Wylewka w domku i mróz...

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

26 grudnia 2007, 21:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Drodzy forumowicze, sorki za być może banalne pytanie, ale niepokoi mnie coś i chciałem się podpytać Was w poniższej kwestii.
Ok. półtora tygodnia temu w domku, który kupuję od Developera wylano podłogę i rzucono gładź gipsową na ściany. Stało się to w przeddzień pierwszych (jeszcze delikatnych) mrozów. Od tamtej pory mamy temp. jaką mamy czyli od -6 do +1. Budynek nie ma jeszcze tylko drzwi garażowych. Okna są pouchylane. Ogrzewania jeszcse brak. Piec gazowy jeszcze się montuje. Widzę, że ta posadzka słabo schnie ale to jest jasne, że zacznie się dopiero suszyć jak ruszy ogrzewanie w całym domku z pieca. Pytanie czy to, że posadzka sobie teraz stoi nieocieplona w sumie niedawno po wylaniu i jeszcze działa na nią mróz może mieć na nią negatywny wpływ? Czy jeśli tak to czym to grozi i czy jest coś co powinienem niezwłocznie zrobić?
Dziękuję za ewentualne porady, pozdrawiam
Edward

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 grudnia 2007, 08:10

Zgadzam sie: good 0 bad

jezeli dziala na nia mroz to moze ja oslabic ... moze pekac i na pewno nie bedzie miala wyrzymalosci .... czy nie mozna tam jakiejs kozy wstawic ?? zeby chociaz bylo +5 ... nie szkodzi ze bedzie dlugo schlo ... byle mrozu nie bylo

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 grudnia 2007, 08:13

Zgadzam sie: good 0 bad

proszę być spoko!
taki mróz to małe piwo w ołoniętych pomieszczeniach

najważniejsze aby do czasu zakonczenia procesu wiazania cementu, spoiwa nie było mrozu ponizej -5 stopni.
krótko nie moze być przerwany proces wiązania

miłego Nowego Roku i zakonczenia procesu inwestycyjnego

uczeń technikum budowlanego

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2007, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja zgadzam się z Radex.
Temperatura całodobowa nie niższa jak +5 stopni Celcjusza. Okna są pouchylane więc podejrzewam że w pomieszczeniach temperatura jest zbliżona do temperatury panującej na zewnątrz. Więc podgrzać by się przydało.

A co do mrozu i temperatur bliskich zera to jest to zawsze niekorzystne dla procesu wiazania zapraw, tynków itp.

Pozdrawiam
Paweł

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2007, 22:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję bardzo za Wasze uwagi :) Koza już stoi, tak na wszelki wypadek. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 stycznia 2008, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

W tym przypadku wykonawca popełnił pewien błąd. Wylewka w tej temperaturze i jej twardnienie nie będzie zagrożone (cementy szybkowiążące oraz temperatura dodatnia), ale tynki gipsowe nie powinny być nanoszone na wilgotne podłoża, tj. zaraz po wykonaniu wylewki.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2019, 23:29

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy rodzaj wylewki nie jest też ważną kwestią? Bo np. wylewka anhydrytowa łódzkie może mogłaby się lepiej sprawdzić.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Panele Liczba postów: 122 Grupa: Robimy stro... Doradźcie, jakie panele będą najlepsze :) Kompletnie się na tym nie znam. Szukam czegoś naprawdę dobrej jakości. Widziałam, że tu mają spory wybór http://www.dd...
  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 23 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • Jak samemu założyć listwy przypodłogowe? Liczba postów: 62 Grupa: Robimy stro... Listwy do paneli podłogowych sa jak firanka w pokoju:) Myślę, że zamkną całe pomieszczenie. Mam podobny problem tylko z cokołami. Podobają mi sie listwy podłogo...
  • Wykładzina na płytkach?? Liczba postów: 62 Grupa: Robimy stro... Robi się coś takiego? __ Biuro Rachunkowe Rybnik
  • kuchnia Liczba postów: 35 Grupa: Robimy stro... Znalezienie odpowiednich elementów do remontu kuchni to nie łatwe zadanie, szczególne jeśli chcemy ją zrobić idealnie pod siebie. Warto zerknąć na ofertę https:...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19106 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >