Jakie drzwi zewnętrzne?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

18 marca 2014, 11:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Krzemyk, oczywiście to kwestia pasywnego domu, racja. Wiele zależy od różnych czynników. Z wymienionych czynników bardzo istotna jest wentylacja i nawyki lokatorów. Jeżeli ktoś np. rozszczelnia okna lub ma otwarte nawiewki, a przy tym włączone ogrzewanie, to przy ostrej zimie może wiele stracić.

theme, zwróć uwagę, że napisałem "nawet do blisko 80%", czyli taka oszczędność to nie jest coś zadeklarowanego, bo istnieje wiele czynników, które częściowo wymienił krzemyk.
Każda inwestycja zwraca się po jakimś czasie, nigdy od razu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2014, 22:18

Zgadzam sie: good 0 bad

To, że zwraca się po jakimś czasie to jedno a to ile trzeba na nią wydać to drugie. Międzyczasie izolacja niektórych technologii/materiałów spada wraz z wiekiem i okres zwrotu wydłuża się. Wydaje mi się, że wszystko trzeba robić z głową lub jeśli ma się nieograniczony budżet to wtedy iść na całość.

Ostatnio zastanawiałem się, czy taka budowa domu pasywnego jest opłacalna? Sporo droższa budowa czyli ewentualna rata kredytu znacznie wyższa. Koszty utrzymania budynku spadają (głownie ogrzewanie), co wychodzi na jedno i to samo w połączeniu z kredytem.

Jak pisałem wcześniej (tyle, że z innej strony teraz) - wolałbym zainwestować w styropian grubszy o 5cm i jakąś dobrą ościeżnicę do drzwi aniżeli miałbym napinać się na kupno najnowszych technologicznie drzwi i okien.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2014, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie to racja - inwestycja zwraca się dopiero po kilku latach i zwykle wtedy energooszczędność materiałów wykorzystanych mocno spada. W kontekście montowania drzwi i okien raczej brałbym pod uwagę solidność wykonania i bezpieczeństwo, a nie energooszczędność.

__________
Stosuję normy DIN

Ten post był edytowany przez Januszek34 dnia: 25 marca 2014, 13:47
Zgłoś | Cytuj | Link

26 marca 2014, 19:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Kluczem do sukcesu jest prawidłowy montaż przez fachową ekipę. To bez dwóch zdań i bezapelacyjnie zwiększy izolację termiczną jak i samą żywotność drzwi czy też okien.
Na forum Muratora jest film, gdzie Krzysiek z Aprel'a pokazuje jak regulować i konserwować okna. Takie zabiegi również wpływają na poprawę izolacji. Nic po świetnej stolarce, gdy będzie przez nią wiało bo montażysta był mocno średniej jakości.
Co do czasu, parametrów i oszczędności. Jak wcześniej pisałem - moim zdaniem lepiej jest kupić coś w miarę taniego (jako dopłata do standardowych produktów), co zwróci się w przeciągu kilku lat lub przyniesie wymierne korzyści (niekoniecznie jako oszczędności w ogrzewaniu). Myślę w tym miejscu choćby o takiej ościeżnicy termo:
http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolor y-3
Koszt zabawy jakieś 730zł brutto. Czy zwróci się w kosztach ogrzewania nie wiem, bo to nie moja działka ale za to wiem, że przeżyje przeciętną ościeżnicę pełną. Zupełnie inaczej montuje się taką ościeżnicę jak również inaczej zachowuje się w murze.

P.S. niekiedy czas zwrotu inwestycji pasywnych jest tak długi, że prędzej nastąpi np. wymiana okien niż odrobią one w niższych opłatach swoją większą cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 marca 2014, 10:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Też jestem zdania, że nie ma co zawracać sobie głowy tanią chińszczyzną. To nie są ubrania, że jak się zniszczą, to się wyrzuci i kupi nowe. Tutaj chodzi o sporą sumę, a do tego drzwi powinny wytrzymywać przynajmniej kilkanaście lat jeżeli nie dłużej. Dlatego warto postawić na sprawdzone marki z renomą jak Gerda, której zamki najwyższej klasy są również montowane przez inne firmy. Raczej pod tym względem lepszej firmy się nie znajdzie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2014, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj też jesteście? Chyba wrócę do poprzedniego stanu czytania for internetowych bez wypowiadania się ;).
P.S. :kilkanaście jak nie dłużej" lat - nie byłbym takim optymistom. Żywotność drzwi 10-20 lat to maximum dla dzisiejszej produkcji (mowa o drzwiach zewnętrznych w przeciętnym użytkowaniu).

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2014, 17:55

Zgadzam sie: good 0 bad

ja sie niestety pokusilem na tanie drzwi no i to jest kompletna porazka. Zupelnie nieszczelne. Nie moge sobie pozwolic na kupno nowych i drozysz wiec pozostalo mi jedynie uszczelnienie ich izolacja. Kupilem jej wiecej w agro-hurcie http://www.agro-hurt.pl/uszczelki-do-drzwi-i- okien no i teraz jest lepiej. Ale ku przestrodze: nie porobujcie oszczedzac na drzwiach!

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2014, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój brat posiada drzwi zakupione w firmie Labradoor. Na początku ciężko chodziły więc zadzwonił do serwisu w celu uregulowania. Teraz bardzo je chwali. Są solidne i starannie wykonane. Niedalekiej przyszłości sam wybiorę właśnie tą firmę. Podaj również link do tej firmy: www.labradoor.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2014, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zajmuję się sprzedażą drzwi. Mam wiele firm w swojej ofercie. Szczerze mogę polecić drzwi z Delty, maja kilka ciekawych modeli, są ciepłe i wytrzymałe, jeśli chodzi o drewniane to poleciłbym Parmax albo Stolbud Włoszczowa. Chętnie coś podpowiem

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2014, 20:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Gburek - komu i co polecasz? Skoro sprzedajesz drzwi i siedzisz jakiś czas w branży, to zakładam że wiesz o tym, że każdy klient ma inne potrzeby, każdy montaż jest trochę inny (blok z płyty, cegły etc. dom z przenajróżniejszych materiałów). Nie da się tak "polecić" jakiejś firmy czy rozwiązania nie znając głębiej sprawy.

OK, ogólna opinia o producencie - rozumiem - ale nie wchodziłbym w tematy, że coś jest dobre do tego miejsca.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 342

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >