hodowla ziół i warzyw w kuchni??

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

25 marca 2010, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej wszystkim :) Z racji tego, że mieszkam w bloku, a o własnym ogrodzie mogę sobie jedynie pomarzyć, chciałam posadzić trochę ziół i warzyw w doniczkach w kuchni. Niestety mój problem polega na tym, że brak mi talentu a jedyne co dotychczas bez problemu mi rosło to rzeżucha ... :( Czy ktoś z was może zrobił sobie taką malutką uprawę w mieszkaniu? Jakie warzywa i zioła byście polecili? Takie które są dosyć łatwe "w obsłudze"? Bardzo proszę o pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2010, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Kup sobie podłużną donicę, ziemię i zioła. Ale najlepiej nie takie jak sprzedają w marketach, tylko w doniczce, w obi. Tam maja wyrośnięte porządne krzaczki. Najlepiej rośnie bazylia i oregano, reszta ziół szybko mi zawsze padała. Potrzebuja dużo wody i słońca, ale jak przelejesz to też padną.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2010, 03:33

Zgadzam sie: good 0 bad

No na pewno trzeba uważać, żeby w mieszkaniu za ciepło nie było. Chodzi o odpowiednie ustawianie grzejników. Nie wszystkie roślinki lubią ciepło ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2010, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Widziałem ostatnio takie specjalne urządzenie do hodowli domowej kiełków. Jest to bardzo wygodna metoda, dzięki której możemy hodować kilka rodzajów kiełków na raz. Dostępne są rożne rodzaje pojemników, najczęściej jest to zestaw składający się z dwóch lub trzech nakładających się na siebie tacek, zbiornika na wodę i pokrywy.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2010, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też polecam kiełkownicę! Praktyczna w użyciu, różne kiełki kupisz w sklepach ze zdrową żywnością (pamiętaj, żeby kupować nasiona na kiełki do jedzenia, a nie do sadzenia ) :wink:
Pojemnik jest bardzo wygodny w użyciu, a kiełki są świetnym dodatkiem do różnych dań, bardzo zdrowe nawet na kanapki :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lipca 2010, 17:06

Zgadzam sie: good 0 bad

tak jak napisał Karrot - najlepiej (i w miarę bezproblemowo) rosną bazylia i oregano. Ja bym dodał to tego jeszcze miętę i melisę.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2023, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno warto postawić na rzeżuchę, która jest smaczna i zdrowa. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://studiodomu.pl/rzezucha-jak-sadzic-rze zuche/ , aby się dowiedzieć jak ją sadzić i uprawiać, aby była dorodna. Nadaje się do różnych dań, kanapek czy sałaty. Nie można świeżej kupić w sklepie, więc myślę, że samodzielna uprawa, to super sprawa.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >