Jak najbliżej można pobudować dom od granicy z działką sąsiada?

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

2 listopada 2011, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Chcę dowiedzieć się czy jeżeli będę posiadał zgodę notarialną od sąsiada na postawienie domu bliżej niż 4m od granicy to wystarczy na uzyskanie stosownych pozwoleń? Jak blisko mogę postawić dom (nie bliżniak)? Czy przed złażeniem wniosku o warunki zabudowy muszę posiadać taką zgodę od sąsiada?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 listopada 2011, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

- 4 m – budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę tej granicy,

- 3 m – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę granicy.

- 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę tej granicy, jeżeli wynika z planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Myślę że aby najpierw zacząć załatwianie sprawy w urzędach musisz mieć zgodę sąsiada ze sobą

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2011, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik justyna85 napisał: - 4 m – budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę tej granicy,

- 3 m – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę granicy.

- 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę tej granicy, jeżeli wynika z planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Myślę że aby najpierw zacząć załatwianie sprawy w urzędach musisz mieć zgodę sąsiada ze sobą
Użytkownik justyna85 napisał: - 4 m – budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę tej granicy,

- 3 m – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę granicy.

- 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę tej granicy, jeżeli wynika z planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Myślę że aby najpierw zacząć załatwianie sprawy w urzędach musisz mieć zgodę sąsiada ze sobą

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2011, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik justyna85 napisał: - 4 m – budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę tej granicy,

- 3 m – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę granicy.

- 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę tej granicy, jeżeli wynika z planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Myślę że aby najpierw zacząć załatwianie sprawy w urzędach musisz mieć zgodę sąsiada ze sobą
Użytkownik justyna85 napisał: - 4 m – budynek zwrócony ścianą z otworami w stronę tej granicy,

- 3 m – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę granicy.

- 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy – budynek zwrócony ścianą bez otworów w stronę tej granicy, jeżeli wynika z planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Myślę że aby najpierw zacząć załatwianie sprawy w urzędach musisz mieć zgodę sąsiada ze sobą

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2011, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki.
Jak dobrze zrozumiałem to 1,5 m od sąsiada ale bez otworów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2011, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie bardzo dobrze zrozumiałeś :)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2011, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Noo też tak mi się wydaje ze 1,5 bynajmniej nie widziałem zeby bylo blizej

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Domek letniskowy Liczba postów: 29 Grupa: Zanim wybud... Jednym z lepszych producentów domków letniskowych jest https://domki-zylajek.com/ mamy od nich domek dwa lata i jest jak nowy. Kupując domek nie spodziewaliśmy....
  • nadzór budowlany Liczba postów: 59 Grupa: Zanim wybud... Nadzór budowlany, a także kontrole okresowe, może prowadzić rzeczoznawca budowlany Kraków. Warto więc zapoznać się bliżej z usługami, które on oferuje.
  • Tkaniny dobre na wszystko Liczba postów: 18 Grupa: Zanim wybud... Czy możecie polecić sklep z takim asortymentem jak guziki sklep online? Ważna jest dla mnie bogata oferta guzików. Chodzi mi o różne wielkości i różne barwy. Ni...
  • badania geotechniczne Liczba postów: 23 Grupa: Zanim wybud... Odwierty do projektu robi się w miejscach gdzie będzie stał dom, garaż i droga dojazdowa, chyba że zastanawiasz się jaki rodzaj fundamentów zanim przejdziesz do...
  • reklama na granicy Liczba postów: 34 Grupa: Zanim wybud... W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej, butelka Dafi z logo firmy stanowi skuteczne narzędzie marketingowe, które podkreśla proekologiczną postawę marki...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >