Kolektory słoneczne - warto?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

25 sierpnia 2011, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

oj, pomyłka tam wyżej w nazwie firmy w razie gdyby ktoś chciał sie do nich odezwac . Chodziło mi o Makroterm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2011, 10:59

Zgadzam sie: good 0 bad

W takich przypadkach też jestem za sprawdzeniem wszystkiego w danej firmie, nie ma co się wysilać- oni wszystko Ci powiedzą

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2011, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik iciesla napisał: W takich przypadkach też jestem za sprawdzeniem wszystkiego
w danej firmie, nie ma co się wysilać- oni wszystko Ci
powiedzą

... w danej i u konkurencji - stworzy się pełen obraz ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2011, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałem, że pomimo wysokiej ceny montażu kolektorów są znacznie wydajniesze, jednak centralne ogrzewanie również zawsze należy mieć na uwadze.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2011, 08:56

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak tak tym bardziej dając reklamy :D

A jeżeli chodzi o kolektory i solary oczywiście ze wszystko się zwraca np ale nie do razu! :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 listopada 2011, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli zastanawiasz się w jakim stopniu zwróci ci się inwestycja w kolektory słoneczne to polecam artykuł o obiektywnej ocenie zwrotu instalacji, mam nadzieje ze pomoże http://www.odnawialnecieplo.pl/odnawialna-energia-dla-domu/1 43-dotacje-na-kolektory

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2011, 20:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Z kolektorami słonecznymi to różnie bywa. Wszystko to zależy przede wszystkim czy będą umiejscowione w miejscu w którym będą miały wysoką sprawność. Ogólnie z tego co się orientuje i mogę powiedzieć to raczej ludzie odradzają ich montowanie. Argumentują to tym, że inwestycja prawie w ogóle się nie zwraca a jeśli już to w bardzo małym stopniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2012, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda, najpierw trzeba się dobrze rozeznać, czy mieszka się w miejscu z odpowiednim nasłonecznieniem, przecież każdy region się różni pod tym względem. Tu można sobie zobaczyć jak to się mniej więcej rozkłada http://www.makroterm.pl/images/stories/Kolektory/nasloneczni enie.jpg No, ale wiadomo, że i tak najlepiej dogadać się ze specjalistami. A co do tego, że ludziom się to nie zwraca...jak się oczekuje natychmiastowych efektów, to jasne, że nie! Mam kolektory od kilku lat i widzę różnicę w rachunkach za energię i to, że powoli, ale jednak się zwraca.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2012, 12:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Z instalacją kolektorów to jest rożnie. Taka inwestycja nie każdemu się po prostu opłaca. Montowanie kolektorów w Polsce nie jest złym rozwiązaniem, choć nie jest tez najlepszym. osobiście uważam, że jeżeli zdobędzie się bardzo duże dofinansowanie to taka inwestycja opłaca się nawet bardzo. Życzę powodzenia w takich inwestycjach.

Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2012, 12:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto!! Jeżeli chodzi o kolektory to jest to super sprawa, mam kocioł weglowy i wygoda na makxa baterie same grzeja po drugie zespolone z moim piecem weglowym w razie bardzo pochmurnych dni w okresie zimowym piec dogrzewa tylko klinascie stopni i tez mam oszczednosc na opale a w lecie wygoda nic nie robie a wode mam o kazdej porze.Mój szwagier mieszkajacy na podkarpaciu zamontowal instalacje solarna wlasnie dzieki firmie Hetman Eko zadzwonilem do biura firmy i dzis ciesze sie z zainwestowanych pieniedzy mimo ze trzeba wziac kredyt ale dotacja w moim przypadku okazala sie duza i koszt instalacji wyniosł mnie 4230zł.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 185 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 12 Grupa: Ekologiczny... Pompa ciepła to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Osobiście polecam sprzęt od firmy Fonko.
  • Energooszczędny dom jednorodzinny plus inteligencj... Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Warto mieć dom energoszczędny tym bardziej dzisiaj przy szalejących cenach prądu. A dodam, że będzie jeszcze gorzej niestety. Co do sterowania urządzeniami to w...
  • dom parterowy Liczba postów: 13 Grupa: Ekologiczny... Odkryj zalety życia w domu parterowym z tym projektem https://www.archon.pl/projekty-domow/pro jekt-dom-w-renklodach-16-g2a-m1c0279ede9 a88 Parterowe domy to idea...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 223 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli szukacie firmy do ocieplenia budynku to polecam https://iqterm.pl/ fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19176 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 498

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >