ledy

« Powrót do grupy: Oświetlenie wnętrz

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 marca 2011, 10:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem ciekawa co jakie są zdania na temat oświetlenia LED?
Otóż chciałabym by ledy były głównym źródłem światła w domu tylko nie wiem czy to jest tak do końca dobre rozwiązanie. Czy nie będzie to męczące dla oczu domowników?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2011, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Świetlówki i żarówki LED mogą służyć zarówno jako główne jak i dodatkowe źródło światła. Ponieważ istnieje bardzo szeroki wybór barwy światła i natężenia, możesz dopasować oświetlenie do każdego rodzaju wnętrza. Ciepłe kolory nie męczą wzroku, więc nie masz się o co martwić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 kwietnia 2011, 15:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mnie ciekawi wpływ na zdrowie LEDów w porownaniu do tradycyjnych źródeł światła.

Może jeszcze nie ma odpowiednich badań, bo LEDy to nowa technologia ?

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2011, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiecie co z takich osobistych punktów widzenia, ja uważam, że jednak są szkodliwe dla zdrowia. Mają o wiele mniejsze nasycenie, oczy nie są przyzwyczajone do takiego kontrastu, musimy mrużyć oczy co negatywnie wpływa na nasz wzrok, światło led jest dla mnie co najmniej nieodpowiednie, może nich światło led zostanie na ozdobach itd, a my zostańmy przy świetle najbardziej przystosowanym do przyzwyczajeń wzroku człowieka

Zgłoś | Cytuj | Link

17 maja 2011, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

odnośnie LED można tylko powiedzieć że daje światło w dowolnym kolorze i temperaturze barwowej światła, możemy uzyskać każde natężenie światła i wskaźnik oddawania barw powyżej 95. Dlatego prosta odpowiedź: Stosować!
Gorzej gdy już po 10 latach się przepalą i trzeba utylizować - ale to dotyczy każdego źródła światła...
Oświetlenie LED jest od dawna szeroko stosowane w technologii sceny ( www.showdesign.pl ) i tą technologię możemy już przenieść do naszego domu ( warunek to kupienie dobrych opraw - jedynie 3% produkowanych LEDów jest powtarzalnych i są one drogie... pozostałe możemy kupić w każdej cenie)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2011, 08:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak tak tak !
Tanie, tania eksploatacja i do tego ciekawy wygląd !

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy jest możliwe żeby takie światło LED ustawić na natężenie zwykłej świetlówki, no wiecie żeby nie było tak ponuro w mieszkaniu

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 09:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od natężenia prądu nie wiem czy wiesz ale zwykła żarówka też tak ma gdy podasz mniejsze napięcie to ona też zacznie świecić ciemniej...
Spójrz na parametry LED'ów często w sklepie są wystawy gdzie sam możesz wł. sobie taką oprawę świetlną...

Od ludzi dla ludzi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 09:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Zazwyczaj paski LED dają światło maksymalnie do 0,5m. Na rynku są również tzw. halogeny LED'owe, których zakres światła to 2m. Jeżeli jednak już mamy w domu oświetlenie LED nie da się zmieniać jego natężenia. Dlatego niestety trzeba dobrze przemyśleć ich zakup i sprawdzić ich moc i natężenie jeszcze w sklepie.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2011, 17:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Jako główne oświetlenie Ledowe polecam paski. Dają bardziej równomierne światło i posiadają dość duże moce w porównaniu do żarówek led. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.


_________________________________________
Oświetlenie dla Ciebie Olampa.pl

Ten post był edytowany przez olampa dnia: 13 lipca 2011, 13:45
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Oświetlenie Liczba postów: 524 Grupa: Oświetlenie... Moje doświadczenie zakupowe w tym sklepie z oświetleniem było absolutnie fantastyczne. Szukając lampy do mojej sypialni, zależało mi na znalezieniu czegoś wyjąt...
  • Jaka lampa do salonu? Liczba postów: 24 Grupa: Oświetlenie... Nie zwracaj uwagi na producenta, bo masa na rynku lamp, gdzie producent niby dobry, a sama lampa już bardzo słaba jakościowo. Sam kupiłem trochę rzeczy takim to...
  • Sklep z oświetleniem Liczba postów: 15 Grupa: Oświetlenie... Przeglądaj różne sklepy, bo ceny są naprawdę różne. Jak przejrzysz kilkanaście sklepów to okaże się, że w jednym sklepie lampa kosztuje 100 złotych, a w innym 3...
  • barek i alkohole Liczba postów: 56 Grupa: Oświetlenie... Nie mam barku jako takiego (bo kojarzą mi się barki sprzed 30 lat zamykane na klucz). Ale mam półkę, na której stawiam alkohole. Jest to osobna półka, poza zasi...
  • kinkiety do sypialni Liczba postów: 13 Grupa: Oświetlenie... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z oświetleniem do domu, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie, gdzie znajdziecie lampy ogrodowe stojące i wiele innych....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >