Jak dobrze dobrać drzwi?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

7 października 2010, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałbym wymienić drzwi w pokoju. Nie uśmiecha mi się zrywać futrynę i nie wiem jak dobrze wymierzyć miejsce na nowe drzwi. Boję się że ich nie dobiorę albo, że kupię złe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2010, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Cóż... należy dobrze wymierzyć rozstaw zawiasów oraz wymiary futryny. Ogólnie rzecz biorąc takie zwykłe drzwi pokojowe mają praktycznie identyczny rozstaw zawiasów więc nie ma się czego obawiać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2010, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudno kupić złe drzwi :) pod względem wymiarów poszczególni producenci raczej trzymają się ogólnie przyjętych standardów. Pod względem jakości, to już każdy klient ma swoje zdanie. Jeśli nie czujesz się dobrze w temacie, możesz wybrać sobie dany model z folderu, wymierz dokładnie swoje i zapytaj się czy dany model się kwalifikuje :) wymiana drzwi może być naprawdę miłym i prostym zajęciem. Ja u siebie mam wewnętrzne od porty, na e-porta.com.pl masz taki sklep internetowy to możesz się w stylistyce i cenach rozejrzeć. Generalnie w internecie masz też inne sklepy. Połaź trochę może jakiś styl cię natchnie. Z tego co się orientuje to nawet na budnet.pl masz artykuły na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 listopada 2010, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Najpierw zmierz rozmiar futryny,a drzwi mozesz zamowic chociażby w sklepie internetowym,powinny pasowac. Jeżeli jest ona wąska,to pomysl o drzwiach przesuwanych.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2011, 00:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Można powiesić nowe skrzydło na starej ościeżnicy, ale do takiego przedsięwzięcia trzeba wziąć fachowca, który posprawdza wszystkie wymiary a potem nam te drzwi zamontuje. Dopasowanie do starej futryny wcale nie jest łatwe a czasami niemożliwe. ocenić to może fachowiec z dużym doświadczeniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 maja 2011, 10:00

Zgadzam sie: good 0 bad

A w jaki sposób zamocowana jest stara ościeżnica, że masz taki problem z jej zdjęciem? W sumie przy wymianie drzwi dobrze by było jednak ościeżnicę również zmienić.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2011, 10:00

Zgadzam sie: good 0 bad

A w jaki sposób zamocowana jest stara ościeżnica, że masz taki problem z jej zdjęciem? W sumie przy wymianie drzwi dobrze by było jednak ościeżnicę również zmienić.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2011, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Też tak uważam, natomiast często jest to problem, stare ościeżnice były kotwione i to dość głęboko. Można je wyciąć, lub wykuć. Opcja pierwsza to ogromne ilości pyłu, opcja druga kawał ściany do rozwalenia, dlatego wiele osób się nie decyduje na wymianę całości.

Moim zdaniem jednak lepiej pocierpieć i mieć z głowy raz a na zawsze.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2011, 09:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co piszesz chcesz po prostu wymienić samo skrzydło drzwiowe, jeżeli drzwi są starego typu możesz mieć problem z dopasowaniem skrzydła do futryny, myślę że, aby ominąć takie problemy najlepsza by była wymiana drzwi całkowita, razem z futryną, ja wiem że to więcej pracy ale warto :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 czerwca 2011, 14:02

Zgadzam sie: good 0 bad

także uważam, że najlepszym sposobem jest całkowite usunięcie starych drzwi z futrynami oraz kupno i montaż nowych. i tak prędzej czy później będzie Cie to czekało więc lepiej mieć już problem z głowy. jeżeli chodzi o samodzielne wymierzanie i kupowanie skrzydła do futryny- jeśli taką opcje wybierzesz to lepiej niech zobaczy to specjalista, u którego będziesz zamawiać takie drzwi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >