Jaki jest najbardziej wydajny kolektor sloneczny ?

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸

27 kwietnia 2014, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Niewątpliwym korzystnym dla rachunków rozwiązaniem są kolektory. Ja wybrałem kolektor solarny http://sklep.komarpol.pl/sklep/details/197/5/ kolektory-sloneczne/veelman-kolektor-solarny-prozniowy-solar -power-heat-pipe.html inwestycja nie powiem, wiadomo, pochłania koszty, ale juz widziałem efekty ich zwrotu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lipca 2016, 12:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzymajcie namiary - http://www.inzynieria.com/
Teraz wiele się zmienia, pojawiają się nowe techniki pozyskiwania energii i zakładam, że będzie się to coraz bardziej rozszerzało. A do jakiego stopnia, to czas pokaże.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 października 2016, 12:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobre baterie słoneczne to podstawa niestety jak sie kupi marne to takie są skutki . Ja kupiłem w tym sklepie http://amperia.com.pl/ maja dobra cene na nie.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2016, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba uważać bo technologia staje się popularna, a łatwo się naciąć na niesprawdzony sprzęt. Solidne i sprawdzone kolektory dostałem w firmie http://ekosunkoszalin.pl i jestem zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lutego 2017, 16:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że warto dowiedzieć się więcej na temat kolektorów. Jest to długoterminowa inwestycja, ale korzystna i faktycznie można zaoszczędzić. Moja znajoma ma kolektory słoneczne i czuję różnice w rachunkach. Z tego co się dowiedziałam współpracowała z firmą http://strefaenergii.com/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lutego 2017, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolektorów słonecznych nie stosuje się tylko i wyłącznie w celu obniżenia rachunków za energie elektryczną, ale także w celu poprawy naszego środowiska naturalnego, które jak na pewno wiecie jest w coraz gorszej kondycji i to właśnie ludzie do tego doprowadzili.
Odnawialne źródła energii są coraz popularniejsze, istnieją różne programy, z których można otrzymać dofinansowanie do zakupu kolektorów słonecznych. Jeszcze w 2015 roku istniał ogólnopolski program dotacyjny, ale obecnie możemy skorzystać tylko i wyłącznie z programów dotacyjnych na poziomach województw i otrzymać środki pieniężne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Mamy do wyboru tak naprawdę dwa główne typy kolektorów słonecznych: płaskie i próżniowe. Kolektory płaskie są zazwyczaj sporo tańsze od kolektorów próżniowych, których wyższa cena jest spowodowana wyższym kosztem ich produkcji, który z kolei jest spowodowany bardziej skomplikowaną konstrukcją.
Mogę polecić Wam właśnie zakup kolektorów próżniowych, które możemy podzielić na kolektory typu heat-pipe i direct-flow. Różnią się one między sobą w odbiorze ciepła. Kolektory te cechują się większą sprawnością od kolektorów płaskich i właśnie z tego względu skłaniałbym się ku kolektorom próżniowym.
Ich dużą ofertę znajdziecie tutaj http://www.hewalex.pl/oferta/prozniowe-kolekt ory-sloneczne
Na stronie macie podane nie tylko poszczególne modele kolektorów, ale również szczegółowy opis i różnice między kolektorami płaskimi i próżniowymi.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2017, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że Swatt mogę Ci polecić. Na portalu swatt.pl jest cała oferta hurtowni. Dobre rozwiązanie z punktu widzenia firm instalacyjnych takich jak moja. Mają korzystny stosunek jakości do ceny, są to sprowadzone produkty, zwłaszcza mam na myśli systemy fotowoltaiczne, które głównie tutaj zamawiam. Solidne, nieawaryjne moduły, łatwe i wygodne w montażu, a przy tym nie kosztują przesadnie dużo.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2017, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolektory mają dość różną sprawność, więc trudno jednoznacznie stwierdzić, który będzie nadawał się do konkretnych warunków.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2017, 12:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest moda na odnawialne źródła energii teraz i to rzeczywiście widać choćby jak człowiek pojeździ po Polsce i zobaczy na ilu dachach już solary stoją. Sam mam kolektory dość długo bo 3 rok i sprawdzają się bezproblemowo. Ja kupowałem od Sunex polskiej marki. Nie są to chińskie urządzenia, z którymi wiem że wiele osób ma duże kłopoty, bo się rozszczelniają na przykład.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2017, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawy system rabatowy ma hurtownia Swatt -swatt.pl. Niedawno do nich przeszedłem i jak na razie jestem bardzo do przodu względem tego ile płaciłem za praktycznie identyczne kolektory u konkurencyjnego dostawcy. Nie jest to hurtownia z przypadku i niewiadomego pochodzenia tylko oddział doświadczonej grupy Polska Ekologia.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 65 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 76 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 896

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >