Przed budową.

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

20 lutego 2014, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiadome chyba jest, że niektórzy z nas chcą wybudować swoje cztery kąty możliwie najtaniej, ale żeby nie ucierpieć później na jakości. Tak jak patrzę na ceny produktów to są bardzo rozbieżne. Nawet te same produkty u różnych dostawców różnią się cena i to bardzo. Dlaczego się tak dzieje? Jak sobie poradzić w tym wielkim i zagmatwanym świecie budowlanym. Macie jakieś sprawdzone metody np zakupów, albo jakieś narzędzia do prowadzenia ewidencji budowy czy coś takiego aby mieć pod kontrola to wszystko.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2014, 10:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Na taką sytuację składa się wiele czynników np. sezonowość, w zimie przeważnie jest taniej. Terminy ważności niektórych produktów. Większe hurtownie mogą mieć większe rabaty. Klasa produktu niby ten sam a gorszej klasy. Aby to jakoś ogarnąć to przydatna może być np. porównywarka cen materiałów budowlanych i to nie jedna bo jest ich wiele. To samo również tyczy się usług. Ceny również są rozbieżne. Trzeba również siedzieć na forach jest tu wiele przydatnych informacji.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2014, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli cena u różnych dostawców jest różna to warto zweryfikować czy materiał jest I klasy jakości. Co do ogólnej rozbieżności no to w Polsce pojawia się coraz więcej zaawansowanych technologicznie materiałów, których cena jest wyższa jednak często przynosi to korzyści w okresie eksploatacji. Np ściany można wymurować z tradycyjnej cegły lub z betonu komórkowego, który zyskuje popularność od kilku dobrych lat w Polsce i mimo, że jest droższy od cegły czy innych pustaków to przynosi oszczędności w okresie eksploatacji dzięki własnością termoizolacyjnym zatem oszczędzamy na ogrzewaniu i wielu inwestorów się decyduje na ten materiał bo dom stawiamy raczej na dłuższy okres i warto patrzeć długofalowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2014, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja prowadze sklep z materiałami budowlanymi i eleketrycznymi i zgadzam sie z poprzednikami, ze ceny sa uzaleznione od sezonu. Zimą jest trochę taniej. Ale dobrej jakosci materiały czy urządzenia elektryczne zawze będą droższe od "badziewia". U mnie elektykę zamawiam od [url]http://www.mador.sosnowiec.pl/cms/products-page oni maja naprawdę wyłacznie najlepszy towar. Ja za niego place sporo i po narzuceniu marzy wychodzi sporo. ale sa to produkty, ktore jak sie kupi dobre i dobrze zamontuje bedą działać przez długie lata.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2014, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja prowadze sklep z materiałami budowlanymi i eleketrycznymi i zgadzam sie z poprzednikami, ze ceny sa uzaleznione od sezonu. Zimą jest trochę taniej. Ale dobrej jakosci materiały czy urządzenia elektryczne zawze będą droższe od "badziewia". U mnie elektykę zamawiam od http://www.mador.sosnowiec.pl/cms/products-pa ge oni maja naprawdę wyłacznie najlepszy towar. Ja za niego place sporo i po narzuceniu marzy wychodzi sporo. ale sa to produkty, ktore jak sie kupi dobre i dobrze zamontuje bedą działać przez długie lata.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 października 2014, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik łopaciński napisał: Jak sobie poradzić w tym wielkim
i zagmatwanym świecie budowlanym. Macie jakieś sprawdzone
metody np zakupów, albo jakieś narzędzia do prowadzenia
ewidencji budowy czy coś takiego aby mieć pod kontrola to
wszystko.


Ja mysle, ze w takiej sytuacji podstawą jest po prostu szukanie firm po znajomości. Popytać rodzinę, przyjaciół, ludzi, którym się ufa. Ja tak podłapałem wiele namiarów na firmy, miedzy innymi na http://www.contractor.com.pl/ . Dzięki kuzynowi udało mi sie tez rewelacyjną ekipe budowlaną znalezc. Uwazam,ze ten sposob jest najlepszy, a przynajmniej w moim przypadku sprawdził sie świetnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2014, 12:22

Zgadzam sie: good 0 bad

faktycznie warto skorzystac z porównywarki cen, ale też radzić się znajomych - my w taki sposób naprawdę sporo oszczędziliśmy, m.in. kupując dzieki radzie znajomego rusztowania w www.rusztowania-sprzedaz.pl. Ciąć gdzie się da, ale na rzeczach najważniejszych nie oszczedzac.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2014, 12:22

Zgadzam sie: good 0 bad

faktycznie warto skorzystac z porównywarki cen, ale też radzić się znajomych - my w taki sposób naprawdę sporo oszczędziliśmy, m.in. kupując dzieki radzie znajomego rusztowania w www.rusztowania-sprzedaz.pl. Ciąć gdzie się da, ale na rzeczach najważniejszych nie oszczedzac.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 144 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 294 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >