jakiej pojemności szambo?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

24 marca 2010, 11:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Szambo średnio się ma do fundamentu ale niestety nie wiem gdzie indziej tego posta wrzucić.
Pytanie jak w temacie - w domu będą mieszkały 2 osoby dorosłe i oczywiście z czasem planujemy z żoną osobę trzecią niedorosłą ;) Jakiej pojemności szambo będzie najodpowiedniejsze? Czy jest jakiś sposób na obliczenie tego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2010, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Najodpowiedniejsze byłoby szambo 10 m3, które trzeba opróżniać co 3-4 tygodnie. Im mniejsze szambo tym częściej trzeba usuwać z niego fekalia co dla większości z nas nie jest wygodne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2010, 18:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście około 10 m3 (10 000 litrów) powinno wystarczyć. Ja mieszkam z żoną i dwójką dzieci (5 i 7 lat) w domku jednorodzinnym i mamy szambo 14 m3 i jego zapełnienie zajmuje nam mniej więcej miesiąc (prysznic, gotowanie, pranie, zmywarka).

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2010, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Michał Z.]Rzeczywiście około 10 m3 (10 000 litrów) powinno wystarczyć. Ja mieszkam z żoną i dwójką dzieci (5 i 7 lat) w domku jednorodzinnym i mamy szambo 14 m3 i jego zapełnienie zajmuje nam mniej więcej miesiąc (prysznic, gotowanie, pranie, zmywarka).

Tak mi teraz przyszło do głowy: Czy "szambiarka" na raz weźmie więcej niż 15 m3?
Chyba większe nie ma sensu.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2018, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Dużo zależy do tego jak dużo ludzi korzysta z kanalizacji. Generalnie o wiele lepiej jest zakupić większe szambo niż potem kombinować z powiększaniem, ewentualnie możesz zastanowić się nad przydomowa oczyszczalnią ścieków.

Ten post był edytowany przez Dip-Stal.pl dnia: 11 września 2018, 15:03
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2024, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

W poszukiwaniu wysokiej jakości, ekologicznych bakterii do szamba i przydomowych oczyszczalni ścieków, warto poznać bliżej markę Biofos dostępną w ofercie https://sklepinco.pl/marka/biofos/. Na pewno jest to rozwiązanie, które pozwala unikać częstych problemów z zapychaniem i zapewnia skuteczne działanie. Warto przetestować, tym bardziej jeśli macie z tym częste problemy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >