co sądzicie o "drewnianych domach z paczki"

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

18 lipca 2012, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy obecnych anomaliach pogodowych (tornada, trąby powietrzne), gdzie nawet domy murowane ulegają zniszczeniu - budowa domu w systemie szkieletowym jest dobrym pomysłem. Budowa zajmuje o wiele mniej czasu, nie wspominając o kosztach, a dodatkowo komfort energetyczny i akustyczny jest identyczny, a czasem nawet lepszy niż w tradycyjnych murowanych budynkach. Plusem jest także użycie ekologicznych materiałów - drewno oraz wełna mineralna jako izolacja termiczna i akustyczna.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2012, 10:15

Zgadzam sie: good 0 bad

A jakie projekty domów szkieletowych polecacie? Bo próbuję się zorientować w temacie, podoba mi się np. taki dom: http://www.mgprojekt.com.pl/d03-grzes-drewniany

Taka wielkość domu mi wystarczy, zmieniłabym tylko rozkład pokojów na piętrze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2012, 13:41

Zgadzam sie: good 0 bad

To zmień rozkład i tyle.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2012, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Rebeka napisał: A jakie projekty domów szkieletowych polecacie? Bo
próbuję się zorientować w temacie, podoba mi się np.
taki dom: http://www.mgprojekt.com.pl/d03-grzes-drewniany




Taka wielkość domu mi wystarczy, zmieniłabym tylko
rozkład pokojów na piętrze.


Proszę też pamiętać, że warto oprócz funkcjonalności domu, pomyśleć także nad mniejszym zużyciem energii podczas eksploatacji domu. Dobre instalacje, właściwa izolacja budynku, nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa domowników, itp.

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

25 grudnia 2012, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: właśnie zakończyłem jako inwestor budowę domu w stanie
na zewnątrz gotowym z firmą Mabudo (www.mabudo.pl). Jestem
bardzo zadowolony. Dom wybudowali z gotowych elementów
szybko i dobrze. Przez cały okres stawiana domu na budowie
byłem trzy razy. Firma nastawiona na zadowolenie klienta.


Ja budowałem u nich dom w roku 2006. Po sześciu latach mieszkania jestem nadal bardzo zadowolony i gdybym budował jeszcze raz zdecydowanie wybrałbym Mabudo. (ja w przeciwieństwie do przedmówcy spędziłem na budowie całe 10 dni - cały okres budowy fundamentu, ścian i konstrukcji dachowej. Roboty dekarskie sobie odpuściłem bo urlop mi się skończył. Reszte czyli instalacje i wykończeniówkę robiłem we własnym zakresie) Jedyne co bym zmienił to nie robiłbym ekogroszku, tylko gaz lub pompę ciepła. Ja bardzo polecam tą firmę, naprawdę dużo doradzają NIE NARZUCAJĄ co jest dla mnie bardzo ważne. Kolega mój też się u nich pobudował trzy lata później, też jest zadowolony.
powodzenia, szukam dalej innowacyjnych tarasów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2013, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja stawiałbym w głównej mierze na solidność oraz jakość. W końcu takiego domu nie buduje się na rok czy dwa,lecz na długie lata. Warto o tym pamiętac uwzgędniając wszystkie koszty i decydując się na konkretne rozwiązania.


www.Alarmserwis.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2016, 23:17

Zgadzam sie: good 0 bad

ja zdecydowałem się na zwykły dom drewniany, są firmy, które się w tym specjalizują i robią to naprawdę fajnie np. http://www.partner.szczecin.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2016, 09:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie to jest naprawdę bardzo fajna sprawa taki drewniany dom.Jeśli są naprawdę wybudowane w dobej technologii, jak np. domy http://apissa.pl/ to jest to inwestycja na lata i do tego energooszczędna i ekologiczna.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2016, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

sąsiad stawiał właśnie taki dom, budowa szła szybko i sprawnie, zanim inni mieli fundamenty to on już miał cały dom ;) trzeba jednak znaleźć firmę która gwarantuje najwyższą jakośc materiałów, żeby nie było problemów

Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2016, 17:37

Zgadzam sie: good 0 bad

WascoVilla robi takie coś. Zajmują się drewnianymi domami moze tu poczytac cos wiecej o technologi produkcji wiązarów dachowych

http://www.wascovilla.pl/technologia.html

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 75 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 64 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >