klej do płytek na OSB

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸

31 grudnia 2011, 01:14

Zgadzam sie: good 0 bad

witam wszystkich. pracuje w casto i moge powiedziec z czystym sumieniem ze tak samo doradzam moim klientom jak mowicie poniewaz klej na plyte osb musi byc elastyczny tak jak CM17 i atlas plus ktore maja tzw formule S1 sa odksztalcalne. ja zalecam klientom grunty ktore daja warunki do przyklejenia kleju na plyte osb badz na k/g, ewentualnie warstwe kontaktowa firmy atlas

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 stycznia 2012, 18:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam mam sufit w kuchni kwadrat jakies 8m2 i jest on z płyt OSB chciałem na niego przykleić kafelki jak to poprawnie zrobić??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 września 2012, 22:41

Zgadzam sie: good 0 bad

do Alan: spusc sie na sufit i odczekaj 24h, potem sie puknij mlotkiem 24kg

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2012, 00:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Problem układania terakoty na osb rozwiązałem stosując klej do parkietu Ansercoll PUR 2K. Skoro można nim przykleić drewno i osb do betonu i ceramiki to pewnie można i odwrotnie. Opakowania są duże, proponuje podzielić (składnik A i B) na dwie części i przygotowywać mniejsze ilości kleju. Klej po zmieszaniu A+B jest konsystencji rzadkiej gumy, ale dość szybko gęstnieje, dlatego trzeba pracowac . Najlepiej nakładać pacą zębatą 3mm możliwie dużą powierzchnię i na nią po prostu kłaść płytki. Czasu na korektę mamy po dostatkiem, spokojnie godzinę, natomiast nałożenie kleju po 40 minutach od jego przygotowania jest trudne, klej bardzo gestnieje. Płytki można podociskać równo, umocować krzyżykami i zostawić na jakieś 4-5h. Po tym czasie klej utwardza się do konsystencji twardej gumy. Spokojnie można wtedy chodzić po terakocie, po 24 godzinach można fugować czymś elastycznym, Mapei Flex jest ok.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2013, 20:33

Zgadzam sie: good 0 bad

witam.Rozwiąże problem klejenia płytek na OSB w kilku zdaniach bo tylko jeden z cztelników wie o co chodzi reszta to kpl.bzdury 10 lat temu położyłem płytki na podłodze
w kuchni 12m2 w łazience 11m2 w przedpokoju 12m2 na kleju Kerakoll Elastic,(Kamienica 1864 rok budowy strop drewniany deska sosnowa 25mm+15mm osb przeszlifowane papierem gr.24
do dnia dzisiejszego nic nie odpadło a mieszkam w bytomiu (szkody górnicze)dwa lata temu zrobiłem to samo w mieszkaniu matki piętoro niżej płyta MPV zagruntowana gruntem klej
Soudal 24A też trzymają ale klej dłużej schnie szczególnie na gresach.pozdrawiam.

PS.trzeba przesmarować klejem płytę i kafelkę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 marca 2013, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Mam do zrobienia blat w łazience (1,50 x 0,6m) - planuję go zrobić na bazie płyty OSB, wykończyć glazurą. Płyta - 2 x 18mm, skręcana + klej. Planuję użyć kleju dyspersyjnego Kreisel 111 - z informacji jakie udało mi się znaleźć wynika, że jest elastyczny i płyta nie będzie wymagała żadnych zabiegów (gruntowania, szlifowania). Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tym klejem ?
Zastanawiam się też nad dodatkowymi zabiegami - przeszlifowanie powierzchni, ponacinanie powierzchni płyty, użycie dodatkowo Atlas Uni Grunt. W okolicach umywalki planuję polakierować płytę lakierem do parkietu - czy nie wpłynie to negatywnie na przyczepność kleju dyspersyjnego ?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 marca 2013, 22:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Podbijam. Szczególnie ważna dla mnie kwestia czy będzie trzymało jeśli płytę w okolicach umywalki polakieruję lakierem (akrylowy do parkietów, Vidaron)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 kwietnia 2013, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

fakt sika jest ekstra ale generalnie polecam użycie kleju Keralastic firmy Mapei dwuskładnikowy do klejenia glazury na osb lub jakikolwiek inny trudny matariał trzyma wszystko i wszędzie minusem jest tylko cena ale jest niezawodny a na fugi polecam sikaflex od sika ja nakladam jaj silikon i na bieżąco wycieram szmatka z rozpuszczalnikiem. interes wychodzi drogo ale jest petarda

Zgłoś | Cytuj | Link

14 maja 2013, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

A co powiecie na temat klejów firmy Quick-Mix, mój wykonawca powiedział że używa tego producenta i kazał kupić elastyczny FBK który nadaje się ponoć do OSB

Zgłoś | Cytuj | Link

7 maja 2016, 22:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Układanie płytek warto powierzyć profesjonaliście, a nie pierwszej lepszej ekipie. Takie jest moje zdanie. Tym, którzy są z Krakowa na pewno polecam zerknąć sobie tutaj majsterdamian.pl/. Oferta tej firmy jest naprawdę ciekawa i godna uwagi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 157 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Beton - jaki wybrac Liczba postów: 49 Grupa: Technologie... Osobiście staram się korzystać z polecanych mi usług, w ten sposób uzyskuje na ogół oczekiwanych efektów. Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta zbiorników bet...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 626 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 304 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Lakiernia Liczba postów: 83 Grupa: Technologie... Jeśli potrzebujesz usług związanych z obróbką metali i lakierowaniem proszkowym, to warto zapoznać się z ofertą firmy Colorex http://colorex.pl/ z Krakowa. Ich....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >