wykop pod fundamenty

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 marca 2007, 02:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Mam zamiar sam wykonać wykop pod fundament jednak jestem pełen obaw ponieważ budynek będzie usytuowany obok już istniejącego. Budynek który już stoi jest z lat 40-tych i z tego co się orientuje jest posadowiony na fundamencie który ma 40 centymetrów :shock: , ja muszę zejść dużo niżej i tu moje pytanie, jak zabezpieczyć sciane istniejącego budynku żeby podczas robienia wykopu ta ściana sie nie zawaliła :?:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 marca 2007, 10:39

Witam
Napisz prosze w jakiej odleglosci bedzie nowy fundament od starego no i jaka jest grunt na tej dzialce

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 marca 2007, 13:44

Użytkownik przemo784 napisał: Witam
Napisz prosze w jakiej odleglosci bedzie nowy fundament od starego no i jaka jest grunt na tej dzialce
budynki mają być przyklejone do siebie to znaczy odstęp będzie ok 10 centymetrów, jeżeli chodzi o grunt to jest żółty piach nie ma problemów z wodą

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2007, 21:53

Użytkownik napisał: budynki mają być przyklejone do siebie to znaczy odstęp będzie ok 10 centymetrów, jeżeli chodzi o grunt to jest żółty piach nie ma problemów z wodą
Woda to twój najmniejszy problem, w tej odległości posadowienie budynku na większej głębokościjest dość kłopotliwe.
Nieobejdzie się bez podbijania fundamentów istniejącego budynku.Należy pamiętać, że w takiej odległości to możesz posadowić na jednakowej głębokości w innym razie wykopy mogą doprowadzić do obsunięć gruntu pod ławami istniejącego budynku i niestety ale do katastrofy, lub w najlepszym wypadku usterek nie do usunięcia (nierównomierne osiadanie budynku pęknięcia itp)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2015, 22:22

Mysle, ze lepiej nie zabezpieczac tylko pojsc w lepsze techniki wykopow, a nie te najprostsze i najtańsze. Znajomy mi kiedys polecal te firme www.przewiertywitar.pl w ekstremalnych przypadkach

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 czerwca 2015, 13:27

Ja tez poszukuje wlasnie firmy, która zrobi mi wykopy pod fundamenty itp. Czy myslicie, ze firma www.pl-kraz.pl jest godna zaufania? Mój znajomy mi ich polecal ale chciałbym troszke wiecej opinii

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2015, 09:01

Widzę, że tu potrzeba profesjonalistów. Tego typu fundamenty muszą być odpowiednio zabezpieczone. W dodatku trzeba zadbać o budowlę, która już stoi obok. Znalazłem firmę, która zajmuje się tego typu przedsięwzięciami. Tu macie opisaną ich działalność http://aarsleff-fundament.wix.com/aarsleff . Z tego co widzę to radzą sobie z dużo większymi przedsięwzięciami.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2018, 13:55

Jeżeli mieszkacie w okolicach Trójmiasta to polecam wam zgłosić się do firmy www.pl-kraz.pl Firma ta zajmuje się wykonywaniem przeróżnych prac ziemnych w tym wykopów pod fundamenty. Ich siedziba znajduje się w Gdyni.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 maja 2018, 14:28

Gdy wykonywałem fundamenty w moim domu to korzystałem z usług firmy www.nazalinaft.com i polecam ich również wam. Wykonują roboty ziemne w bardzo korzystnych cenach. Firma zajmuje się też dostarczaniem kruszywa.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 maja 2018, 07:07

Jeśli chodzi o fundamenty to warto brać wykwalifikowane ekipy. Tym bardziej jak ma się w planach jeszcze wzmocnienie gruntu. U mnie zajmowała się tym firma http://aprofi.pl/ jestem z nich mega zadowolony. Zrobili to szybko i profesjonalnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17879 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >