kuchnia w "wiejskim" klimacie?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

16 kwietnia 2010, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Planuję troszeczkę zmienić klimat kuchni bo póki co jest nijaka. Myślałam o przerobieniu jej na "wiejski styl" - jakaś stara komoda, wiszący czosnek itp ;D Nie wiem tylko jak to będzie się komponować z nowoczesnym sprzętem w niej (mikrofala, zabudowana kuchenka etc - wszystko w szarych i czarnych kolorach). No i nie tylko sprzętem ale i resztą mieszkania, którego wystrój jest normalny. Co o tym sądzicie? Czy nie będzie to wyglądać głupio? Jakie elementy mogą nadać kuchni właśnie takowego, wiejskiego klimatu?? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2010, 15:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Taki styl nazywa się stylem Prowansalskim. Właśnie wiszący czosnek, słoiki z ziołami poustawiane na blatach słoiczki, buteleczki i pudełeczka, nadają kuchni niepowtarzalny ciepły klimat. Doskonałym rozwiązaniem jest pomalowanie frontów mebli specjalną patyną, nadającą meblom charakter mebla odziedziczonego po babci.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2010, 15:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Super, dziękuję :) Właśnie przeglądam zdjęcia i właśnie o coś takiego mi chodziło :) A mógłbyś mi przybliżyć temat tej patyny ... bo pierwszy raz o czymś takim słyszę. Czy ona jest w jednym kolorze czy można znaleźć różne? Jaka jest mniej więcej jej cena? Jakiego producenta byś polecał? No i ponawiam pytanie - czy taki styl nie będzie się gryźć z nowoczesnymi meblami??

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2010, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

tzn nie meblami tylko sprzętem :))

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2010, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do kompozycji z nowoczesnym sprzętem to zobacz sobie jak to wygląda na 2 zdjęciu. Moim zdaniem komponuje się super. A co do patyny to jest to swojego rodzaju bejca, ale używasz jej na drewno które jest już w kolorze, ona nadaje efekt postarzenia i uwypuklenia szlachetności drewna. Kolorystyka z jaką się spotkałem to brąz, czerń , orzech, zieleń, biel, ale chyba też są inne. Starwax i V33 mają produkty jakościowo bardzo dobre i raczej nie powinno być problemu z ich dostępnością. Co do ceny to już nie pamiętam, bo stosowałem ją parę ładnych lat temu. Jak już zrobisz tą kuchnię to koniecznie pochwal się fotkami. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 maja 2010, 17:35

Zgadzam sie: good 0 bad

No w sumie to meble od babci i może coś z tego wyjdzie. Do takiej kuchni powinieneś jece poukładać na meblach fajansowe talarze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2013, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy w kuchni prowansalskiej pasują nowoczesne sprzęty? Bo moim zdaniem to się trochę gryzie

Zgłoś | Cytuj | Link

17 grudnia 2013, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

No nie tak do końca bo w zabudowie nie widać sprzętów w całości , wtedy pasuje wszystko.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 grudnia 2013, 17:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli konieczna jest zabudowa? A na przykład nowoczesne rozwiązania typu kosze cargo, tandemboxy, tip-on, etc. Czy w takiej kuchni trzeba zrezygnować z takich rozwiązań?

Zgłoś | Cytuj | Link

18 grudnia 2013, 00:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi kuchnia w typie prowansalskim kojarzy się z frontami kreowanymi na starsze, także wszystkie te nowości, systemu zupełnie mi nie pasują do tego typu kuchni. Mieszanka stylów mi akurat się nie podoba- także przy takiej kuchni nie robiłabym sprzętów pod zabudowę.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >