Energia ekologiczna

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

5 sierpnia 2016, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

nic tylko korzystać. to jest darmowa energia dla pompy ciepła, a co za tym idzie darmowe ogrzewanie dom i cwu i oszczędności roczne rzędu kilku tys

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2016, 17:53

Zgadzam sie: good 0 bad

gdy będzie tak jak mówisz to będzie idealne rozwiązanie.
Przemek miałeś styczność z pompą ciepła??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 października 2016, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli jesteście zainteresowani tematem nowych rozwiązań w zakresie energetyki, to znalazłem ostatnio bardzo ciekawy artykuł: http://www.cire.pl/item,134996,2,0,0,0,0,0,rynek-mocy-szansa -czy-zagrozenie-_dla-kogeneracji.html - to ciekawa innowacja.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 października 2016, 21:35

Zgadzam sie: good 0 bad

W kwestii energii i nowoczesnych rozwiązań grzewczych, znalazłem ostatnio ciekawy artykuł: http://www.cire.pl/item,134996,2,0,0,0,0,0,rynek-mocy-szansa -czy-zagrozenie-_dla-kogeneracji.html . Polecam się zapoznać wszystkim, który interesują się tym tematem.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2016, 07:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Fotowoltaika to chyba cały czas najlepsza forma.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 października 2016, 02:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Najbardziej ekologiczną formą energii jest ... energia oszczędzona. Dlatego też najważniejszym elementem budowy (pod katem ekologii i oszczędności energii) jest wykonanie jak najlepszej izolacji termicznej budynku. Tu polecam zestaw porad-rozwiązań pokazanych na stronie http://knauf-industries.pl/program,showroom,s tyropiany-zastosowania.html, które pozwolą na prawidłową izolacje budynku wysokiej jakości styropianem Knauf Therm.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 listopada 2016, 12:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kalihalirap napisał: Fotowoltaika to chyba cały czas najlepsza forma. nie tylko cały czas, co po zmienia sposobu rozliczania na opust, mikroinstalacje opłaca się montować jeszcze bardzie, bo czas zwrotu spadł do 10lat. do tego można dorzucić rabacik 10% na zakup jak TUTAJ i wychodzi jeszcze szybciej

Zgłoś | Cytuj | Link

9 grudnia 2016, 09:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Nawet i bez rabatu możemy zmieścić sie w 10 latach, bo przecież są jeszcze dotacje do odnawialnych źródeł energii... Panele fotowoltaiczne moim zdaniem najlepiej sprawdzają się w połączeniu z pompą ciepła, bo przy dobrze zaplanowanej instalacji możemy ograniczyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej nawet do zera. Sama mam zarówno panele fotowoltaiczne jak i pompę ciepła w swoim domu, który jest również pensjonatem w okresie wiosennym i letnim. Dom ma powierzchnie ponad 700m2 i gdybym nie zdecydowała się na odnawialne źródła energii, to sądzę że na samo ogrzewanie domu o tej powierzchni musiałabym wydać z 30-40tyś złotych rocznie, bo w grę wchodziłby tylko gaz lub olej opałowy, bo zarówno węgiel jak i drewno są bardzo niewygodne i musiałabym chyba kogoś zatrudnić do podkładania do pieca. Do tego należałoby doliczyć koszty zużycia energii elektrycznej, które też byłyby znaczne. Panele fotowoltaiczne produkują więcej energii latem niż zimą i latem przekazuje te nadwyżki do zakładu energetycznego a zimą zakład energetyczny odlicza tą energie od energii, która przekazuje mi zimą. Dzięki temu nie płacę w zasadzie nic za ogrzewanie i energie elektryczną. Dla wszystkich zainteresowanych panelami fotowoltaicznymi polecam kompletne instalacje z tej oferty http://www.hewalex.pl/fotowoltaika/

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2016, 11:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak kts z was ma wątpliwości jaki kocioł kupić do domu to ja polecam firmę www.pleszewskiekotly.pl . Mają super oferte i dogodne ceny.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2016, 08:18

Zgadzam sie: good 0 bad

lawiana, zgadzam się, że odnawialne źródła energii są najbardziej opłacalne. Uwzględniąjąc dotację, sporo zaoszczędziłem, stawiając na takie właśnie urządzenia grzewcze. W moim przypadku była to gruntowa pompa ciepła. Nie potrzebuję żadnej dodatkowej grzałki w okresie zimowym. Wyczytałem, że w gruncie temperatura nie spada poniżej 10 stopni, dlatego z energii geotermalnej można korzystać cały rok: http://blog.dedietrich.pl/cieplo-z-gruntu-jak -dziala-gruntowa-pompa-ciepla/. Jest po prostu bardziej praktyczna i ekonomiczna.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 144 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >