czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

28 października 2013, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

"44% domów jest stawianych z Porothermu" - pytanie skąd te dane? Nie to żebym z tym chciał polemizować, ale jestem po prostu ciekawy... :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 marca 2014, 21:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie w tym wątku mówimy o ścianach zewnętrznych :) stąd moje porównanie i będę się trzymał tego że ściany zewnętrzne z betonu komórkowego to najlepsze rozwiązanie ponieważ mają najlepszy wsp przenikania ciepła a do tego bardzo dobre parametry akustyczne. Dodatkowo zwrócę waszą uwagę na to, że muruje się dużo szybciej z BK niż z poro ponieważ bloczki są lżejsze i większe, nie zostaję także prawie żaden odpad - a to wszystko przekłada się także na ogólne koszty budowy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2014, 11:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma odpadów przy budowaniu z betonu? Przecież tego materiału nie idzie normalnie przeciąć. Kruszy się niezależnie od tego, jaką piłą by ciąć. A co do wsp. przenikalności cieplnej i wagi pustaków, to Porotherm niedawno wprowadził pustaki z wełną mineralną w środku, co poprawiło właśnie współczynnik U i zmniejszyło wagę pustaka. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest w ostatnich latach mega popularne na zachodzie...
http://www.wienerberger.pl/aktualno%C5%9Bci/i nnowacyjny-porotherm-t-nagrodzony-z%C5%82otym-medalemtarg%C3 %B3w-budma.html

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2014, 20:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem jaki typ bk miałeś jednak ja nie zauważyłem żadnych problemów, tnie się równo. Co do materiału o którym wspominasz... pozwala na osiągnięcie U=0,170 W/m2K , bk rodzimego producenta Termalica daje U=0,173 W/m2K więc różnica żadna zaś cena za m2... w poro 364,09 zł/m2, zaś Termalica 224,80zł/m2 łatwo policzyć, że nowy porotherm jest o ponad 60% droższy! Więc nie wiem czy z tego wybydujesz ekonomiczny dom, a jak już to na pewno w dużo dłuższej perspektywie.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2014, 21:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Akustyka ścian z betonu komórkowego to dramat. Dodatkowo marna nośność (2 Mpa Termalici przy 15 Mpa Porothermu!) i konieczość robienia wstawek żelbetowych żeby usztywniać konstrukcję. U też nie jest argumentem, bo jednowarstwowy Porotherm ma 0,21... Cena? Właśnie sprawdziłem po cenach katalogowych i wychodzi, że jest to niecałe 10% na korzyść betonu. Biorąc pod uwagę zalety ceramiki - tak mała różnica w cenie w żaden sposób mnie nie zachęca do zakupu bloczków betonowych!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 grudnia 2014, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zdecydowałem się na dryfix 30. Planowałem ścianę jednowarstwową 44 lub 49 ale zależało mi na tłumieniu dźwięku więc zostało 30 plus 15 ocieplenie z wełny. Co odkryłem przy pustakach szlifowanych. Dryfix jest tylko dokładny na wysokość ale na długość masakra jakaś bo błąd to 4 mm dla jednego pustaka jego długości to 7,5 %. Dla mojego domu 14metrów długiego wychodzi 22 cm niedokładności więc jak utrzymać parametry tej ściany jeśli jest podoklejana i poodcinana? Niestety tej informacji nie ma na stronach producenta i teraz mam dylemat bo niby pustak dokładny i chce go tylko posklejać ale za duża niedokładność. Teraz pomyślcie co taka fuszerka zrobi przy jednowarstwowe. Rozważałem edera i heluza także tylko eder ale cena 3 razy wyższa. W Polsce nie można porządnej jednowarstwówki postawić w normalnej cenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 grudnia 2014, 22:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściana nie jest podoklejana i podocinana. Zostaje do przecięcia jeden pustak w rzędzie i trzeba nałożyć tam zwykłą zaprawę przy łączeniu. Masz też pustaki połówkowe (o bodaj 12 cm szerokości). Ja z nich korzystałem i praktycznie każdy rząd mi się ładnie składał w całość na szerokość. Kilka razy rzeczywiście wyszły jakieś braki, ale to się łatwo da zamknąć przeciętym pustakiem, izolacją termiczną od wewnątrz i zwykłą zaprawą. Przy termowizji nie ma w miejscu tych łączeń żadnych mostków termicznych, więc konstrukcja na tym nie straciła. I to nie jest żadna "fuszerka" jak to nazywasz, tylko normalna sytuacja na budowie. To nie apteka, żeby się wszystko zawsze idealnie składało ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2014, 21:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: MarekA napisał: Akustyka ścian z betonu komórkowego to dramat. Dodatkowo
marna nośność (2 Mpa Termalici przy 15 Mpa Porothermu!) i
konieczość robienia wstawek żelbetowych żeby usztywniać
konstrukcję. U też nie jest argumentem, bo jednowarstwowy
Porotherm ma 0,21... Cena? Właśnie sprawdziłem po cenach
katalogowych i wychodzi, że jest to niecałe 10% na
korzyść betonu. Biorąc pod uwagę zalety ceramiki - tak
mała różnica w cenie w żaden sposób mnie nie zachęca
do zakupu bloczków betonowych!


Zweryfikuj te dane o akustyce w kartach katalogowych a zdasz sobie sprawę, że bk ma się lepiej niż pustaki ceramiczne pod tym względem.
Jeżeli chodzi o wytrzymałość materiału na ściskanie - stawiając dom z ceramiki masz zwyczajnie dom przewymiarowany a grubości ścian są takie jedynie ze względu na warunki termoizolacyjności, bo do budowy domu beton komórkowy jest wystarczający - zachęcam do weryfikacji obliczeń projektowych. Zatem cena korzystniejsza i wsp przenikania ścian korzystniejszy... nie wiem co by Cie miało skłaniać do ceramiki. Przy okazji zakładam iż nie jesteś inżynierem skoro nie precyzujesz jaka nośność.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2015, 22:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Kraken: a mimo wszystko połowa domów w Polsce jest budowana z ceramiki... :P Piszesz o przewymiarowaniu ścian - a jak myślisz dlaczego najgrubsze betony mają w końcu przyzwoitą izolacyjność akustyczną? Dzięki temu właśnie że są takie grube. Poza tym co mi z betonowej konstrukcji zewnętrznej o dobrej akustyce, skoro ściany wewnętrzne będą miały taką akustykę, że oszaleję po tygodniu od wprowadzenia się do nowego domu? Dla mnie akurat kwestia akustyki była ważna, bo mam traumę po mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2015, 23:10

Zgadzam sie: good 0 bad

grubek,

a zamist słuchać jedynie opinii podszedłeś do sprawy akustyki merytorycznie i porównałeś współczynniki ceramiki i betonu komórkowego? swojego czasu porównywałem odpowiadające sobie grubości pustaków i bloczków Termalica ... bloczki były w najgorszym przypadku równe ceramice. Do Twojego problemu można jeszcze podejść tak, że stawiasz ściany z najlepszego izolatora termicznego czyli betonu komórkowego a ściany wewnętrzne zbudujesz takie, które najlepiej tłumią dźwięki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >