czy klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

30 czerwca 2009, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

słyszałem, że klima w domu to bardzo zły pomysł, gdyż jest szkodliwa dla zdrowia. Czy to prawda?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lutego 2010, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę że z uwagi na nasz klimat klimatyzacja jest zbędna ;) W każdym bądź razie ja widzę w niej same wady (a miałam okazję kilka miesięcy mieszkać w klimatyzowanym domu:/). Człowiek staje się przez nią bardziej podatny na choroby (wchodzisz do wyziębionego mieszkania np z gorącego dworu i przeziębienie gwarantowane). Poza tym strasznie wysusza powietrze co negatywnie wpływa na kondycję skóry no i drażni gardło. Suma sumarum słyszałeś więc dobrze ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2010, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik lukas napisał: słyszałem, że klima w domu to bardzo zły pomysł, gdyż jest szkodliwa dla zdrowia. Czy to prawda?

Nie czyszczona bywa bardzo szkodliwa ;) Generalnie jeżeli klimatyzacja jest czyszczona i używana z rozwagą to na pewno podniesie komfort użytkownia domu. Nie wyobrażam sobie, jak można bez klimatyzacji wytrzymać w gorące słoneczne dni w południowych pomieszczeniach... przecież dom powinnien być miejscem komfortowym. Ale u nas technika postępuje trochę wolniej...

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2010, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik lukas napisał: słyszałem, że klima w domu to bardzo zły pomysł, gdyż jest szkodliwa dla zdrowia. Czy to prawda?

Nie czyszczona bywa bardzo szkodliwa ;) Generalnie jeżeli klimatyzacja jest czyszczona i używana z rozwagą to na pewno podniesie komfort użytkownia domu. Nie wyobrażam sobie, jak można bez klimatyzacji wytrzymać w gorące słoneczne dni w południowych pomieszczeniach... przecież dom powinnien być miejscem komfortowym. Ale u nas technika postępuje trochę wolniej...

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2010, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak napisał lukas. O klimatyzację trzeba po prostu dbać i regularnie ją czyścić, oraz wymieniać filtry. Po za tym trzeba używać jej w sposób racjonalny, czyli nie szaleć z niskimi temperaturami, bo faktycznie łatwo o przeziębienie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 czerwca 2010, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście że może być bardzo szkodliwa, z tymże jednak że tylko wtedy kiedy jest niewłaściwie eksploatowana, oraz wtedy kiedy nie jest regularnie czyszczona. Pamiętaj o tym że optymalna temperatura którą ustawiasz w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 19 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest także czyszczenie elementów klimatyzatora w szczególności filtrów, gdyż na nich osadzają się różnego rodzaju bakterie, wirusy i grzyby.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2010, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

w domach odpowiednio ocieplonych - nie znam się na tym, ale sa takie, które nie potrzebują klimatyzacji, ponieważ latem jest w środku chłodno (z kolei zimą doskonale trzyma ciepło)/ znajoma mieszka w bloku ocieplonym i naprawdę super to działa. Klimatyzacja niepotrzebna! :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2010, 15:58

Zgadzam sie: good 0 bad

klimatyzacja w powieszczeniach jest bardzo istotna. szczególnie latem oraz zimą należy dbać o właściwe utrzymanie temperatury. Różnica między pomieszczeniem a temperaturą na zewnątrz nie może przekraczać 8 st. Jeśli jednak często do środka wpada powietrze z zewnątrz - często otwieramy drzwi - ta temp. powinna sięgać 3-5 st. Jest to istotne, gdyż zarówno budynki, ludzie, zwierzęta czy materiały przenoszą bakterie, które w czasem są dla nas szkoldkiwe. Jeśli używamy w wnętrzu klimatyzacji nalezy dwa razy dziennie wietrzyć je - pootwierać okna rano i wieczorem. Skąd zła sława klimatyzacji? Niewłaściwie użytkowana lub zaniedbana czystość faktycznie stwarza więcej szkody niż pożytku.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2010, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Klimatyzacja jest dobra, ale przy powstaniu zbyt dużej różnicy temperatur może to być nieprzyjemnie dla zdrowia.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2010, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie oczyszczana klimatyzacja jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, powstają w niej wtedy różnego rodzaju grzyby i inne zanieczyszczenia, nie wspominając już o różnicy temperatór, wchodząc z 35 stopniowego upału jakim natura nas obdarowała w tym roku, do wyziębionego mieszkania to jakaś porażka, ustawiająć temperaturę klimatyzacji należy pamiętać żeby wynosiła ona około 25 st cel.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 135 Grupa: Innowacje w... Klimy AIWA są spoko, bo nie biorą dużo prądu i mają tryb eco. Łatwo się nimi steruje, więc polecam. Model AIWA-MU25IN/OUT jest świetny do małych i średnich pomi...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2772 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Budowa hali Liczba postów: 240 Grupa: Innowacje w... Z pewnością warto zauważyć, że znaki znaki ochrony przeciwpożarowej służą jako wizualne przypomnienie dla pracowników, aby podejmowali niezbędne środki ostrożno...
  • Nowoczesne domy z drewna Liczba postów: 16 Grupa: Innowacje w... Nowoczesne domy z drewna https://domyhbe.pl/ to coraz popularniejszy trend w dzisiejszym budownictwie, łączący tradycyjne materiały budowlane z nowoczesnymi tec...
  • pompy ciepła Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Co w sumie robi taka pompa jonowa? Coraz częściej widzę gdzieś takie rozwiązania, ale właściwie nie wiem, jak to działa. Napisałabyś coś więcej?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >