Czy dobrze dociepliłem dach?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

4 lutego 2009, 16:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastosowałem dwie warstwy wełny mineralnej 2 po 10 m a miedzy te warstwy poszla folia. Czy takie ocieplenie dachu jest dobre?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy między folią a wełną zostawiona jest wentylowana pustka powietrzna? Dwie warstwy jak najbardziej mogą być bo zabezpieczy to dodatkowo w razie jakiegokolwiek pożaru. Pierwsza warstwa wełny musi mieć grubość odpowiadającą wysokości krokwi, a więc najczęściej 16 cm. Grubość pierwszej warstwy ocieplenia, układana między krokwiami była o 1-2 cm mniejsza od wysokości krokwi. Jeśli natomiast folia ma niską paroprzepuszczalność muszą być 3 - 6 cm szczeliny wentylacyjnej nad wełną.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 października 2017, 23:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Osoby, które stoją przed wyborem materiału ocieplania dachu, zachęcam do rozważenia zastosowania celulozowej izolacji termicznej która równie szczelnie wypełnia ocieplaną przegrodę, co uniemożliwia powstawanie mostka termicznego. Wsród jej wyróżników na tle innych materiałów izolacyjnych są także : doskonałe właściwości higroskopijne materiału celulozowego (pochłania wilgoć i odparowuje przez membranę - ochrona konstrukcji drewnianej przed wilgocią), możliwość naprawy istniejącego ocieplenia dachu - czas naprawy od 1 dnia, w zależności od powierzchni dachu.

W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcam do kontaktu tel. 694-247-978 lub do odwiedzenia strony: http://zonasort.pl

UWAGA: Powołując się na polecenie Konsultanta ZonaSort zyskają Państwo 10% rabatu na wykonanie izolacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2017, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Więcej przeczytacie w artykule, raczej w poradniku o izolacjach i zamocowaniach termoizolacyjnych. Przy budowie to istony zakres prac i musi być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.

Ten post był edytowany przez Marcell dnia: 8 grudnia 2017, 14:08
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 445 Grupa: Porady i op... Polecam https://projektowanie-wnetrz-online.pl projekty na wysokim poziomie sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona współpraca bardzo fajna wszystko zrobion...
  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 288 Grupa: Porady i op... Jeżeli chodzi o mnie, to skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Bart - odpylacze przemysłowe , która zaprojektowała oraz wykonała dla mnie instalacje wentylac...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3751 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 67 Grupa: Porady i op... Przedstawione w artykule przypadki https://pramed.pl/aktualnosci/fizjoterap euta-kiedy-zdecydowac-sie-na-wizyte-u-sp ecjalisty/ pokazują, że wizyta u fizjoterapeu...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 31 Grupa: Porady i op... Każda firma budowlana musi mieć na wyposażeniu odpowiednie maszyny i to sprawne. Jeśli pojawia się awaria to niestety trzeba szybko podjąć działania aby usterki...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 271

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >