inteligentny dom

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

14 lutego 2011, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

@darek915:

Strefy, rozumiem że chodzi o pojedyncze pokoje lub grupy pokoi? A gdybym chciał np odpinać tylko pojedyncze - wybrane gniazdka? Tzn: Tak jak wspomniałeś, nie chciał bym wyłączać lodówki, ale u mnie żelazko nieraz jest włączane w kuchni (nie pytaj dlaczego ;) ).
Sterowanie sms wygląda na fajną sprawę. Będę musiał w to zainwestować. Trzeba do tego osobny telefon? Czy smsy są wysyłane przez internet?

No takie przywracanie ustawien będzie w moim przypadku konieczne - nie mam do tego smykałki. Ale chętnie się pobawię.

Jeśli Ci to nie przeszkadza, to w wolnej chwili naskrobał bym jeszcze pare pytań, dobrze pogadać z kimś kto siedzi w temacie.

wojmer:
Samego APLIXCOM nie znam. Jedyne co moge powiedzieć, to że sam podczas swoich poszukiwań doszedłem do wniosku, że będę unikał systemów związanych ze standardem KNX, bo są drogie. A z tego co widzę na stronie to APLIXCOM opiera się na KNX.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2011, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

kronik0:
A jakie są jeszcze inne standardy? Gdzieś wyczytałem, że te KNX są bardzo niezawodnymi systemami i to fakt że nie należą do najtańszych. Tylko żeby co tanie nie okazało się później drogie. Jak patrzyłem na ich referencje to chyba mój budynek się nie załapie :) Trzeba będzie jeszcze czegoś poszukać. Dzięki za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2011, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Istnieje jeszcze standard Z-Wave. Jest to bezprzewodowy, rozproszony system inteligentnego budynku rozwijany przez ponad 200 firm, w tym Danfoss, Fakro, Logitech, Nokia, Merten.

Ofertę znajdzie Pan na www.zhouse.pl

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2011, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik wojmer napisał:
kronik0:
A jakie są jeszcze inne standardy? Gdzieś wyczytałem, że
te KNX są bardzo niezawodnymi systemami i to fakt że nie
należą do najtańszych. Tylko żeby co tanie nie okazało
się później drogie. Jak patrzyłem na ich referencje to
chyba mój budynek się nie załapie :) Trzeba będzie
jeszcze czegoś poszukać. Dzięki za pomoc.


Ze standardów znam jeszcze LCN i LonWorks. Ale tak jak wyżej, cena nie dla mnie. 100% niezawodności i tak nie otrzymasz, a myślę że porywanie się na tamte systemy jest raczej dla bardziej zamożnych.

Ja swoje poszukiwania musiałem zawiesić na jakiś czas, ale znowu się za to zabrałem i jestem co raz bliżej decyzji o zakupie.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 czerwca 2011, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Jeśli chodzi o systemy w Polsce to jak dla nas rewelacyjną ofertę inteligentnego domu ma firma Nexwell, której jesteśmy przedstawicielem. Dobrym jest to że w systemie można wybrać co ma być podłączone do systemu. Dla każdego klienta przygotujemy osobny kosztorys i rozwiązania. A co jest najlepsze w tym wszystkim to intuicyjny panel do do zarządzania, którym można samemu konfigurować system. Także oszczedność energii policzymy dla Ciebie indywidualnie. No i masz support całego sprzętu w Polsce bo to firma polska. Główną zaletą jest PRZYSTĘPNA CENA!!!

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wykonaniem instalacji automatyki domowej na terenie Wielkopolski z użyciem systemu NEXO oferowanego przez firmę Nexwell proszę o kontakt.
Wykonujemy pełen projekt wszystkich instalacji teletechnicznych i elektrycznych zintegrowanych w jeden system tworząc w ten sposób prawdziwy inteligentny dom

Zapraszamy do zadawania pytań na naszym forum inteligentny dom

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 czerwca 2011, 02:58

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej wychodzi jeśli robisz to sam, tu masz sterowniki PLC, sterowanie bezprzewodowe i wyświetlacze to takie podstawowe elementysterowniki plc, musisz przemyśleć co i jak i złożyć całą instalację, może trochę wysiłku trzeba włożyć ale za to jaka satysfakcja ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2011, 19:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak się ktoś zna na programowaniu sterowników to i może jest to dobry pomysł, ale koszta też są spore, chociażby programu do wizualizacji. Poza tym ciężko pisać programy na sterowniki PLC do regulacji ogrzewania o dużej bezwładności, gdyż trzeba mieć wiedzę z zakresu automatyki i regulatorów PID. Namawiam do systemu NEXO nie tylko dlatego że jestem instalatorem, ale również dlatego iż każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice sam złoży i uruchomi całość. Dodatkowo system jest naprawdę stabilny i co najważniejsze posiada polskie wsparcie techniczne producenta

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2011, 16:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Panowie jeżeli chodzi o prostotę instalacji i konfiguracji to zdecydowanie polecam system Fibaro. System ten oparty jest o bezprzewodowy protokół Z-wave. Moduły wykonawcze są tak małe, że mieszczą się w puszce pod tynkowej. System może zainstalować i skonfigurować prawie każdy. Instalacja odbywa się bez ingerencji w strukturę budynku - możliwa instalacja na instalacja już instalacji elektrycznej. Jedną z największych zalet system jest jego cena(3-4 raz niższa od konkurencyjnych systemów). Zainteresowanym polecam odwiedzenie strony www.fibaro.com lub odwiedzenie którego z Domów pokazowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2011, 09:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. W związku z coraz większym zainteresowaniem systemami inteligentnych domów oraz brakiem jednego czytelnego forum postanowiłem takowe założyć. Prowadzę to forum jako osoba hobbistycznie interesująca się nowinkami technicznymi nie związana z żadną firmą. Korzystanie z forum jest bezpłatne (wymaga tylko rejestracji). Z czasem znajdą tu Państwo obiektywne informacje na temat różnych systemów. Do korzystania z forum zapraszam osoby posiadające już inteligentny dom, osoby zainteresowane jego wykonaniem, firmy instalatorskie i producentów.
Na stronach forum możliwa będzie wymiana doświadczeń jak również szybkie uzyskanie odpowiedzi na różne pytania z dziedziny automatyki domowej. Im szybciej się zarejestrujesz i dodasz coś od siebie tym szybciej forum to stanie się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń wielu osób. Link do forum inteligentny dom www.budynkiinteligentne.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2011, 16:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Niedawno założyłem w domu instalację Fibaro i chciałem podzielić się swoimi odczuciami na forum. Podczas wyboru firmy zależało mi na stosunku jakości do ceny, chyba jak każdemu. Udało mi się zamknąć w około 4 tys. złotych więc nie jest źle. Muszę zgodzić się z Kubą,instalacja nie jest trudna, przebiega dość sprawnie, system oparty jest na technologii Z-Wave, jest bezprzewodowy. Obsługa w moim przypadku za pomocą telefonu komórkowego - fajna opcja, wygodna. Jak na razie jestem zadowolony. Jakbyście mieli konkretne pytania to spróbuję odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >