inteligentne oświetlenie

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

14 lutego 2014, 20:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Przeglądając na czym polega nowoczesne oświetlenie w oddawanych teraz biurowcach natknęłam się na inteligentne oświetlenie jakie zastosowano w budynku CB Neptun w Gdańsku. System oparty o sensory ruchu i podczerwieni kieruje oświetlenie do pomieszczeń w których ktoś przebywa. Do systemu podłączono jest również kierowanie klimatyzacją, ogrzewaniem i monitoringiem ochrony. Sensory ruchu i podczerwieni znalazły też zastosowanie w systemach zarządzających kierowaniem oświetleniem ulic. To duże oszczędności w budżetach gmin i spokojniejszy sen mieszkańców. Do tego jest informacja w postaci lamp zapalonych że ktoś chodzi na dworze. Wydaje się to przydatne w ochronie sąsiedzkiej przed nieproszonymi gośćmi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lutego 2014, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Tego typu innowacje coraz częściej pojawiają się pod naszymi dachami. Na początku koszt jest może stosunkowo duży - ale w perspektywie czasu wszystko zwraca się z nawiązką w postaci niższych rachunków za ogrzewanie czy oświetlenie. Tutaj masz artykuł http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/10 5,alarm-domowy-sterowany-komorka-i-laptopem-czyli-pilnujemy- domu-z-drugiego-konca-swiata/ o możliwości sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem czy podlewaniem ogrodu - wszystko po to aby optymalnie zarządzać energią i bezpieczeństwem.

Ten post był edytowany przez majkale dnia: 26 lutego 2014, 16:38
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lipca 2015, 16:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do inteligentnego oświetlenia - wlasnie zastanawiam się jak dobrze i atrakcyjnie oświetlić witrynę mojego nowego sklepu - jest dość spora i zalezy mi na tym żeby była fajnie wyeksponowana. Jakieś sugestie? Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2015, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam zdecydowałem się na inteligentne oświetlenie w swoim domu, bardzo fajna sprawa, dużo ułatwia i rachunki też są mniejsze. Może dzięki tym informacją zawartym tutaj http://www.artcinema.pl/klienci-indywidualni/sterowanie-oswi etleniem też ktoś się do tego przekona :) Moim zdaniem to świetna sprawa i myślę, że powinno się też nadawać do oświetlenia nowego sklepu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2018, 13:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Witrynę sklepową najlepiej myślę będzie oświetlić czymś jak listwa LED. Daje super efekt, sam dobierasz czy chcesz światło ciepłe czy zimne plus do tego w pakiecie jest pilot skomunikowany ze sterownikiem RGB.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 kwietnia 2018, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie taka listwa led to jest bardzo dobre rozwiązanie ;) Wygląda to naprawdę bardzo ładnie i daje dużo światła

_____________________________
http://dmdmodular.com/pl/oferta/

Ten post był edytowany przez Miodek dnia: 26 kwietnia 2018, 11:35
Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2018, 08:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Inteligentne oświetlenie to przede wszystkim duży komfort i jakość, zdecydowanie polecam w każdym typie budownictwa, ponieważ doskonale się sprawdzi.

www.Tani-dom.com

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2018, 10:19

Zgadzam sie: good 0 bad

My new website:
http://kristin.web.telrock.net

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2018, 17:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja na Waszym miejscu zerknęłabym sobie na stronę https://ledart.net.pl/pl/. Jest to sklep z oświetleniem z Krakowa, z którego korzystałam przy ogólnym remoncie w swoim domu. Pamiętam, że wraz z mężem zakupiliśmy wtedy tam kilka lamp do naszych pomieszczeń i szczerze mogę Wam powiedzieć, że są naprawdę bardzo ładne, a jeśli chodzi o jakość to moim zdaniem są jedne z lepszych z jakimi mieliśmy styczność ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2018, 22:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy to oświetlenie tego typu, że włącza się jak klasnę w dłonie? To był dopiero bajer! Każdy może się poczuć małym cudotwórcą :) W komediach często wykorzystują ten motyw.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 65 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 76 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >