Co na okna - ochrona przed gorącem

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

31 sierpnia 2015, 17:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy to prawda, że markizy zewnętrzne oprócz tego, że dają cień mogą chronić dom przed upałem. Spotkałem się z takim zapewnieniem przeglądając ofertę Fakro, a konkretnie właśnie takie markizy. Szukam rozwiązania problemu 27 stopniowego nieraz ciepła w domu i trafiłem na coś takiego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2015, 19:51

Zgadzam sie: good 0 bad

no markizy dają dużą ulgę w gorące dni, więc warto przemyśleć takie rozwiązanie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2015, 12:32

Zgadzam sie: good 0 bad

na forum poruszaliśmy już kilka podobnych tematów odnośnie ochrony przed słońcem i tuta uważam,ze znakomicie sprawdzą się żaluzje w ciemnym kolorze,które będą odbijać promienie słoneczne.


www.DoOzdabiania.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2015, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Autorowi chyba chodziło o markizy zewnętrzne, bo takie Fakro produkuje. Nie chodzi tylko o cień, ale i zmniejszenie temperatury, skoro narzeka na upały. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2015, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

To oczywiste, że skoro pojawia się cień, to od razu robi się chłodniej w pomieszczeniu. Plus jest taki, że nadal mamy dopływ światła - a nie tak jak w przypadku rolet ciemność. I tak najlepszą ochroną przed słońce są moim zdaniem okiennice - takie jak w starych drewnianych domach. Do tej pory pamiętam takie okiennice u mojej babci. Wystarczyło je zamknąć rano, a przez cały upalny dzień utrzymywał się w domu chłód. Fakt, że w drewnianym domu zazwyczaj i tak jest chłodniej latem, ale duża w tym zasług okiennic - wiadomo, że drewno nie nagrzewa się tak jak np. aluminiowe żaluzje, albo rolety zewnętrzne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 września 2015, 20:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja miałem okazję zobaczyć takie cuda, które chronią przed słońcem u mojego kolegi z pracy. Ma on zamontowane rolety Velux chyba, zewnętrzne. Zatrzymują one promienie słoneczne zanim dotrą do szyby okiennej. Są zamontowane po zewnętrznej stronie okna i dzięki temu zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Ale mają one jeszcze zalety i to całoroczne, a więc: całkowicie zaciemniają pomieszczenie, co na weekendy jest zbawieniem:-), izolują zimą, wyciszają dudnienie deszczu i gradu no i jeszcze wyglądają na solidne, co odstrasza złodziei:-)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2015, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik KubaKawalec napisał: Ja miałem okazję zobaczyć takie cuda, które chronią
przed słońcem u mojego kolegi z pracy. Ma on zamontowane
rolety Velux chyba, zewnętrzne. Zatrzymują one promienie
słoneczne zanim dotrą do szyby okiennej. Są zamontowane
po zewnętrznej stronie okna i dzięki temu zapobiegają
nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Ale mają one jeszcze
zalety i to całoroczne, a więc: całkowicie zaciemniają
pomieszczenie, co na weekendy jest zbawieniem:-), izolują
zimą, wyciszają dudnienie deszczu i gradu no i jeszcze
wyglądają na solidne, co odstrasza złodziei:-)


Dokładnie taką funkcję pełnią markizy o których pisałem. U mnie nagrzewanie się pokoju stanowi problem w szczyt lata. Jak ktoś ma jeszcze świetna izolację na ścianach to w ogóle super chłodno w lato, nie trzeba żadnych wiatraków czy klimatyzacji, natomiast nawet same markizy już robią ogromną różnicę. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2015, 16:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Grunt to połączenie dobrej izolacji w murach, a także w oknach. Nawet okna trzyszybowe przepuszczają dość sporo ciepła. Jeśli te markizy dają sobie lepiej radę to musi być faktycznie dobre rozwiązanie, kwestia tego czy do stanu idealnego trzeba posiadać okna trzyszybowe + markizy, czy wystarczą dwie szyby i już w miarę da się schłodzić pokój.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2015, 20:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie bardzo długo żona namawiała na okiennice, ale jakoś nie moglem się przekonać. Ostatecznie zdecydowalismy się na okiennie, które wykonala nam firma http://www.e-mar.com.pl/ i powiem ze fajnei to wyszlo. Nie dość ze chroni przed sloncem naweet może lepiej niż jakieś zaluzje itp. to jeszcze dodaje klasy naszemu domkowi.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 marca 2016, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajne rozwiązania można znaleźć na solidnemarkizy.pl. Mają ofertę do domków jednorodzinnych jak i rozwiązania dla sklepów itp. A jeśli chodzi o problem nadmiernej temperatury w domu to na pewno markizy pomogą w tym problemie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dywan do sypialni Liczba postów: 50 Grupa: Ciekawe pom... Wybór firmy specjalizującej się w praniu dywanów zależy również od jej dostępności i terminowości. Czas oczekiwania na usługę oraz możliwość dostosowania termin...
  • Meble biurowe Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... Meble biurowe powinny przede wszystkim zapewniać komfort pracownikom. To ich najważniejsza funkcja. Całą resztę można zepchnąć na drugi plan. Tak samo jest z oś...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 368 Grupa: Ciekawe pom... Dużym plusem paneli tapicerowanych w sypialni, czy innym pomieszczeniu w domu jest to, że można je szybko samodzielnie położyć. Zobacz jak zrobić ścianę z panel...
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 585 Grupa: Ciekawe pom... A nie myśleliście o tym, aby odwiedzić USA? Ja od zawsze o tym myślę, a pod adresem: https://planetescape.pl/kraj/usa/ udało mi się nawet znaleźć stronę z ofert...
  • hala piłkarska Liczba postów: 5 Grupa: Ciekawe pom... Kiedyś chciałam zainwestować w taką halę.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >