PIec do chleba - jest tu zdun??

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

26 stycznia 2008, 23:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.

zabieram się za wykonanie takiego multiurządzenia: grill, wędzarnia oraz piec do chleba/pizzy. Może nie za wykonanie a raczej za zaprojektowanie.
Wędzarnia i grill już jest rozpracowana a teraz pozostaje mi kwestia pieca. Chciałbym żeby było to wykonane następująco - w jednej kolumnie palenisko i piekarnik. Palenisko na dole a piekarnik nad nim tak, żeby ciągłe palenie w palenisku podtrzymywało temeperaturę w piekarniku. W palenisku będę także palił na potrzeby grilla. I teraz tak - całość gędzie wykonana z cegieł szamotowych. Całość czyli ściany. Ale problemem jest rozdzielenie paleniska od piekarnika. I tu są dwa rozwiązania:
- oddzielę to płytą szamotową grubości 2,5cm
- oddzielę to płytą stalową. Taką jaką stosowano w piecach węglowych dzięki czemu dodatkowo będzie można na niej postawić garnek.

Początkowo myślałem o płycie szamotowej, ale nie wiem czy palenie w palenisku doprowadzi do uzyskania dużej temperatury w piekarniku? Zaczynam w to wątpić.Dlatego pojawił się pomysł z płytą stalową. Dodatkowo boję się,że płyta szmotowa 2,5 cm może pęknąć.

Czy ktoś może mi powiedzieć co zastosować do oddzielenie paleniska i piecyka?? Jak to rozwiązać??

dzięki za pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lutego 2008, 22:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam u siebie w kuchni trzon kuchenny węglowo-drzewny - 4 w 1 tj. trzon kuchenny,piekarnik, piec do chleba oraz lepka do grzania siedzenia w zimie.
Cały obłożony płytkami - gresami polerowanymi.
Palę w trzonie, mogę gotować na trzonie i piec w piekarniku, suszyć grzyby, siedzieć na ciepłej lepce itd.
Palę w piecu - piec chleb, suszyć owoce, grzyby, zioła.
Piec pod trzonem wymaga oddzielnego palenia.
Pozdrawiam
janmuzyk

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 maja 2010, 03:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam odwiedzenie strony: www.biofire.com.pl
piece kaflowe, stiukowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 października 2011, 21:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam ... posiadam piec kaflowy ... ma on około 8 lat ... nie za wielki .. bardzo dobrze się nagrzewa ... chciałbym zrobic następujacą rzecz ... czy można piec kaflowy wykorzystać jak np. kominek? czyli, włożyć wkład (grzewczy-nie wiem jak to sie fachowo zwie taki jak ma kominek) i rozprowadzić ciepłe powietrze na 3 inne pomieszczenia??? czy jest taka możliwosć? Oczywiście pieca nie chce przerabiać na kominek .. chciałbym włozyć wkład i dalej mieć piec kaflowy .. proszę o jakieś wskazówki ..

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2011, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Być może można puścić ciepłe powietrze z pieca na inne pomieszczenie uzywając np.elektrycznego wiatraczka który pomoże czy tez przyśpieszy nagrzewanie , niekoniecznie montując wkład w piecu .. może dałoby rady bez montażu jakiegokolwiek wkładu. Po prostu robiąc wyprowadzenie z samego pieca. Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam .M.Klimek

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2019, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

No wow, świetny pomysł. Nie ma to jak własnoręcznie uwędzona wędlina https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-spon sorowane/jak-samemu-przygotowac-wedzona-wedline,n,1000236385 .html Też planuję zabrać za za zrobienie wędzarni, jednak nie myślałem o takim połączeniu 3 w 1.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2022, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Świetnie to wymyśliłeś, ja również jestem za swojskimi produktami. Jeśli chodzi o wędzarnie na działkę to jakie firmy możesz polecić? Zastanawiam się nad zakupem wędzarni firmy Fasanio. Korzystasz może z ich sprzętów?

Ten post był edytowany przez kej_say dnia: 28 lipca 2022, 10:45
Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2022, 10:34

Zgadzam sie: good 0 bad

The bends are difficult to pass drift boss.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2022, 01:57

Zgadzam sie: good 0 bad

You will feel extremely excited when looking at this wonderful space. drift boss

Zgłoś | Cytuj | Link

7 września 2023, 07:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Interesting topic for a blog moto x3m. I have been searching the Internet for fun and came upon your website. Fabulous post. Thanks a ton for sharing your knowledge! It is great to see that some people still put in an effort into managing their websites. I'll be sure to check back again real soon subway surfers unblocked.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >