Z czego dach?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

13 marca 2016, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Katarakta55 napisał: u nas mury stare wiec na dach możemy praktycznie tylko
blache - najlżejsza


Coś w tym jest, blachodachówka czy sama blacha nawet bez formowania w kształt dachówki jest bardzo lekka, a przy tym wytrzymała, więc na starych murów, których się nie chce dodatkowo obciążać jest ok. Pooglądaj sobie opcje np z http://www.budmax-metal.com.pl/blachodachowka .html - mają taki fajny symulator na którym można sobie zobaczyć jak na domu będzie wyglądać, jaki kolor dobrać itd

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2016, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat stare mury z reguły bardzo dobrze znoszą duże obciążanie, bo pełne cegły mają bardzo wysoką nośność. Moi rodzice swego czasu wzmacniali więźbę w prawie stuletnim domu i dokładali dachówki ceramiczne (renesansowe Koramic, 35 kg/m2). Wszystko przeliczone oczywiście przez konstruktora, co zresztą jest najrozsądniejszą rzeczą, jaką można zrobić przy tego typu dylematach :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2016, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście wzmocnienie więźby jest mozliwe i własnie najlepiej aby ją wzmocnić niz kłaść blachę z którą bynajmniej ja nie mam dobrych wspomnień. Opal Standard w czerwieni to dachówka pasująca wszędzie, także coraz piękniejsza pogoda i mozna powoli przeglądać ofertę Braas itd i zaczynać prace :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2016, 10:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: koti napisał: Moi rodzice swego czasu wzmacniali więźbę w
prawie stuletnim domu i dokładali dachówki ceramiczne
(renesansowe Koramic, 35 kg/m2).


To jest akurat jedna z lżejszych wersji ceramiki na rynku, ale różnica na masie w porównaniu z blachodachówką jest i tak gigantyczna. Masa blachy to tak 6-7 razy mniej... :P Ale zgadzam się, że warto powalczyć o założenie dachówki ceramicznej, bo tutaj nawet waga pokrycia jest atutem - przy silnych wiatrach ciężko jest poderwać dachówki ważące po kilka kilogramów. Z kolei blachodachówka potrafi fruwać po dzielnicy, bo odpada płatami. Metr kwadratowy blachy waży tak z 5 kg. Przy porywach wiatru odpada płatami po kilka metrów kwadratowych. W dachu z ceramiki jak już cokolwiek odpadnie to pojedyncze dachówki.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2016, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlatego w rejonach o mocnych wiatrach wyklucza się układanie blachy/blachodachówki. Na dachu nie oszczedzajmy, ale zadbajmy o to aby był jak najtrwalszy i aby sprawiał jak najmniej kłopotów. Według mnie warto zatrudnić certyfikowanego dekarza Braas i on na pewno nam świetnie doradzi co do akcesoriów i wykończenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2016, 19:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam dachówkę betonową Braas Tegalit Protegon. Kolor grafitowy. Fajna płaska dachówka betonowa , super wygląda na nowoczesnym domu. Do tego metalowe rynny firmy Element. Całość dachu może się podobać. Kupiłam w Extradach Łódź, koszt dachu nawet udało się dobrze wytargować. Serdecznie polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2016, 20:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Tegalit Protegon świetna jest, a dodatkowo zalety technologii Protegon to już zupełnie inny świat. Braas na pewno góruje wśród dachóek betonowych jakościa i podążaniem ciągle tworząc nowosci

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2016, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

TO prawda coraz częściej słyszy się o dachówkach betonowych i to własnie od Braas. CISAR po jubileuszu 10-lecia nadal pozostaje na szczycie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2016, 22:06

Zgadzam sie: good 0 bad

coraz czesciej też słychać o takim rozwiązaniu jak zielony dach http://www.xeroflor.pl/zielone-dachy.php , co o tym sądzicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2016, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja szczerze nie widze, żeby zielony dach był wykorzystywany. Może w biurowcach tak, ale w domach jednorodzinnych już nie. To drogie i raczej nieopłacalne rozwiązanie. Według mnie lepiej byłoby zadbać o swój ogród, a dachem się nie przejmować. Ale w tym przypadku trzeba wybrać dachówkę, czyli pokrycie trwałe na wieki i piekne przez lata. Sprawdź Braas gdzie masz 8 modeli ceramiki i oceń co będzie lepsze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...
  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19130 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >