Lepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

7 lipca 2009, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam dylemat, bo nie mam za dużo funduszy na kupno mieszkania :( W takim wypadku można by było coś wynająć, tylko czy to na dłuższa metę się opłaca?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2009, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Różnica między wynajmem a kupnem polega z grubsza na tym, że albo płacisz za czyjeś albo za swoje. Wypada postawić się dziś w sytuacji za naście lat = zajrzeć do portfela, sprawdzić finanse w banku i sprawdzić czyje są klucze od mieszkania.
Potem można rozpatrzyć za i przeciw :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2009, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli wynajmiesz całe mieszkanie to miesięczne opłaty mogą wynieść Cię tyle, co np. rata kredytu. Jak rozważasz mieszkać na stałe w mieście gdzie chcesz wynajmować, to rób wszystko żeby kupić lokal.
Jednak ilość pieniędzy, które posiadasz i tak zweryfikuje twoje plany :) .
Powodzenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2009, 00:42

Zgadzam sie: good 0 bad

gdybym miał wybierać wolałbym kupić rata jest taka sama co koszt wynajmu a czasami niższa i jakby co to remontujesz i nie myśłisz że jak zrobisz coś to komuś.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2009, 11:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Zalety wlasnego mieszkania wydaja sie oczywiste. Oczywiscie nalezy tez popatrzec z drugiej strony, ze kupujac mieszkanie mozna na dzien dzisiejszy nieco na nim stracic - nie mamy pewnosci, czy ceny nieruchomosci beda rosnac czy spadac. Poza tym, jest to inwestycja ktora relatywnie ciezko uplynnic, a przynajmniej w taki sposob, aby po sprzedazy wyjsc na swoje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2009, 21:52

Zgadzam sie: good 0 bad

kupujesz mieszkanie szykujesz i wynajmujesz przez 5 lat potem sprzedajesz i spisz na kasie

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2009, 17:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja, teraz to najlepszy biznes :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2009, 23:07

Zgadzam sie: good 0 bad

teraz to tak średnio w okresie bumu budowlanego to dopiero była kasa znałem jednego takiego co prawda dyrektor banku ale co pól roku kupował mieszkanie szykował w stylu włoskim bo był z pochodzenia włochem a oni tam wszystko glazura terakota kamień więc jest to trwałe za sam wynajem 4 lata temu mieszkanie ~40m2 brał 5.000 miesięcznie.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2011, 17:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Fakt, że jeśli się wynajmuje mieszkanie to płacisz komuś za to, że możesz u niego mieszkać. Moim zdaniem lepiej jest mieszkanie kupić. Koszty wcale nie są jakoś dużo wyższe. Oczywiście dużo zależy od lokalizacji, gdzie ono się znajduje. Mnie bardzo spodobało osiedle Brzozowica, które powstaje koło Dąbrowy Górniczej i Będzina. ładna okolica i najważniejsze, że cena za metr kwadratowy nie jest bardzo wygórowana.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2011, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie lepiej kupić, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu się sprawdza taka opcja, cena wiadomo, najbardziej zależy od lokalizacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Okna,rolety Liczba postów: 63 Grupa: Porady i op... Szukam profesjonalnej firmy, która posiada w swojej ofercie moskitiery i markizy Poznań. Zależy mi na fachowym doradztwie. W Internecie znalazłam firmę Rolo-Sty...
  • Kanapa do salonu Liczba postów: 49 Grupa: Porady i op... Akurat z wyborem kanapy do salonu to nie powinno być większego problemu, bo to właściwie żadna filozofia - musi pasować wymiarami, kolorystycznie i być wykonana...
  • Aranżacja biura Liczba postów: 401 Grupa: Porady i op... Dobrym pomysłem może być też kontener biurowy, który jest nie tylko wygodnym, ale i nowoczesnym rozwiązaniem, bo można go transportować i wykorzystywać w różnyc...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 70 Grupa: Porady i op... Najlepiej mieć kompleksowe rozwiązania do zarządzania firmą, takie jak Berberis. Wtedy macie w jednym wszystkie istotne funkcje i jesteście w stanie wyciągnąć m...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... W poszukiwaniu praktycznych rozwiązań do przewozu kruszyw i innych materiałów budowlanych, śmieci, czy kamieni warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 388

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >