Jak usunąć ślady po taśmie klejącej z parkietu?

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

15 października 2008, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak usunąć szarą zabezpieczającą taśmę klejącą z parkietu? Była ona położona i później wchodziły po sobie kolejne ekipy budowlane no i nie było sensu tego zdejmować. teraz po zerwaniu zostały ślady po takiej taśmie! Jak to zmyć?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lutego 2009, 18:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Bardzo dobrze na wszelkiego rodzaju taśmy klejące sprawdza się zwykła benzyna ekstrakcyjna. Nasącz jakiś tampon z materiału benzyną (to nie może być wata, bo się będzie ciągnąć i kleić jedno z drugim) i delikatnymi ruchami usuń klej. Aha, i zrób tak jak napiłeś, czyli najpierw sprawdź, czy benzyna nie wejdzie w reakcje z lakierem na jakimś niewidocznym kawałku parkietu. Nie powinna, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. A swoja drogą, to ekipa powinna po sobie posprzątać a nie ty. Ja miałem takich majstrów, co nawet po sobie podłogę myli. Tak sami z siebie, Aż mi szczęka opadła z wrażenia. Znalazłem ich na takiej stronce: fachowaekipa.pl
tak więc jak będziesz coś robił następnym, razem to polecam
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2012, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

materiały budowlane a w szczególności jakieś rozpuszczalniki na pewno się sprawdzą:)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2014, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Jan Fachowy napisał: Witam,

Bardzo dobrze na wszelkiego rodzaju taśmy klejące sprawdza
się zwykła benzyna ekstrakcyjna. Nasącz jakiś tampon z
materiału benzyną (to nie może być wata, bo się będzie
ciągnąć i kleić jedno z drugim) i delikatnymi ruchami
usuń klej. Aha, i zrób tak jak napiłeś, czyli najpierw
sprawdź, czy benzyna nie wejdzie w reakcje z lakierem na
jakimś niewidocznym kawałku parkietu. Nie powinna, ale
zawsze lepiej dmuchać na zimne. A swoja drogą, to ekipa
powinna po sobie posprzątać a nie ty. Ja miałem takich
majstrów, co nawet po sobie podłogę myli. Tak sami z
siebie, Aż mi szczęka opadła z wrażenia. Znalazłem ich
na takiej stronce: fachowaekipa.pl

tak więc jak będziesz coś robił następnym, razem to
polecam

Pozdrawiam,

J.F


Zgadzam się :) benzyna wszystko ładnie Ci wyczyści :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2014, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy benzyna nie zaszkodzi lakierom na podłogach drewnianych? Jakoś rozpuszczalniki kojarzą mi się blisko z lakierami... Może lepiej zapytać ludzi, którzy na co dzień zajmują się układaniem parkietów...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2014, 11:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam preparaty GooGone...Usuwaja wszelkie zabrudzenia z kazdej powierzchni. Polecam, srodek amerykański. www.googone.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2014, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Raczej zadzwoniłbym na infolinię FinishParkiet i sprawdził. Zepsuć łatwo a naprawić gorzej. Nie tylko podłogę. Jest inny stary sposób na klej od naklejek na meblach - nasmarować oliwką dla niemowląt i zostawić na jakiś czas. Samo odchodzi. Skoro działa na meblach drewnianych to może i zadziała na podłodze :) Ewentualnie sprawdzić na niewidocznym miejscu, czy ta benzyna nie zadziała na lakier.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2015, 09:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ślady po taśmie klejącej, zwłaszcza ta, które nie są najświeższe, mogą przysporzyć wiele kłopotów. W przypadku, gdy znajdują się one na tak delikatnych powierzchniach jak parkiet zadanie jest dodatkowo trudne, jednak można się z tym uporać domowymi sposobami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest polanie śladów czymś tłustym np. oliwą lub oliwką do ciała i podgrzać suszarką. Wówczas, można je podważyć czy też delikatnie zeskrobać czymś twardym. Sposób ten sprawdza się w przypadku nawet najtrwalszych taśm, jak choćby taśmy do mocowania wykładzin.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia, Adam z Pakartu.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2016, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

ja na te ślady miałem taki specjalny środek w sprayu, wszystko dobrze się wyczyściło. Zobacz w sklepie www.tasma.krakow.pl, właśnie u nich kupowałem.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Ehh ach ci majstrowie. Przecież są taśmy obustronne samoprzylepne które później bez problemu łatwo się ściąga. Dlatego ja mam zamiar kupić zanim u mnie majstrowie coś wymyślą. Znalazłam tanie taśmy w sklepie HadnTech https://handtech.pl/45-tasmy-dwustronnie-klej ace

Ten post był edytowany przez Ela78 dnia: 17 sierpnia 2017, 09:18
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 135 Grupa: Innowacje w... Klimy AIWA są spoko, bo nie biorą dużo prądu i mają tryb eco. Łatwo się nimi steruje, więc polecam. Model AIWA-MU25IN/OUT jest świetny do małych i średnich pomi...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2772 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Budowa hali Liczba postów: 240 Grupa: Innowacje w... Z pewnością warto zauważyć, że znaki znaki ochrony przeciwpożarowej służą jako wizualne przypomnienie dla pracowników, aby podejmowali niezbędne środki ostrożno...
  • Nowoczesne domy z drewna Liczba postów: 16 Grupa: Innowacje w... Nowoczesne domy z drewna https://domyhbe.pl/ to coraz popularniejszy trend w dzisiejszym budownictwie, łączący tradycyjne materiały budowlane z nowoczesnymi tec...
  • pompy ciepła Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Co w sumie robi taka pompa jonowa? Coraz częściej widzę gdzieś takie rozwiązania, ale właściwie nie wiem, jak to działa. Napisałabyś coś więcej?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >