co sądzicie o przydomowej oczyszczalni ścieków?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

21 lipca 2009, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

witam serdecznie wszystkich,
powiedzcie mi co sądzicie o przydomowych oczyszczalniach ścieków? jakie warunki trzeba spełnić, żeby można było ją zrobić i czy wogóle to się opłaca. Może lepiej pozostać tylko przy szambie? jakie jest wasze zdanie, co byście mi poradzili w tym temacie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 sierpnia 2009, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

fajna sprawa - koszt ok 8tys zł, ale możesz zapomniec o opróżnianiu szamba - raz na 3 lata trzeba szambiarke zamówic, no i ekologicznie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 września 2009, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

hmmm, fajna sprawa z taką oczyszczalnią przy domu, ale możecie mi powiedzieć jak to dokładnie wszystko wygląda? muszą być jakieś wady takiej inwestycji.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 października 2009, 15:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Właśnie jak się cały czas borykam z tym dylematem. Posiadam szambo przy domu i opróżniane musi być co 2 tygodnie na 3 osoby, które mieszkają w domu. A ponieważ niestety teraz nie ma możliwości instalacji instalacji wodno-kanalizacyjnej na mojej wiosce to muszę sobie radzić z szambem. 8 tys zł? Hmm no nie jest aż tak dużo, ale czy się na pewno opłaca?

Pozdrawiam
Elena

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2010, 23:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Inwestycja zraca się bardzo szybko, gdyż w okresach suszy nie musisz używać wody z sieci np. do podlewania trawnika lub grządek na ogódku jeśli takowy posiadasz. Nawet jak wszędzie wokół wszystko będzie schło to ty będziesz miał zieloną trawkę i to prawie za darmo. Na pewno zauważysz różnicę w opłatach za wodę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 kwietnia 2010, 20:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Strasznie przesadziłeś z ceną tego szamba, myślę że na 3 osoby wystarczy zbiornik 2000 l i drenaż ok 40 m, to jest koszt ok 3,5 tys zł !!

Zgłoś | Cytuj | Link

3 czerwca 2012, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że przydomowa oczyszczalnia ścieków to bardzo dobry pomysł. Bardziej ekonomicznie na przyszłość i lepiej dla środowiska. Choć z tego co się orientuje teraz nawet są produkowane szamba ekologiczne. Znam fajną firmę, która zajmuje się właśnie takimi zleceniami, co prawda ja akurat zamawiałem oczko (z którego jestem w 100% zadowolony), ale przeglądając ofertę widziałem właśnie, że mają także przydomowe oczyszczalnie ścieków, szamba itp. Rzadko można spotkać profesjonalną firmę, zwykle wszystkie odwalają fuszerki. Tutaj jednak mogę Wam zagwarantować, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. A mówię o firmie NARO. Pewnie część osób tutaj ją zna, bo to profesjonalna i dość rozpoznawalna firma na rynku. No i słynie z ekologicznego podejścia. A to ostatnio jest jak najbardziej na modzie. Firma ma też stronę internetową, więc możecie się zapoznać z dokładniejszymi informacjami nie wychodząc. Tutaj macie adres: szamba-baseny.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2012, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Orientacyjne wyliczenie dla 4domowników:
szambo betonowe 10m3 - 4000zł plus roczny wywóz beczką - 600zł
oczyszczalnia 3m3 - 3200zł, co 2-3lata opróżnienie zbiornika
Od warunków geologicznych działki zależy czy i jaką można zamontować oczyszczalnię, gdyż jest ich kilka typów.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2012, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Jednorazowo jest to duża inwestycja,ale zwraca się systematycznie wraz z upływem każdego miesiąca. Wg mnie jak najbardziej warto jeśli masz an to odpowiednią ilość miejsca na podwórku.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2012, 20:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja również mogę potwierdzić, że to dobre rozwiązanie. Oczywiście na początek wydasz większą sumę, ale potem nie martwisz się o opróżnianie, nic Ci nie śmierdzi mówiąc wprost i przede wszystkim jest to ekologiczne rozwiązanie, a zważywszy na galopującą degradację naszego środowiska, warto wziąć to pod uwagę!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >