jak zaizolować ścianę fundamentową ?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

21 października 2008, 16:14

Zgadzam sie: good 0 bad

ławy fundamentowe wylane:-) i teraz zastanawiam się nad izolacją ściany z bloczków fundamentowych. Jak to zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lutego 2009, 17:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Abizol to nie jest jeden środek, ale cała gama produktów firmy Inco-Veritas z Warszawy. To pólpłynne izolacje bitumiczne najczęściej zawierające mieszanki różnych asfaltów i innych chemicznych uszczelniaczy i izolatorów. Przeznaczone są do wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Służą izolacji fundamentów z niemal każdego materiału. Nie napisał pan jaki ma pan w projekcie rodzaj tego Abizolu, ale do fundamentów nadają się Abizol R, RS, PS, KL-DM, DM tixo, Ponieważ są to środki bardzo drażniące lepiej niech zrobi to za pana wykwalifikowana ekipa. Ja polecam stronkę:fachowaekipa.pl
Tam są naprawdę nieźli fachowcy od fundamentów i murów.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2009, 00:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich ja również dołączę się do tego tematu, ponieważ za niedługo będę robił fundamenty i szukam cały czas czym zaizolować fundamenty. Jak myślicie Panowie jaka by była najlepsza izolacja? i co sądzicie o systemie ICO-PAL ?? bo właśnie się nad nim zastanawiam. POZDRAWIAM

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2009, 10:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Najczęściej stosowane rozwiązanie to:
izolacja na bazie wody ( nie rozpuszczalnika) np. dysperbit, dekadizol eko. Ściany fundamentowe smarujemy 2-3 razy. Docieplamy materiałem typu XPS (termopian, styropian ekstrudowany), materiał ten ma jedną bardzo ważną ceche - pomijalna nasiąkliwość wodna ( odradzam stosowanie styropianu ).O zewnątrz dajemy dodatkowo folię fundamentową kubełkową.

Coraz częściej spotykam się z ty, że wykonawcy na XPS dają siatkę do dociepleń i zaciągają wszystko klejem do siatki. Osobiście nie jestem zwolennikiem tej metowy.

Jeszcze jedna ważna rzecz - nie kołkować XPS-u, najlepiej przykleic klejem np. TORGGLR Piana Termo.

Co do izolacji poziomych to polecam plastpape (gotowy, przycięty na odpowiednią szerokość materiał) lub pape termozgrzewalną.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2012, 22:55

Zgadzam sie: good 0 bad

witam
zaizolowałem fundament ABIZOLEM KL I ABIZOLEM R , teraz muszę przykleić styropian lub xps jednak nie wiem czym czy np. ATLAS PLU lub czymś podobnym bo smoło pochodne izolacje reagują ze styropianem.czy można posłużyć się np. dysperbitem w celu przyklejenia płyty do ściny fundamentu zabezpieczonej pierwotnie abizolem? jak to zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 marca 2014, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Na tym blogu masz troszkę rad na temat izolacji termicznej oraz izolacji przeciwwilgociowej płyty fundamentowej. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą. Są to wskazówki bardziej techniczne, aniżeli dotyczące konkretnych produktów, o których forumowicze pisali tu przede mną ;).

Zerknij tu: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/plyta-fundam entowa/#axzz2wSOBGgmL

Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2014, 21:30

Zgadzam sie: good 1 bad

tak jak moi przed mówcy :D do dzieła

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2014, 21:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Do izolacji ścian fundamentowych można stosować również styropian (EPS). Jeżeli będzie on wbudowany w technologii stosowanej dla XPS, czyli przy bezpośrednim kontakcie z gruntem, to należy stosować styropiany hydrofobowe. Charakteryzują się one obniżoną nasiąkliwością wodą (na poziomie 3 do 5 %) w stosunku do styropianów tradycyjnych. Styropiany produkowane w technologii agregatowej mają deklarowaną nasiąkliwość na poziomie nawet 1 % (jak dla XPS-ów). Jeżeli styropian będzie zabezpieczony od strony gruntu przed dostępem wody, to możliwe jest również stosowanie styropianów zwykłych, jednak wówczas trzeba zwrócić uwagę na jakość wbudowania, ponieważ woda może znacznie obniżyć izolacyjność cieplną płyt.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2014, 10:32

Zgadzam sie: good 0 bad

ja przy izolacji korzystalem z uslug firmy hydroprofil i wszystko mi elegancko zrobili. nie mam zadnych problemow z wilgocia :)

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2014, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A nie byloby dobrym rozwiązaniem dowiedzenie sie czy nie ma po prostu jakiegos betonu, który juz sam w sobie stanowi izolacje? Najlepiej to chyba sie zorientowac w jakiejs betoniarni, wiem,ze dobra jest http://www.contractor.com.pl/ .

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >