Prefabrykaty?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

26 maja 2010, 17:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Chce wybudować dom i zastanawiam się z czego. No powiedźmy: dobrego., trwałego i za sensowną cenę. O prefabrykatach wiem z budwesta.pl i bardzo się nad nimi zastanawiam, bo buduje się z nich szybko, a to ma dużo plusów. Może ktoś z nich już budował?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 maja 2010, 00:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Pewnie nie będę aż tak bardzo obiektywny bo sam prowadzę firmę budowlaną specjalizuje się w budowie z paneli strukturalnych. Jest to na pewno materiał trwały i najbardziej energooszczędny, ale jak wszystkie produkty wysokiej jakości jest zlokalizowany na "górnej półce cenowej".
Produkt ten jet skierowany głównie do najbardziej wymagających inwestorów co chcą wybudować szybko, trwale, energooszczędnie, a niekoniecznie najtańszym kosztem.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2018, 00:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co widzę to tutaj http://www.prefabrykaty-promat.pl/pl/sciany-o porowe.html jest naprawdę spory wybór. Można z nich bez trudu stworzyć np. ściany oporowe. Firma specjalizuje się w tego typu elementach. Oferta jest więc kompleksowa.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2023, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Panie i panowie, mam kilka pytań i chciałabym się poradzić, czy idę w dobrym kierunku.
Zacznę od tego, że jeszcze nie mam kierownika, a budowa ruszy dopiero w przyszłym roku, ale zaczynam rozmawiać z wykonawcami o technologii budowania i chciałbym zapytać, czy moje pomysły są ok.
Dom będzie parterowy z poddaszem do adaptacji na salę kinową. Między 120-140m2, dach dwuspadowy.
I teraz pytania.
1. Rozważam budowę z prefabrykaty keramzytowego (tak wiem, że to keramzytobetonu, nadal ma super parametry), lub dom murowany z pustaków keramzytowych. Biorę pod uwage najbardizej prefabrykaty https://greenhomes.pl/domy/ Czy ktoś moze budował się z nimi?
2. Ocieplenie będzie z wełny, bo z tego co przeczytałem idealnie współpracuje z keramzytem.
3. Fundamenty (pod prefabrykat będzie płyta), a pod murowany wolałbym fundament tradycyjny, ale docieplony, łącznie z kształtkami trafionymi.
4. Ogrzewanie wodne podlogowe -prawdopodonie z gazem (chyba że ruszy Moje ciepło to pompa gruntowa)
5. Rekuperacja z odzyskiem ciepła
6. Na podłogach będzie wyszlifowany i zabezpieczony impregnatem beton.
Czy w waszej opinii (najchętniej ludzi mających podobne zestawienie materiałów/technologii) jest to dobra droga na zdrowy/przyjazny dom?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 czerwca 2023, 11:09

Zgadzam sie: good 0 bad

It's great to be back on your blog after a few months' absence snake game.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 stycznia 2024, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Home to the mighty Himalayas and numerous pilgrimage sites, availing of the Uttarakhand Tour Packages will ensure a one-of-a-kind experience.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Dla branży transportowej i logistycznej TSG Solutions oferuje banki energii, które pomagają w ładowaniu floty pojazdów elektrycznych. Sprawdź, co proponują na h...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 153 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 301 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >