Malowanie pokoju dziecka.

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

5 sierpnia 2015, 09:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno malowanie wzorów na ścianie jest o wiele bardziej trwałe niż naklejki, ale jak wiemy dzieci szybko się nudzą, więc naklejki w tym wypadku mogą się okazać idealne

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 sierpnia 2015, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Pokój dziecka powinien być przytulny. Kolory raczej ciepłe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 sierpnia 2015, 11:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciepłe kolory to dobry wybór, o ile nie są zbyt intensywne - łatwiej je potem zamalować, gdy dziecku zmieni się gust. O ile mi wiadomo, teraz projektanci dla dzieci lansują przede wszystkim pastele wzbogacone bajkowymi motywami na ciekawej tapecie lub naklejkach.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 17:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Malowanie pokoju dziecka to niemal zawsze balansowanie pomiędzy tym co praktyczne, estetyczne i tym, co się podoba naszemu dziecku. Zawsze warto wziąć pod uwagę zdanie malucha, bo tylko wtedy może on poczuć się odpowiedzialny za przestrzeń w której mieszka. Dekoracja bez względu na to jaką będzie wykonana techniką, lepiej by była o tematyce uniwersalnej (domek, miś, kotek na płotku, rakieta) niż nawiązywała do tematyki konkretnych bajek (moda na nie zmienia się co sezon i szybko stają się nieaktualne). Do pokrycia ścian w pokojach dziecięcych najlepiej jest używać farb o podwyższonych parametrach, takich które da się w razie katastrofy zmyć lub wyszorować, i przywrócić ścianę do stanu wyjściowego (np. Śnieżka Satynowa). Kolorystyka pokoju to jednak bardzo indywidualna sprawa, ale warto poszukiwania pomysłów rozpocząć od barw pastelowych. Ich delikatne, optymistyczne odcienie wpłyną pozytywnie na samopoczucie dziecka, a samo wnętrze powiększą optycznie i nadadzą mu łagodny i dziecięcy charakter. Mocne zestawienia kolorów oraz łączenie barw neutralnych z silnymi akcentami, preferują raczej nastolatki. Małe dzieci znacznie lepiej funkcjonują wśród barw łagodniejszych.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 września 2015, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Malowanie pokoju nie jest takie straszne pod warunkiem, ze ma się odpowiednie narzędzia malarskie i do tego odpowiednio zabezpieczy się sufit i podłogę przed farbą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2015, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Akcesoria malarskie są potrzebne bardzo. U nas remontem zajmowała się ekipa http://www.mab-bud.pl/, bardzo szybko, sprawnie pomalowali ściany, sufit, kolor się młodemu bardzo podobał :)

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 10:37

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jestem za kolorami jak żółty, zielony, błękitny z bielą. Fajnie też wyglądają naklejki ze zwierzątkami czy postaciami z bajek.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2015, 20:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy malowaniu pamiętaj o powstających plamach i uszkodzeniach, sam wielokrotnie się na to nadziałem i mam teraz zniszczone meble po remoncie. Aby uniknąć plam po farbie, najlepiej będzie jeśli dokupisz folię ochronną od www.totalmarket.pl i kilka taśm specjalistycznych przeznaczonych do tego typu prac.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2015, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Naklejki na ściany ze zwierzątkami to świetny pomysł! Tylko warto trzymać się tego motywu, przemycając go również w dodatkach, są na przykład spoty oświetleniowe z motywami tygrysa, psa czy zajączka, np.: http://britoplighting.pl/Produkty,3217/Oswietlenie_dzieciece No i małe zoo gotowe :)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2015, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Faktycznie pomysł jest sensowny i ciekawy,ja ze swojej strony polecam również zastanowić się nad motywami bajkowymi fototapety lub panelami 3d które sa ostatnio bardzo modne.

www.DoOzdabiania.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >