Żywica epoksydowa, beton ...

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

18 kwietnia 2008, 18:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Panie Radex
Nikogo nie nazywam głupkiem - nie moje słownictwo.
Reaguję jedynie na niedorzeczności lub oszołomstwo wypowiedzi niektórych osobników typu TB. Nie jestem najmądrzejszym ani wszystkowiedzącym, chociaż swoje możliwości znam i wiem, co reprezentuję w budownictwie. Jestem specjalistą fizyki budowli. Podejmę każdą dyskusję, ale rzeczową. Jeśli w wypowiedziach znajdę błąd, natychmiast go wskażę - bez wycieczek osobistych. Doradzam od 1990 roku w kraju i nie tylko. Z moimi konsultacjami zrealizowano już ponad 1700 obiektów: od jednorodzinnych do wielorodzinnych o kubaturze 220 tys. m3. Doradzam nadal i z tego żyję.
Tak naprawdę, to żyję z błędów lub niewiedzy innych.
Czasami - w przypływie emocji - na różnych forach od czasu do czasu - doradzam też bezpłatnie.

Z tego co wiem, w kraju oprócz mnie doradztwem zawodowo zajmuje się kilkanascie osób. Jest też ponad 1500 rzeczoznawców budowlanych. Dla każdego jest co robić i to na długie lata. Zatem, nie tylko do mnie po porady, gdyż zdolności przerobowe mam ograniczone, a pracy dużo - zbyt dużo.

Nie potrzebuję reklamy. Od 1991 roku nie reklamuję się, a mam co robić. W podpisie podaję namiary do siebie, nie dla reklamy (to pewnie tak wygląda), ale dla przedstawienia się kim jestem i co sobą reprezentuję, gdyż nie cierpię mądrzących się na forach ludzi anonimowych. Anonimowo każdy bohater i każdy się popisuje - także głupotami. Jeśli ktoś podpisze się nazwiskiem, nie będzie plótł od rzeczy, a najpierw sprawdzi czy jego wiedza jest kompletna i poprawna, a nie przypuszczenia. Właśnie tu omawiany beton wodoszczelny jest tego koronnym przykładem. Żaden beton "wodoszczelny" nie jest i nigdy nie będzie wodoszczelny. Podobnie jest z folią paroizolacyjną z PE, która nie jest i nigdy nie będzie paroszczelna, ale są osoby nie zadające sobie trudu, żeby temat zgłębić, a już się popisują pomysłami.

To, że ja głównie tu i na innych forach krytykuję, może stwarzać wrażenie, iż jestem naj-naj. Znam osobiście conajmniej kilkadziesiąt osób, które wiedzą nie mniej lub także więcej, ale są to osoby nie żyjące z doradztwa. Nie mają one ani ochoty, ani czasu żeby szperać po forach i prostować idiotyzmy lub zniekształcenia wiedzy. Ja też nie mam tyle czasu, stąd tylko sporadycznie tu wchodzę.

Co do analiz cieplno-wilgotnościowych w stanach rzeczywistych, z tego co wiem, jestem jednym z nielicznych, którzy się tym zajmują. W niedługim czasie, będzie takich osób więcej, gdyż nawet konieczność wykonywania certyfikatów energetycznych, zmusi do pojawienia się specjalistów więcej.

A tymczasem, zapraszam do naszego serwisu BDB wszystkich błądzących i szukających porad, gdyż jest w nim ogromna ilość wiedzy (bezpłatnie). Zamiast błądzić, można szybko dowiedzieć się wielu nurtujących zagadnień. A za symboliczną opłatą zaledwie 20 zł za miesiąc można pytać i pytać do woli - wszystkie pytania otrzymują konkretne odpowiedzi. Teraz widzi Pan pożyteczną moją rolę?
Nie? To trudno. Jednakże, setki osób miesięcznie chwalą sobie kontakt z BDB i żałują, że wcześniej o tym nie wiedzieli.

Pozdrawiam,

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2008, 21:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuje Panie JBZ, teraz musze przetrawić te wiadomości, będe miał następne pytania :?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 kwietnia 2008, 23:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, prosiłbym o napisanie tego prościejszym językiem, nie jestem żadnym majstrem i nie rozumiem co to zbnaczy: Beton z domieszkami.
Hydroizolacja najlepiej polimerowo-cementowa 2-warstwowa zbrojona siatką szklaną. Najtaniej. Izolowanie żywicą epoksydowo-poliuretanową zbrojoną matą szklaną, ale wymaga wysuszenia betonu do wilgotności 4%. Co to jest ta hydrolizacja - czy to jest ten beton z domieszkami ?? Wszystko jest napisane tak chaotycznie :( JA myśle żeby zrobić tak Zrobić zbrojenie zrobić szalunki zalat to betonem z tymi uszlachetniaczami. Kiedy beton zwiąże zdejme szalunki i za jakiś czas aż beton będzie gotowy, od wewnątrz akwarium nałożyć jedną warstwę żywicy Epidian 6011 z utwardzaczem IDA( posiada atest do kontaktu z żywnością i wodą pitną - po całkowity utwardzeniu (kilka dni)) I na tą pierwszą warstwe nakładac mate szklana i smarowac ją żywica i tak 3 warstwy?? Mata będzie zachodziłą na siebie na łączeniach. Będzie tak ?? Jaka będzie tego żywotność ile lat ? Jeśli mój pomysł jest zły proszę o jakąś inną propozycje. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 maja 2008, 17:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Wykonanie takiego akwarium wcale nie będzie łatwe.
Miejsca szczególnie trudne to, uszczelnienie ramy dla szyby oraz samej szyby. Przy tak dużych rozmiarach akwarium wystąpią znaczne przemieszczenia betonu, żywicy, ramy oraz szkła.

Wykonanie laminatu planuje Pan poprawnie. Przed laminowaniem beton musi mieć usunięte mleczko cementowe a potem trzeba zagruntować. Wszystkie warstwy żywicy oraz laminatu szklanego (wystarczą 3 warstwy laminatu, należy wykonywać jak tylko żywica zacznie twardnieć, ale nie później niż skończy żelować. Każdy produkt ma inne te parametry, więc ogólnie nie podam. Dla konkretnej żywicy - owszem.
Uszczelnienie szyby trzeba wykonać silikonem dopuszczającym stały kontakt z wodą.

Pozdrowienia,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2010, 19:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Emocjonalny, malo elegancki, naladowany testosteronem dialog- typowe dla facetow- zamiast skupic sie na rozwiazaniu problemu, to sie biora za lby, zeby pokazac, ktory madrzejszy.
Koszmar :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lutego 2010, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Od dyskusji minęło ponad 1,5 roku. Może Vigo podasz jakie są efekty prac i jak się eksploatuje to akwarium?

Pozdrawiam,

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2011, 09:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Śledze rozmowe o akwarium z betonu od początku i w międzyczasie... Wykonałem takie akwarium u siebie w mieszkaniu. 1500 litrów. Przymierzam się do wykonania 2 kolejnych. 3000 i 5000 litrów. Budowa nie jest prosta ale się da. I zaznaczam, że beton, to połowa sukcesu. Drugie 50 %, to instalacja, pompa i filtr. U mnie to wszystko gra już od roku i przyznam się bez bicia, że stworzyłem mały wycinek Amazonii, który jest samograjem... jedynie, co 3 tygodnie (bo częściej mi się nie chce) myje 4 gąbki i raz na 6 miesięcy sprawdzam pompę. Nieskromnie powiem, ze chyba staję się powoli ekspertem w tym zakresie i zamierzam rozwinąć moją działalność. Może ktoś ma ochotę na takie akwarium? ;) zaznaczam, ze ta przyjemność nie jest tania.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2012, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Akwarium wybudowane, nie mogłem się powstrzymać i zwiększyłem litraż do 5 tys litrów. Mogę powiedzieć tylko tyle, że teraz nie wychodzę z domu, nawet kibel planuję postawić przed akwarium boobraz całości zapiera dech w piersi. Mam kawał amazonii z P. Altum - dzikie altumy w domu. NIE spałem kilkadziesiąt nocy- w sumie tego nie odczułem bo taki podniecony budową byłem, zaniedbałem stosunki między ludzkie z powodu tego projektu, ale się udało. Jak będe miał więcej czasu dam fotki i opisze co i jak. Pzdr

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2019, 08:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie akwarium betonowe wymaga odpowiednio wykonanej hydroizolacji. Żywicami iniekcyjnymi dla betonu zajmuje się firma www.alchimica.com.pl Sam korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2019, 21:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: freddy napisał: Takie akwarium betonowe wymaga odpowiednio wykonanej
hydroizolacji. Żywicami iniekcyjnymi dla betonu zajmuje
się firma www.alchimica.com.pl Sam
korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen
profesjonalizm.


akwarium to fajna sprawa. Sama mam ale takie domowe . A tutaj mogę podrzucić do poczytania co nieco na temat akwarystyki i najczęstszych problemów z nią związanych https://j8.pl/skad-metna-woda-w-akwarium/ Fajne wskazówki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 621 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 372

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >