Tapetowanie

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 marca 2007, 20:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś może mi opisać jakie są zasady przy kładzeniu tapet. Od której strony zaczynać? Co z narożnikami? Jakie najlepiej stosować tapety i jaki klej?
No i czy tapety są jeszcze modnym sposobem wykończenia ścian?
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lutego 2010, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

tapetować nie można na "żywioł" - najpierw więc musisz przygotować do tego ścianę. jeżeli wcześniej była na niej tapeta to musisz ją porządnie zeskrobać, a jeżeli nie było to się cieszysz ;) przemywasz taką ścianę mydłem technicznym (najlepiej w kierunku od dołu do góry) a potem przecierasz papierem ściernym (dzięki temu ściana będzie gładsza a tapeta się lepiej przyklei). Tapetowanie zaczynasz od jakiejś krawędzi ściany - np od okna, narożnika czy drzwi. jak już wybierzesz takie miejsce to bierzesz się za nakładanie kleju na tapetę ;) nakładasz go pędzlem od środka paska i przeciągasz na wszystkie strony tapety (klej musi być równomiernie roztarty na jej powierzchni). Następnie bierzesz tapetę w rękę, podchodzisz do ściany i przykładasz to cacko od góry do dołu. Począwszy od góry dociskasz miejsce po miejscu tapetę żeby się równomiernie przylepiła. Jeżeli pod tapetą pojawi się pęcherzyk powietrza to bierzesz w rękę szczotę i przesuwasz nią po tapecie (z góry na dół, na prawo i na lewo :D). jeżeli natomiast pojawi się pęcherzyk kleju to nie robisz nic bo po kilku godzinach on się wchłonie ;)Jeśli w którychś miejscach tapeta wystaje ci ponad ścianę to bierz nożyk i odcinasz ;)
A co do tego czy tapety są modne ... hmmm wytapetowanie całego mieszkania raczej będzie przejawem kiczu niż dobrego gustu ale jeżeli wytapetujesz np tylko jedną ścianę w danym pomieszczeniu to myślę że będzie bardzo modnie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 sierpnia 2010, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem podczas samodzielnego kładzenia tapet lub fototapet to służę pomocą. Zajmuję się już tym trochę i może moje doświadczenie się komuś przyda.
Piotr
tel. 697258921
http://tapetowanie-wroclaw.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2010, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Tapeciara wszystko ładni napisała. Co do pytania czy tapeta jest nadal w modzie to oczywiście jest. Należy jednak zwrócić uwagę na wzór i miejsce w jakim zamierzamy ją położyć. Jeśli wytapetujesz całe mieszkanie w jakieś wzorzyste desenie to z pewnością nie będzie wyglądało to zbyt estetycznie.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2010, 10:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Tapeta chyba nigdy nie wyjdzie z mody, z czasem zmieniaja sie modne wzory i kolory, wszystko jest uzależnione od tego jaki wystrój wnetrza masz obecnie, przy wyborze tapety należy pamiętać o tym jakie kolory mebli mamy i inne dodatki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 stycznia 2012, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli ktoś z was uważa że tapety są nie modne pooglądajcie moje prace www.tapetowanie.waw.pl zajmuje się tym profesjonalnie 605-322-664 Marcin

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2014, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o tapetowanie jednej ściany czy nawet pomieszczenia, to da się to zrobić samemu. Potrzeba tylko dobrego kleju do tapet (ja miałem taki niemiecki) i solidnego, szerokiego pędzla, np. tego typu http://www.ciechanowski.pl/index.php?pid=765< /a>. Acha i jeszcze dwóch piw ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2014, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę polecić tę firmę http://www.zajkowska.com.pl/ Kupicie u nich różnorodne materiały budowlane w przystępnych cenach.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2014, 07:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Materiały to nie wszystko ważna jest jeszcze dobra firma zajmująca się remontami Ja mogę szczerze polecić ich wos.waw.pl To naprawdę świetni specjaliści

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak urządzić mieszkanie od podstaw? Liczba postów: 197 Grupa: Porady i op... Jak urządzenie mieszkania od podstaw to tylko https://mgarchitekci.pl pomogą Ci w tym fascynującym i kreatywnym procesie. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc:...
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >