Jak usunąć ślady po taśmie klejącej z parkietu?

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

15 października 2008, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak usunąć szarą zabezpieczającą taśmę klejącą z parkietu? Była ona położona i później wchodziły po sobie kolejne ekipy budowlane no i nie było sensu tego zdejmować. teraz po zerwaniu zostały ślady po takiej taśmie! Jak to zmyć?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lutego 2009, 18:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Bardzo dobrze na wszelkiego rodzaju taśmy klejące sprawdza się zwykła benzyna ekstrakcyjna. Nasącz jakiś tampon z materiału benzyną (to nie może być wata, bo się będzie ciągnąć i kleić jedno z drugim) i delikatnymi ruchami usuń klej. Aha, i zrób tak jak napiłeś, czyli najpierw sprawdź, czy benzyna nie wejdzie w reakcje z lakierem na jakimś niewidocznym kawałku parkietu. Nie powinna, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. A swoja drogą, to ekipa powinna po sobie posprzątać a nie ty. Ja miałem takich majstrów, co nawet po sobie podłogę myli. Tak sami z siebie, Aż mi szczęka opadła z wrażenia. Znalazłem ich na takiej stronce: fachowaekipa.pl
tak więc jak będziesz coś robił następnym, razem to polecam
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2012, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

materiały budowlane a w szczególności jakieś rozpuszczalniki na pewno się sprawdzą:)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2014, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Jan Fachowy napisał: Witam,

Bardzo dobrze na wszelkiego rodzaju taśmy klejące sprawdza
się zwykła benzyna ekstrakcyjna. Nasącz jakiś tampon z
materiału benzyną (to nie może być wata, bo się będzie
ciągnąć i kleić jedno z drugim) i delikatnymi ruchami
usuń klej. Aha, i zrób tak jak napiłeś, czyli najpierw
sprawdź, czy benzyna nie wejdzie w reakcje z lakierem na
jakimś niewidocznym kawałku parkietu. Nie powinna, ale
zawsze lepiej dmuchać na zimne. A swoja drogą, to ekipa
powinna po sobie posprzątać a nie ty. Ja miałem takich
majstrów, co nawet po sobie podłogę myli. Tak sami z
siebie, Aż mi szczęka opadła z wrażenia. Znalazłem ich
na takiej stronce: fachowaekipa.pl

tak więc jak będziesz coś robił następnym, razem to
polecam

Pozdrawiam,

J.F


Zgadzam się :) benzyna wszystko ładnie Ci wyczyści :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2014, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy benzyna nie zaszkodzi lakierom na podłogach drewnianych? Jakoś rozpuszczalniki kojarzą mi się blisko z lakierami... Może lepiej zapytać ludzi, którzy na co dzień zajmują się układaniem parkietów...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2014, 11:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam preparaty GooGone...Usuwaja wszelkie zabrudzenia z kazdej powierzchni. Polecam, srodek amerykański. www.googone.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2014, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Raczej zadzwoniłbym na infolinię FinishParkiet i sprawdził. Zepsuć łatwo a naprawić gorzej. Nie tylko podłogę. Jest inny stary sposób na klej od naklejek na meblach - nasmarować oliwką dla niemowląt i zostawić na jakiś czas. Samo odchodzi. Skoro działa na meblach drewnianych to może i zadziała na podłodze :) Ewentualnie sprawdzić na niewidocznym miejscu, czy ta benzyna nie zadziała na lakier.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2015, 09:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ślady po taśmie klejącej, zwłaszcza ta, które nie są najświeższe, mogą przysporzyć wiele kłopotów. W przypadku, gdy znajdują się one na tak delikatnych powierzchniach jak parkiet zadanie jest dodatkowo trudne, jednak można się z tym uporać domowymi sposobami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest polanie śladów czymś tłustym np. oliwą lub oliwką do ciała i podgrzać suszarką. Wówczas, można je podważyć czy też delikatnie zeskrobać czymś twardym. Sposób ten sprawdza się w przypadku nawet najtrwalszych taśm, jak choćby taśmy do mocowania wykładzin.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia, Adam z Pakartu.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2016, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

ja na te ślady miałem taki specjalny środek w sprayu, wszystko dobrze się wyczyściło. Zobacz w sklepie www.tasma.krakow.pl, właśnie u nich kupowałem.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Ehh ach ci majstrowie. Przecież są taśmy obustronne samoprzylepne które później bez problemu łatwo się ściąga. Dlatego ja mam zamiar kupić zanim u mnie majstrowie coś wymyślą. Znalazłam tanie taśmy w sklepie HadnTech https://handtech.pl/45-tasmy-dwustronnie-klej ace

Ten post był edytowany przez Ela78 dnia: 17 sierpnia 2017, 09:18
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 65 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 76 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >