Jaki tynk jest najlepszy?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

20 czerwca 2015, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajny artykuł. Moim zdaniem dla osoby, która buduje dom jest dość pomocy. Co do samych tynków, ja jednak bym się nie zdecydował na wykonanie większości ścian suchym tynkiem, choć faktycznie jest to szybsza metoda.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2015, 19:43

Zgadzam sie: good 0 bad

No nie wiem, czy taka szybka. Weź pod uwagę to, że montuje się je szybciej, ale nieumiejętny montaż sprawi to, że płyty mogą być krzywo, mogą odpadać albo po prostu pękać na łączeniach – co jest dość uciążliwe. Chyba tynk maszynowy jest lepszy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 czerwca 2015, 08:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Z własnego doświadczenia wiem, że tynk maszynowy gipsowy, np. Knauff jest lepszy. W nowym budownictwie się sprawdza, płyty to ewentualnie na poddasze. Tylko trzeba mieć dobrą ekipę. Ja mam dom z poddaszem użytkowym i sporo się naszukałem dobrej firmy tynkarskiej.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2015, 18:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudno o dobrą firmę. Ja do tynkowania zatrudniałem ekipę z polecenia. U mojego kolegi pod Łodzią robiła firma Tynk, dostałem ich namiary, widziałem też efekty pracy – byłem zadowolony, więc ich zatrudniłem.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2015, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja w budownictwie lubię sprawdzone rozwiązania, które już ktoś przetestował i może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć jakie coś ma wady oraz zalety.

Z tynków wewnętrznych więcej zamówień mam ostatnio na wersję mozaikową, (szczególnie w wersji TD 50 Foveo z dość dużą paletą wzorów do wyboru).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2015, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie jest to termoizolacyjna zaprawa perlitowa (Porotherm TO), która zabezpiecza ewentualne mostki termiczne i daje bardziej jednolitą termoizolację ściany. Na to poszła jeszcze biała zaprawa tynkarska, a potem malowanie. Elewacja wygląda dobrze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2015, 23:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: sszymon napisał: U mnie jest to termoizolacyjna zaprawa perlitowa (Porotherm
TO), która zabezpiecza ewentualne mostki termiczne i daje
bardziej jednolitą termoizolację ściany. Na to poszła
jeszcze biała zaprawa tynkarska, a potem malowanie.
Elewacja wygląda dobrze :)


Tynki termiczne najlepiej spełniają swoją rolę na ścianach bez termoizolacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 lipca 2015, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

A mógłbyś rozwinąć myśl? Czy w takim razie termoizolacja staje się niepotrzebna czy szkodliwa?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2015, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałam wiele opinii, że dobrze sprawdza się lekki tynk wapienny http://www.optolith.pl/catalogue.php?GroupId= 10&ProductId=53. Ktoś stosował ten tynk i może go zarekomendować? Proszę o poradę osoby będące w temacie.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2015, 20:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
oba opisane w artykule rozwiązania mają swoje zalety. W przypadku okładzin suchych, atutem jest to, że w porównaniu z tradycyjnymi tynkami, pozwalają one (przy odpowiednim wykonaniu) szybko przejść do dalszych etapów prac. Polecam tu skorzystanie z rozwiązań Śnieżka ACRYL-PUTZ®: http://www.acrylputz.pl/ W szerokiej gamie produktów tej marki znajdują się m.in. nowoczesny klej ACRYL-PUTZ® KG31 przeznaczony do mocowania płyt gipsowo-kartonowych oraz wysoce elastyczna masa szpachlowa ACRYL-PUTZ® MS30 dedykowana beztaśmowemu spoinowaniu płyt G-K.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19179 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 538

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >