jakie drzwi wejściowe PORTA czy GERDA

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

25 czerwca 2009, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

tak jak w temacie, której firmy drzwi byście polecili GERDY czy PORTY?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 czerwca 2009, 15:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Na temat zamków drzwi i wszelkich zabezpieczeń polecam forum http://www.lockpicking.pl/forum/index.php

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lipca 2009, 04:22

Zgadzam sie: good 0 bad

m_kwiecien a jakie drzwi zewnętrzne byś polecił? Zależy mi na możliwie dużej dźwiękochłonności, mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy, okna wymieniłem na plastikowe także tutaj jest dobrze, ale nie bardzo wiem jakie dobrać drzwi, żeby nie okazały się takim słabym ogniwem.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2009, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam zamontowane u siebie drzwi gdynia porty. Nie pamiętam jaki to jest model, ale taki z małą szybką na środku. Powiem szczerze że drzwi sprawują się dobrze już prawie dwa lata. Też mieszkam przy głośnej ulicy i nawet nieźle wygłuszają hałas zresztą ładnie wyglądają. Z Kilka lat temu jak jeszcze mieszkałem w bloku jakieś 7 lat temu, miałem zamontowane drzwi wejściowe gerdy. W tamtych czasach to był rarytas i ostoja spokoju. Niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat innych drzwi ponieważ po prostu nie korzystam, więc moja wiedza w tym temacie jest okrojona... ale mam nadzieję że Panowie coś ciekawego powiecie, z chęcią poczytam. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2009, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

no Gerdy do merca bym nie porównywał to tak jakby porównać poloneza do BMW nie ma porównania no ale nieważne co bym polecił???
Jeśli na klatki to Granit Porty mocne antywłamaniowe drzwi i do tego dźwiękoszczelne 32-36dB nic przez nie nie słychać. Do domu jednorodzinnego Gdynia też Porty ktoś już o nich pisał wcześniej a jeśli do domu antywłamaniowe to Dierre bardzo drogie ale za to mocne i wygłuszone jak te drewniane Porty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 lipca 2009, 01:41

Zgadzam sie: good 0 bad

eeee tam... kolega nie zrozumiał ogólnej sentencji i czyta dosłownie jak leci hehe...

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2009, 02:55

Zgadzam sie: good 0 bad

m_kwiecien mnie właśnie interesują drzwi do domu jednorodzinnego, generalnie fajne są z szybami, ale martwię się jaką dają ochronę w razie włamania, czy byle czym nie da się ich sforsować.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2009, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma drzwi których nie da się sforsować. Wszystkie można, kwestia czasu. Tylko zależy, czy złodziej to zrobi w 2 minuty otwieraczem do konserw, czy zejdzie się jemu kilkanaście/ kilkadziesiąt minut w zależności od umiejętności i od środków jakie ma. Drzwi antywłamaniowe (dobrej klasy, nie chińskie) mają właśnie tę zaletę, że nie każdemu uda się je otworzyć. Złodziej widząc dobre drzwi (zamki i podzespoły też) poszuka innego wejścia do domu. Np. przez drzwi balkonowe, wybicie okna jeśli nie masz rolet, lub mocnych, grubych okien. Mój dom z kolei okradli "na śpiocha". W domu była moja teściowa (nic się jej nie stało...). My pojechaliśmy do znajomych, wracaliśmy nad ranem. Patrzymy, psy śpią w budzie, ok. Zdarzało się. Drzwi mamy Porty, widać zarysowania od uderzeń jakimś łomem, czy czymś, ale wytrzymały. Wchodzimy do domu, a tam burdel, część rzeczy powynoszona... Wchodzę na górę, teściowa smacznie chrapie. Okazało się, że smacznie śpiąca teściowa przykładnie zasłoniła rolety na dole, ale zapomniała zamknąć na górze. Weszli przez balkon na piętrze. Wynieśli drobne agd, rtv. Gruby sprzęt był przygotowany do wyniesienia, ale nie zdążyli. Do tego jeszcze parę dupereli ozdobnych. Na szczęście nie mamy jakiś szczególnie wartościowych przedmiotów w domu, wszystko w banku i sejfie. I jak widać, złodziej zawsze wybierze najsłabszy element. Więc lepiej zabezpieczać wszystko, tylko nie jest to tania zabawa.

Jakiś miesiąc temu w podobny sposób zrobili sąsiada. Też miał od frontu jakieś drzwi antywłamaniowe, to weszli przez garaż. W domu byli wszyscy, i wszystkich uspali.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2009, 02:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli jak rozumiem twoje drzwi frontowe mimo wszystko wytrzymały zakusy złodziei? To, że wszystko da się prędzej czy później sforsować wiadomo, ale chodzi o to, żeby byłe łepek nie miał możliwości dostania się do domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2009, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jestem złodziejem, ale wiem jak złodziej chce się dostać do domu, to szuka najsłabszego punktu. Mi dostali się do domu w czasie wykańczania domu. Stróż uchlał się, złodzieje nawet nie próbowali się dostać przez drzwi tylko od razu wyważone okno. W środku dużo nie miałem, dopiero zaczynałem wykańczać. Wszystkie elektronarzędzia trzymałem w samochodzie. Najlepsze, że ukradli chyba z dwa grzejniki, jakieś złączki i okradli ze wszystkiego nachlanego stróża. Wyszli też oknem, można powiedzieć kulturalnie. W środku nie zrobili burdelu.
Kolejny plus z drzwiami - ubezpieczyciel nie czepia się. Zwrócić trzeba uwagę na wymagania danego towarzystwa. W moim drzwi antyw. muszą mieć dwa zamki z atestem. Niektóre firmy mają tylko jeden.
@GOŚĆ
Przed złodziejami "na śpiocha" nie ma jak się obronić. W moim miasteczku taka sytuacja zdaża się raz-dwa razy na jakieś 3 miesiące. Nawet policjanta obrabowali. Skur** powinni na dożywocie zamknąć.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >