Przydomowa oczyszczalnia ścieków

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

22 maja 2009, 16:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja byłem wielkim przeciwnikiem przydomowej oczyszczalnie ścieków. Znajomi założyli sobie taka i mieli cuchnące podwórko ..Mnie namówiła zona i mamy suepr urządzenie które estetycznie wygląda i co najwazniejsze nie wydobywa sie z niego zaden ale to zaden zapach... firma montująca urzadzenie dała mi instrukcje obsugi jak o nią dbać i narazie bez zadnych złych doswiadczen. Oczyszczalnia jaką mam wbudowaną ma juz certyfikat CE :) Jestem naprawde zadowolony. Typ oczyszczalnie (czy jak to sie tam nazywa ) to AT 6, firma ktora nam wykonała zadanie to aquainwest,moze komus przyda sie ichstrona internetowa www.aqua-inwest.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 czerwca 2009, 15:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam chciałbym wybudowac przydomową oczyszczalnie ścieków znajomi polecają mi firme www.aqua -inwest.pl która ma certyfikat unijny i stąd moje pytanie czy ktos jeszcze budował przez tą firme oczyszczalnie i moze cos podpowiedziec?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 czerwca 2009, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt zużycia energii elektrycznej przez dmuchawę w ciągu miesiąca i czy ona pracuje cały czas?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 października 2009, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak daleko od domu powinien zostać zlokalizowany osadnik wstępny, chodzi mi o temperaturę "świeżych ścieków" i ich późniejszy rozkład. Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 kwietnia 2010, 00:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik aquaeco napisał: Różnica między oczyszczalnia SBR aquamax, a oczyszczlaniami drenażowymi jest ogromna. Przede wszystkim SBRy są oczyszczalniami ekologicznymi, cały proces oczyszczania zachodzi w komorach zbiornika, a wypływa z niego oczyszczony ściek (II kat. wody). Przy drenażówkach z osadnika wypływa zwykły ściek, a oczyszcza się dopiero na naszym podwórku.
Montaz oczyszcxzalni aquaeco trwa ok. 8 godzin. Potrzeba do jego wykonania zdecydowanie mniej miejsca niż przy oczyszczalni drenażowej.

ak nie potraficie zamontować oczyszczalni to wypływa z niej ściek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 kwietnia 2010, 20:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam pierwszy raz na tym forum! :roll:
Powiedzcie mi czym się różnią SBR od biologicznych oczyszczalni ścieków? Czytając 8) niktóre wypowiedzi,zwłaszcza zasadę działania tzn. wszystkie fazy oczyszczania, to w przypadku biologicznej oczyszczalni jest podobnie.Wiem bo jakiś czas temu kupiliśmy biologiczną oczyszczalnię od
BIO-HYDRET. Nasza oczyszczalnia typu eko-bio 2500litrów z pompą napowietrzającą i odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do studni chłonnej; też oczyszcza ścieki w jednym zbiorniku tak że do studni chłonnej metodą grawitacji wpływa woda II klasy czystości.Parametry wielkościowe-(cała POŚ ze studnią zajmuje 20m kwadratowych),posiada 10-cio letnią gwarancję i wszystkie stosowne dokumenty.Działa super :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2010, 11:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Adam45: Nikt ze znajomych nie budował oczyszczalni tej firmy. Najwięcej osób, które znam budowało przydomowe oczyszczalnie ścieków firmy Sotralentz. To firma która ma duże doświadczenie na rynku nie tylko polskim, ale też europejskim, więc może zapytaj u nich. To link do ich strony http://www.sotralentz.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 października 2010, 21:14

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja bym walnął z innej strony. Nie słyszałem żadnej negatywnej opinii na ten temat, a chętnie bym usłyszał wszelkie zarzuty i potem popatrzył jak producenci je odbijają. W taki sposób można zdobyć sporo pojęcia o temacie. Więc... ktoś cos?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2011, 10:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapraszam na naszą stronę: www.oczyszczalnie.org i zapoznanie się z ofertą. Na rynku jest wielu producentów dlatego wybór jest szeroki. Poza podstawowymi kryteriami jakie należy uwzględnić (warunki gruntowe, odległości od granic, studni,budynków, itp.) należy wziąć również pod uwagę zgodność z normą, posiadanie CE i dostęp do urządzeń składowych oczyszczalni ( sprężarka, dyfuzor, itp.). W razie awarii bądź potrzeby czyszczenia możemy mieć spory problem. Trzeba zwrócić uwagę na wielkość włazu do oczyszczalni i rozwiązanie problemu dostępu do wcześniej wspomnianych urządzeń.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2012, 12:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam POŚ firmy Eko-Sum, posiadam dwie takie oczyszczalnie do domu jednorodzinnego 4-osoby 3000L i na dziełkę 2000L. Duży komfort użytkowania, jak dla mnie bez porównania z klasycznym szambem.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 627 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 158 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Beton - jaki wybrac Liczba postów: 49 Grupa: Technologie... Osobiście staram się korzystać z polecanych mi usług, w ten sposób uzyskuje na ogół oczekiwanych efektów. Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta zbiorników bet...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 304 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Lakiernia Liczba postów: 83 Grupa: Technologie... Jeśli potrzebujesz usług związanych z obróbką metali i lakierowaniem proszkowym, to warto zapoznać się z ofertą firmy Colorex http://colorex.pl/ z Krakowa. Ich....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >