Dom energooszczędny

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

30 maja 2012, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witajcie Forumowicze!
Zastanawiamy się z żoną nad budową domu, ale od razu zaznaczę, ze własnie chcielismy sie zdecydowac na energooszczędny, bo myskle, ze to takie dobre rozwiazanie na przyszlosc. Na stronie http://projekty.muratordom.pl/ jest kilka ciekawych projektów, co o nich sądzicie?Czy ktoś może ma jakieś inne godne polecenia lub biuro projektowe?

Ten post był edytowany przez Grzesiek78 dnia: 30 maja 2012, 15:25
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2012, 13:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Domy energooszczędne to przede wszystkim wybór energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych a także materiałów budowlanych. Z uwagi na pełnioną funkcję zwrócę Państwu uwagę na kwestie ocieplenia w budynku mieszkalnym. Właściwa izolacja termiczna przegród budowlanych zapewnia mniejsze zużycie energii na ogrzewanie budynku oraz redukuje koszty związane z eksploatacją. Tylko przy niewłaściwej izolacji termicznej dachu (nieodpowiednia grubość ocieplenia, wadliwy montaż) może "uciekać" nawet do 30% ciepła z pomieszczeń wewnątrz budynku.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 sierpnia 2012, 16:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście pod pojęciem domy energooszczędne mogą kryć się zarówno domy z drewna wykonywane w nowoczesnej technologii, jak i domy w pełni pasywne.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 marca 2013, 20:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Pojęcie domy energooszczędne jest dosyć szerokim pojęciem. Ogólnie są to domy, które zużywają znacznie mniej energii, służącej np. do ogrzania, przygotowania cwu, obsługi wentylacji mechanicznej, niż tradycyjne. Domy energooszczędne to także domy, gdzie inwestorzy przy budowie użyli materiałów wyprodukowanych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2013, 08:39

Zgadzam sie: good 0 bad

cieszę się, że trafiłem na ten wątek. czy może ktoś pomóc mi zając stanowisko / podjąć decyzję. mam garaz w bryle domu. dom kupilismy parę lattemu i nadszedł czas n remonty. nie ukrywam, ze zalezy nam szczegolnie na poprawie parametrow enerogoszczednosci. ocieplenie (solidne) domu, które zostało juz wykonane to jedno, a detale to druga rzecz. musimy podjac dezyzje co do bramy garazowej. moje pytanie jest nastepujuace:
czy faktycznie bramy hormann mają tak dobre paramtry? chodzi mi o efektywność uszczelki thermoframe. ma dawac w efekcie izolacyjnosc cieplna wiekszą o 15%. chodzi obramy segmentowe. czy ktos z panstwa zna ten system thermoframe? czy istotnie jest tak skuteczny?
pozdr.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lipca 2013, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja buduję obecnie dom i też chcę przywiązać dużą wagę do izolacji cieplnej, ocieplenia budynku, mniejsze koszty potem ogrzewania itp. zastanawiam się też na umieszczeniem baterii słonecznej, ale mają one tylu samo zwolenników, co przeciwników, zobaczymy

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2013, 16:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Grzesiek78 napisał: (...) Czy ktoś może ma
jakieś inne godne polecenia lub biuro projektowe?


Ja osobiście znam tylko jedno warte odnotowania biuro projektowe: LK&Projekt. Na ich witrynie powinieneś znaleźć dużo projektów domów energooszczędnych:
http://www.lk-projekt.pl/domy_energooszczdne- katalog-119,0.html

Mi osobiście podoba się: KLIKno i może jeszcze ten KLIK

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2013, 16:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu miałem łatwiej, dom projektował mi kuzyn z zawodu architekt :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2013, 23:41

Zgadzam sie: good 0 bad

ja osobiście przy kupnie domku wolę udać się do biura nieruchomości oraz zakupić coś co już mają w ofercie :) omijam wtedy nierzetelnych wykonawców nerwów itd... znam też bardzo dobre http://www2.immobi.pl/ sprawdzone i pewne :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2013, 12:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik lumbago napisał: cieszę się, że trafiłem na ten wątek. czy może ktoś
pomóc mi zając stanowisko / podjąć decyzję. mam garaz w
bryle domu. dom kupilismy parę lattemu i nadszedł czas n
remonty. nie ukrywam, ze zalezy nam szczegolnie na poprawie
parametrow enerogoszczednosci. ocieplenie (solidne) domu,
które zostało juz wykonane to jedno, a detale to druga
rzecz. musimy podjac dezyzje co do bramy garazowej. moje
pytanie jest nastepujuace:

czy faktycznie bramy hormann mają tak dobre paramtry?
chodzi mi o efektywność uszczelki thermoframe. ma dawac w
efekcie izolacyjnosc cieplna wiekszą o 15%. chodzi obramy
segmentowe. czy ktos z panstwa zna ten system thermoframe?
czy istotnie jest tak skuteczny?

pozdr.


Te bramy mają podawany współczynnik przenikania ciepła U. Można porównać te współczynniki dla poszczególnych modeli i wybrać ten, który jest najniższy. Im niższe U, tym lepsza termoizolacyjność bramy.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 135 Grupa: Innowacje w... Klimy AIWA są spoko, bo nie biorą dużo prądu i mają tryb eco. Łatwo się nimi steruje, więc polecam. Model AIWA-MU25IN/OUT jest świetny do małych i średnich pomi...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2772 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Budowa hali Liczba postów: 240 Grupa: Innowacje w... Z pewnością warto zauważyć, że znaki znaki ochrony przeciwpożarowej służą jako wizualne przypomnienie dla pracowników, aby podejmowali niezbędne środki ostrożno...
  • Nowoczesne domy z drewna Liczba postów: 16 Grupa: Innowacje w... Nowoczesne domy z drewna https://domyhbe.pl/ to coraz popularniejszy trend w dzisiejszym budownictwie, łączący tradycyjne materiały budowlane z nowoczesnymi tec...
  • pompy ciepła Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Co w sumie robi taka pompa jonowa? Coraz częściej widzę gdzieś takie rozwiązania, ale właściwie nie wiem, jak to działa. Napisałabyś coś więcej?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >