Kafelki gładkie czy chropowate?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

2 sierpnia 2010, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamierzam kupić płytki i wyłożyć nimi podłogę w kuchni. Czy lepsze będą płytki gładkie czy chropowate? Na których łatwiej utrzymać czystość?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 sierpnia 2010, 14:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie na gładkich, w chropowatymi jest troche więcej użerania się przy sprzątaniu, nie zawsze nam się uda wyczyścić całą powierzchnię i wszystkie zakamarki, chyba żeby chodzić na kolanach ze szmatką i czyścić, ogólnie to jestem bardziej przekonana do gładkich bo te zrogowaciałe nie za bardzo przypadły mi do gustu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2010, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

moim zdaniem najlepsze będą gładkie. Z wgłębień pewnie trudniej będzie wydobyć jakiś brudek :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2010, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Te gładkie to płytki szkliwione, które zdecydowanie są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Płytki nieszkliwione należałoby zaimpregnować specjalnym preparatem.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lutego 2013, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Z jednej strony kafelki do kuchnijak będą gładkie, to łatwiej się poślizgnąć, ale z drugiej, łatwiej się takie czyści.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 kwietnia 2013, 08:48

Zgadzam sie: good 0 bad

lepsze są chropowate polecam nową farbę HOLZDUR, która przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt znakomicie sprawdza się jako zabezpieczenie elementów i konstrukcji drewnianych, takich jak: ławki, balustrady, altany, ogrodzenia itp. http://www.holzdur.com/

Zgłoś | Cytuj | Link

16 maja 2013, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W kuchni na podłogę to nawet nie ma o czym rozmawiać, wiadomo, że lepsze będą gładkie płytki, ale też niezbyt śliskie. O wiele łatwiej będzie wyczyścić płytki gładkie z róznego rodzaju zabrudzeń olejem czy jedzeniem niż płytki chropowate.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2013, 11:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Gładkie jak się porysuje średnio wyglądają, ale lepiej będzie doczyścić niż porowatą strukturę a w kuchni niestety zabrudzić można bardzo łatwo :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2014, 00:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiadomo, że jeśli chodzi o czystość to gładkie są najlepsze - wystarczy przetrzeć i gotowe. Chropowate natomiast wydają się być bardziej antypoślizgowe, przez co lepiej sprawdzą się w łazience, gdzie podłoga często jest mokra.

________________
http://eszkolenia.szczecin.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2015, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja rada jest taka - zajrzyj sobie tutaj http://ibudujemy.pl . Jest tam naprawdę bogata oferta różnorodnych płytek. Na pewno wybierzesz coś ciekawego. Pamiętaj tylko, że najpierw liczy się jakość, a dopiero później cena.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >