Gont bitumiczny czy blachodachówka?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

21 października 2015, 06:50

Zgadzam sie: good 0 bad

W dzisiejszych czasach nic nie wiadomo w tym zakresie. Ale pewne jest to, że blachodachówka przez ogrom swwoich wad od: hałasu podczas opadów, poprzez nieszczelności wynikające z dziur pod wkręty, czy brakiem ochrony przed wysokimi temperaturami na poddaszu latem nie dorówna dachówce. Również pewne jest, że do 30 października trwa Jesienne Dachobranie Braas :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2015, 20:51

Zgadzam sie: good 0 bad

No i jeszcze problem związany z renowacją i innymi pracami związanymi z zabezpieczaniem naprawą etc; po blasze nie można chodzić, bo się odkształci, a jak coś się stanie to musisz całe arkusze wymieniać, a jeżeli chodzi o chodzenie to braas ma jakąś konstrukcję na dachówkę, która ma pomóc w poruszaniu się po dachu, bez możliwości uszkodzenia, ani wypadku.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 listopada 2015, 21:37

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda najgorsze jest własnie to, że przy uszkodzeniu trzeba usuwac całe arkusze blachy, a gdy zostana zarysowane jednocześnie zaczną szybciej rdzewieć i znowu cały arkusz szybko będzie do wymiany. Natomiast przy dachówce wystarczy wymenić tylko tą uszkodzoną. U mnie przy Tegalit Protegon zostało 5 dodatkowych dachówek, ale myslę że ewentualnie uzyskanie jeszcze paru sztuk nie byłoby problemem ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2015, 16:05

Zgadzam sie: good 0 bad

u nas już ok 2 lata temu wymieniliśmy pokrycia dachowe na dachówki BRAASa i różnica jest zauważalna, nie tylko od strony estetycznej. Tu można poczytać co i jak z tymi dachówkami - http://www.dachlux.pl/oferta/pokrycia_dachowe /dachowki_betonowe/braas/

Zgłoś | Cytuj | Link

5 grudnia 2015, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się mam sam pokrcye cementowe i na prawdę ogrom moich znajomych posiada właśnie dachókę betonową. Jakoś nikt nie narzeka. Nie pojawiły sie u nikogo jeszcze żadne odpryski, pęknięcia, odkruszenia, czy przebarwiania bo dachóki w Braas są barwione w masie. Dodatkowo ich dachówki posiadają najmniejszy współczynnik nasiąkliwości :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 grudnia 2015, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie mam również żadnych zastrzeżeń do dachówek betonowych. Wykorzystywana jest bardzo często, a za tak niską cenę nie ma mozliwości, aby znaleźć coś lepszego niż cementowa. Trwałośc szacowana na 80-90 lat, CISAR zabezpieczone podwójną powłoka akrylową, dodatkowo Braas barwi je w masie, więc kolor nie znika. Czego chcieć w sumie więcej :)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 grudnia 2015, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno przyz estawieniu blachodachówka-dachówka betonowa zdecydowanie wybrałbym dachówkę. Wiele osób pisze, że zacznie porastać, ale w końcu każde pokrycie będzie lekko porastało wcześniej czy później. Nie jest to nic złego bo lepiej aby pojawiło się troche porostów, które łatwo mozna zmyć niż aby blacha zaczęła korodować. Braas jest topowym producentem nie tylko ceramiki ale również dachówek betonowych. Mają ich aż 7 modeli i to wiele w technologi CISAR, która jest jedną z najlepszych.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2016, 11:28

Zgadzam sie: good 0 bad

blachodachówka faktycznie może trochę hałasować, le jak dla mnie na budynki, gdzie nie ma to znaczenia (garaże, gospodarskie itp) jest idealna. Na konstrukcje dachu w domu z doświadczenia raczej dobrałbym inne pokrycia dachowe - np omawiane tu już i znane dachówki ceramiczne BRAAS lub CERATON - http://www.top-dach.com.pl/dachowki-ceramiczn e/

Zgłoś | Cytuj | Link

9 stycznia 2016, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się mo67. Na budynek mieszkalnny według mnie i nie tylko nie ma lepszego pokrycia niż dachówka. W Braas mam gwarancję na 30 lat, więc jestem zupełnie spokojny. Firma na rynku jest już od 50 lat i nigdy nie miała problemów. Dlatego ciesze się estetycznym i nie przeciekającym dachem ^^

Zgłoś | Cytuj | Link

4 kwietnia 2016, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam na swoim domu pokrycie bitumiczne firmy BP i nie mam z nim problemów. Na pewno mniejszy koszt niż pokrycie dachówką, jakość pierwsza klasa i rzeczywiście można po dachu chodzić, a nie jak w przypadku blachy, która od razu sie odkształca. Blacha też szybko się nagrzewa, a jak pada to dźwięk doprowadza mnie do szału. Ale wiadomo, że dobór materiału to kwestia indywidualna portfela, rodzaju budynku i poczucia estetyki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 333

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >