płyta fundamentowa

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

19 lutego 2007, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

witam...
jestem na etapie zalatwiania warunkow bud. w wydziale archit... UM.. ale moje pytanie dotyczy fundamentow, otóż zastanawiam sie czy lepiej wykonac tradycyjny fundament czy tez plyte fundamentową... rozmawialem z kilkoma fachowcami w zakresie budowlanym i zdania są podzielone dokladnie 50/50... czy moglibyscie cosik doradzic?? ewentualnie moze jakis link domaterialow gdzie mozna poczytac na temat plyty fund... , za miesiac chcialbym juz zamowic projekt, a z tego cosie orientuje to powinienem podac taki szczegol jak rodzaj fundamentu :) ... z gory dziekuje
pzdr...tomek

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lutego 2007, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

W portalu budnet znalazlem takie cos:
W tej metodzie nie ma potrzeby robić głębokiego wykopu, wystarczy zdjąć humus. Uzupełnia się miejsce po nim tłuczniem lub żwirem, który chroni przed podciąganiem wody. Na takim podłożu układa się styropian grubości 15-16 cm. o odpowiedniej gęstości. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lutego 2007, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

aaa..i jeszcze :)
Bezpośrednio na styropianie kładzie się płytę fundamentową. Powinna być zbrojona na górze i na dole. Zbroi się całą powierzchnię płyty siatką, a fragmenty, pod ściany, dodatkowo uzbraja się prętami. Można w niej od razu zainstalować ogrzewanie podłogowe.
pozdr

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2007, 16:35

Zgadzam sie: good 0 bad

zbrojnie plyty tylko siatka?? a o jakiej grubosci ?? ja tez sie zastanawiam nad takim rozwiazenim ale ja uzlozylem sobie tak robie wykop na 1,2 m na szerokosc 40 cm i zalewam to wszystko w ziemi betonem na dole wykopu planuje zbrojenie z drutu 4 drutów fi 12 spietych strzemionami. Po zalaniu w ziemi stawiam szlunki wysokosci 50 cm od ziemi i poziomuje i zalewam betonem. Po stwardnieciu wszystkiego okolo miesiaca zasypuje srodek zwirem potem piachem ubiajam izolacja przeciwwilgociowa na to styropian odpowiedniej kalsy o grubosciach np 2x5 do 2x10 na przemian ukladane dwie warstwy i na tym zbrojenie ze drutow fi 10 o kwadratach 15 do 20 i zalewam betonem klasy b20.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2007, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytanie?Czy wylewać ławy pod płytę fundamentową

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2011, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Po co? Po to robi się właśnie płytę, aby nie robić ław!

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2011, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Eco Inwest
www.ecoinwest.pl
tel 698116308
emial inz.k.slaga@interia.pl
ZALETY I KORZYŚCI PŁYT FUNDAMENTOWYCH ECOTCHERM


Możliwość wykonania fundamentu płytowego typu ECOTCHERM w każdych warunkach geologicznych oraz terowych np szkody górnicze, występowanie gruntów o słabej nośności typu warstwy nasypowe, organiczne, torfy, wyskoki poziom wód gruntowych
Realizacja całego cyklu do 4-5 dni
Zwiększona nośność konstrukcji zapobiega osiadaniu budynku i ogranicza odkształcenia fundamentu
Dokładność wykonania płyty fundamentowej – czynnik bardzo istotny zwłaszcza w przypadku budownictwa szkieletowej
Ekonomiczność zastosowanie płyty typu ECOTCHERM znacząco koszty eksploatacji obiektu. Właściwa konstrukcja płyty ECOTCHERM w 100% pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych w przeciwieństwie do oferowanych rozwiązań na rynku
Ochrona przed radioaktywnym radem

Eco Inwest ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie projektu , wykonanie płyty typu ECOTCHERM , dostarczone materiały wykonawstwo
Udzielamy 10 letniej gwarancji
Każdy projekt realizowany jest indywidualnie zależnie od :
warunków geologicznych
warunków terowych
sytemu ogrzewania
projektu zasadniczego
parametru współczynnika przenikania ciepła
bilansu energetycznego obiektu

Referencje
Realizacja w ciagu kilku lat kilkuset płyt między innymi dla :
P.A.B Varioplan Spz oo
PBD Drew-Inwest Sp zoo
Armada Development SA
Tadex Fertig Haus
MB-bud Oświecim

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2014, 21:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Ja zawsze gdy coś robię na początek wchodzę na stronę MGProjekt, mają naprawdę przydatne tematy. A co do płyty fundamentowej to znalazłem dla Ciebie ten artykuł http://www.mgprojekt.com.pl/blog/plyta-fundamentowa na pewno czegoś ciekawego się dowiesz. Ja osobiście polecam tą metodę, ze względu na to że o wiele szybciej można zakończyć budowę. Jest to z pewnością duży atut w czasach, gdzie wszędzie się nam spieszy.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2014, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Ja zawsze gdy coś robię na początek wchodzę na stronę MGProjekt, mają naprawdę przydatne tematy. A co do płyty fundamentowej to znalazłem dla Ciebie ten artykuł MGProjekt na pewno czegoś ciekawego się dowiesz. Ja osobiście polecam tą metodę, ze względu na to że o wiele szybciej można zakończyć budowę. Jest to z pewnością duży atut w czasach, gdzie wszędzie się nam spieszy.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 maja 2015, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

dużo zależy od terenu, na którym ma być budowa, najpierw robi się badania geologiczne, np. u http://www.geoxx.pl/ Olsztyn, później można się zastanawiać nad fundamentem

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >