Problem z klozetem.

« Powrót do grupy: Porady i opinie

29 lipca 2010, 13:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, że moje pytanie jest dosyć nietypowe lecz już naprawdę nie wiem co robić. Często zapycha mi się klozet. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2010, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmmm ciężka sprawa...
Może po prostu należy kupić jakiś preparat do udrożniania rur:
1. Przygotuj roztwór z 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz szklanki octu. Wymieszaj wszystko w dzbanku. Poczekaj aż zajdzie reakcja chemiczna i wszystko wlej do zlewu / umywalki/ klozetu. Po 5 minutach spłucz gorącą wodą. Możesz również spróbować przetkać rury za pomocą wrzącego octu. Jeśli te metody zawiodą wypróbuj Kreta itp.
2. Zanim przystąpisz do odtykania zlewu, umywalki lub bidetu, zatkaj mokrą gąbką lub ściereczką otwór przelewowy. W wypadku zlewów dwukomorowych w drugiej komorze zatkaj nie tylko otwór przelewowy, lecz również odpływ.
3. Nalej tyle wody by odpływ, który chcesz przeczyścić, był cały przykryty.
4. Przyłóż przepychacz do odpływu i naciśnij kilka razy, by w rurach powstało podwyższone ciśnienie, po czym zwolnij odpływ i pozwól wodzie spłynąć. Powtarzaj czynność kilka razy, aż do czasu, gdy zobaczysz, że spływa zupełnie swobodnie.
5. Staraj się w miarę możliwości regularnie czyścić syfon umywalki. Podstaw pod spód dużą miskę lub wiadro, odkręć złączki i wyciągnij syfon.
6. Wyczyść syfon i go umyj pod bieżącą wodą (w innej umywalce), a jeśli nie masz takiej możliwości - w misce pełnej wody.
7. Odkręć rurę łączącą zbiornik syfonu.
8. Następnie za pomocą wygiętego drutu lub specjalnej spirali do czyszczenia rur usuń osad i nieczystości.
9. Spirala do czyszczenia rur pomoże ci usunąć wszelkie zanieczyszczenia blokujące rury.
10. Po zakończeniu pracy i przykręceniu syfonu odkręć kran i pozwól wodzie spokojnie spłynąć.

Mam nadzieję, że moja pomoc będzie przydatna :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2010, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź ;) Z pewnością zastosuję się do podanych podpunktów.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak pozbyć się karaluchów? Liczba postów: 57 Grupa: Porady i op... Jeśli chodzi o insekty w domu, to z pewnością nie warto marnować pieniędzy na jakieś tam sklepowe środki - bywają bardzo drogie, a nie przynoszą większych efekt...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 38 Grupa: Porady i op... Jeśli szukasz niezawodnych ładowarek teleskopowych, odwiedź stronę https://www.riwal.com/pl/ Moim zdaniem to idealne miejsce na wynajem sprzętu budowlanego.
  • Co jest tańsze :żaluzje czy rolety? Liczba postów: 52 Grupa: Porady i op... Koszt żaluzji fasadowych w Szczecinie i rolet zewnętrznych może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak materiały, mechanizmy sterowania...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 335 Grupa: Porady i op... W przypadku kiedy chodzi o trwałe, porządne i funkcjonalne meble warsztatowe w wydaniu metalowym to oczywiście zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego skl...
  • FDPL Fińskie domy drewniane Liczba postów: 50 Grupa: Porady i op... ostatnio coraz bardziej popularne są domy z płyt warstwowych PIR. Tutaj jest oferta dla domów do własnego montażu za grosze. https://zmontujdom.pl

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >