kolorowy sufit?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

15 kwietnia 2010, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Przymierzam się do odświeżenia i przemalowania mieszkania ... jakiś tam ogólny koncept kolorów już mam, ale wpadłam na pomysł aby sufitom też nadać jakiegoś koloru. Właśnie, czemu wszystkie mieszkania/domy w Polsce mają białe sufity? Przecież ich ewentualną barwą można niesamowicie ożywić pomieszczenie i nadać im klimatu :) Nie wiem tylko czy to się sprawdziło ... tzn czy kolorowy sufit nie "skracałby" optycznie pomieszczenia, nie powodował że pokój wygląda jak kolorowy kwadrat/prostokąt... Co o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł? A jeśli tak to lepiej pomalować sufit na kolor jasny czy ciemniejszy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2010, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak zauważyłaś przeważnie sufity w Polsce mają kolor bieli w zasadzie nikt do końca nie wie czemu ;) Na kolorowo wyglądało by to znacznie lepiej chyba, sęk pewnie w tym, że biały pasuje w zasadzie do wszystkiego, a z kolorami już nie jest tak łatwo. Ale aja wolę kolory: http://bit.ly/9CN9qp Dobrze dobrany kolor nie zmniejsza wnętrza, tylko trzeba go dobrać odpowiednio - nie za ciemny powinien być na przykład

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2010, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jednak wiem czemu :P Sufity są białe bo biały kolor najlepiej odbija światło. Poza tym, jeżeli chodzi np o lokale biurowe to istnieją pewne normy dotyczące oświetlenia pomieszczenia także biały sufit jest w ich przypadku wymogiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 maja 2010, 17:27

Zgadzam sie: good 0 bad

No racja, większość sufitów jest białych. W sumie sam nigdy się nie zastanawiałem dlaczego, ale faktycznie może mieć to coś wspólnego z oświetleniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2010, 05:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma to nic wspólnego z oświetleniem. Biały sufit nie pomniejsza optycznie wnętrz, które w naszych, europejskich warunkach, i tak są zazwyczaj za małe dla użytkowników.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2010, 13:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolorowe ściany są w porządku, ale sufit według mnie nie bardzo. Dlatego tradycyjnie wszystkie sufity pomalowane mam białą śnieżką max. Bo przy ładnych odcieniach ścian i białym suficie kolor jeszcze fajniej uwydatnia się.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2010, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcesz aby Twój sufit nie był monotonny i nudny to zawsze możesz zastosować kasetony styropianowe o przeróżnych wzorach. Wspaniale wyglądają sufity podwieszane o kształtach nieregularnych, wtedy można również poeksperymentować z kolorystyką.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2010, 12:28

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja tam uważam, że kolorowe sufity wyglądają bardzo ciekawie. najbardziej podobaja mi się takie połączenia w których zzastoswano gradacj ekolorów - na ścianach ciemniejszy odcien - a na sufitach jasniejszy tego samego koloru - efekt rewelacyjny, a nie przytłaczający

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2010, 17:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy jaką masz powierzchnię pokoi no i jak wysokie? Jeśli są bardzo przestrzenne to możesz zaryzykować i pomalować na jakiś inny kolor Swoją drogą, to jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądać? Jak się skusisz, to koniecznie wrzuć zdjęcia i daj znać jak to wypadło! :D

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2010, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

mimo tego, że jestem osobą która bardzo lubi zabawę kolorami to jednak w przypadku sufitu pozostałabym przy białym kolorze. Nie tylko większość sufitów jest biała, bo najlepiej odbijają światło, ale jasne kolory optycznie powiększają wnętrze.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >