Brak drogi do działki sąsiada.

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

18 stycznia 2023, 21:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Mam pytanko.. mam sąsiada który obok mnie ma działkę i rzuca się do mnie że zrobiłem ogrodzenie nie wlaściwie gdyż jego zdaniem 5 cm wszedłem na jego działkę no ale mniejza z tym... ten superowy sąsiad będzie zaczynał w tym roku budowę domu na tej działce i problem taki że nie ma do tej działki drogi tzn jest ale ma ona 1.8 metra.. dziadki dawniej się dogadały na tzw gębę i jeździ po mojej działce.. gdybym zagrodził zgodnie z tym co pokazują kamienie graniczne to ta droga ma wtedy 1.8 metra. Moje pytanie brzmi.. jest jakieś tam nowe prawo budowlane 2023.. droga według starego prawa ma mieć minimum 3 metry by dostać pozwolenie.. czy w tej kwestii coś się zmieniło? Czy mając drogę 1.8 m może się budować? Co w takiej sytuacji zrobić najlepiej ? Przesunąć ogrodzenie i zmniejszyć drogę do szerokosci 1.8 m? Dogadać się nie ma szans... jak to wygląda prawnie ? Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >