Ile można zaoszczędzić?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸

28 marca 2012, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawa opcja z tym oszczedzaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2012, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Oszczędzanie zawsze jest ciekawą opcją;p oczywiście, trzeba myśleć globalnie o kondycji naszej planety, ale tak naprawdę większość osób interesuje kondycja własnego portfela. Nie będę ukrywać, że ja z tego względu zacząłem się interesować odnawialnymi źródłami energii, trafiłem na stronę Makrotermu i chyba zdecyduję się na ich solary. Co prawda to nie cały "ekologiczny dom", ale od czegoś trzeba zacząć. No i czytałem o tym sporo i myślę,że inwestycja po pewnym czasie mi się zwróci.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 kwietnia 2012, 00:05

Zgadzam sie: good 0 bad

podrzucam artykuł dot. pasywnej hali sportowej, która powstaje na terenie UR

http://inteligentnybudynek.eu/artykul/article/uniwersytecka- sportowa-hala-w-standardzie-budynku-pasywnego/

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2012, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik vanilla napisał: Jeszcze dodam, że teraz budowa domu energooszczędnego
jeszcze bardziej się opłaca. Kiedyś z 2 lata temu koszt
budowy domu energooszczędnego był wyższy o 6-8 % teraz
4-5. A przecież potem mniej płacimy za ogrzewanie. Jestem
bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na dom
energooszczędny ( jak wcześniej pisałam projekt Atlanta
od Lipińskich).


I jak - ruszyliście/ruszacie już z budową? Ja niedawno trafiłem na to Biuro, właśnie szukając w necie projektów energooszczędnych i myślę nad wyborem projektu.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2012, 15:51

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaki projekt cię interesuje? Tzn. jaki duży dom byś chciał? Teraz mi się wydaje trudno wybrać coś nietuzinkowego prawda? Te wszystkie projekty wyglądają tak samo

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2012, 15:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście wybór jest trudny, zależy mi na czymś funkcjonalnym, odpowiednim dla 4-osobowej rodziny, myślę 120-130 m2. Wstępnie przeglądając oferty Lipińskich zwróciłem uwagę na projekty Tokio i Tokio III. Ale coś czuję, że jeszcze wiele przemyśleń i konsultacji ze żoną i znajomymi przede mną.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2012, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiecie coś na temat takiego zbiornika na deszczówkę? Podobno to niezły sposób na oszczędzanie wody. Budujemy z mężem dom i zastanawiamy się nad zamontowaniem paneli słonecznych i takiego zbiornika. Widziałam to w jakimś programie telewizyjnym. Podobno magazynuje deszczówkę, oczyszcza i filtruje wodę a potem przesyła do kranu. Podobno po 10 latach cały koszt instalacji się zwraca, a potem można sporo zaoszczędzić na wodzie. No i pomóc środowisku.

Ten post był edytowany przez bronek dnia: 12 lipca 2012, 09:59
Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2012, 12:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Oszczędności nie da się jasno raczej oszacować. Najlepiej będzie spytać się osób, które użytkują taki ekologiczny i energooszczędny dom już kilka lub kilkanaście lat. Oczywiste jest, że inwestowanie w ten segmet domów to bardzo rozsądne posunięcie. A od zastosowania tych rozwiązań w wszystkich domach dzielą nas tylko koszty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkich w budowaniu i użytkowaniu domów takiego typu.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 marca 2013, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku termomodernizacji budynku - a wiec jakiejś sfery ulepszenia pod względem oszczędności energii w eksploatowanym budynku, można wykonać specjalistyczna analizę energetyczną - audyt energetyczny. Wówczas wyliczony jest dokładnie czas zwrotu całej inwestycji.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2013, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Janka1968 napisał: Ciekawa opcja z tym oszczedzaniem.

Ciekawa, ale zastanawiam się czy warta włożonych pieniędzy w taki dom energooszczędny ;/

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom parterowy Liczba postów: 11 Grupa: Ekologiczny... Odkryj zalety życia w domu parterowym z tym projektem https://www.archon.pl/projekty-domow/pro jekt-dom-w-renklodach-16-g2a-m1c0279ede9 a88 Parterowe domy to idea...
  • dom energooszczedny Liczba postów: 155 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 9 Grupa: Ekologiczny... Zastanawiacie się jaki piec wybrać. Poleca poczytać na stronie https://www.parex-kotly.com.pl/blog/jak- wybrac-piec-centralnego-ogrzewania-z-pod ajnikiem na tema...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >