia Liczba postów: 83 Grupa: Technologie... Jeśli potrzebujesz usług związanych z obróbką metali i lakierowaniem proszkowym, to warto zapoznać się z ofertą firmy Colorex http://colorex.pl/ z Krakowa. Ich....
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 154 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 302 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Fotowoltaika Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Dla branży transportowej i logistycznej TSG Solutions oferuje banki energii, które pomagają w ładowaniu floty pojazdów elektrycznych. Sprawdź, co proponują na h...
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >