niższe koszty ogrzewania

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

8 maja 2015, 15:58

Zgadzam sie: good 0 bad

akurat pellent od węgla różni się tylko tym, że robi mniej bałaganu. roboty nie oszczędza to ządnej. najwygodniejsze są pompy ciepła. totalnie bez obsługowe. ja do swojej w zasadzie nie dotknąłem się od momentu skonfigurowania i odpalenia przez fachowców.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2015, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

może trzeba pomyśleć o tanim opale do ogrzewania domu. Bo od tego zalezą głownie koszty ogrzewania. U nas jest kociol na pellet od http://kolton.pl/ i jak się okazuje to jest tansze rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 maja 2015, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik przemek986 napisał: akurat pellent od węgla różni się tylko tym, że robi
mniej bałaganu. roboty nie oszczędza to ządnej.
najwygodniejsze są pompy ciepła. totalnie bez obsługowe.
ja do swojej w zasadzie nie dotknąłem się od momentu
skonfigurowania i odpalenia przez fachowców.


Równie bezobsługowe jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Jeśli dom jest rzeczywiście energooszczędny wtedy ogrzewanie elektryczne wychodzi bardzo tanio. Maty grzewcze pod płytki, a folie grzewcze pod panele lub drewno.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2015, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę,że warto rozważyć ogrzewanie domu brykietem albo pelletem. tu możecie dowiedzieć się więcej o tych wydajnych biopaliwach: http://www.comerc.pl/linie-do-produkcji-pelle tu-59 jakiś czas temu przeszliśmy na ten sposób ogrzewania i jestem zadowolony z inwestycji.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2015, 11:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zastanawiam się nad kupnem kotłowni na paliwo stałe . może ktoś korzysta i jest w stanie powiedzieć jak to sie sprawdza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 maja 2015, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Amaosk napisał: Użytkownik przemek986 napisał:
akurat pellent od węgla
różni się tylko tym, że robi

mniej bałaganu. roboty nie oszczędza to ządnej.

najwygodniejsze są pompy ciepła. totalnie bez
obsługowe.

ja do swojej w zasadzie nie dotknąłem się od momentu

skonfigurowania i odpalenia przez
fachowców.




Równie bezobsługowe jest elektryczne ogrzewanie
podłogowe. Jeśli dom jest rzeczywiście energooszczędny
wtedy ogrzewanie elektryczne wychodzi bardzo tanio. Maty
grzewcze pod płytki, a folie grzewcze pod panele lub
drewno.


no tak, ale to mamy dopiero problem ogrzewania rozwiązany. niestety elektrycznymi matami nie ogrzejesz CWU, także dochodzi jeszcze jedno źródło.. we wspomnianym przypadku przezemnie całość masz już z głowy

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2015, 13:37

Zgadzam sie: good 0 bad

dziś można zamówić kotły grzewcze na wiele rodzajów opału. na stronie producenta http://www.stalmark.pl/ możecie poznać ich szczegółowe specyfikacje. w razie czego warto skonsultować się z fachowcami.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2015, 22:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobry piec to podstawa. U siebie ogrzewam dom ekogroszkiem w który zaopatruję się od firmy www.weglosmyk.pl i jestem zadowolony z wydajności i ceny materiału

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2015, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekogroszkiem grzeją tylko ci co nie mają innego wyjścia, z uwagi na rodzaj budynku i brak izolacji. Kto do nowego domu zakłada kocioł na ekogroszek jest
technicznym dinozaurem. Fora są pełne postów od "szczęśliwych" użytkowników
kotłów, którzy nie mogą sobie poradzić z problemami technicznymi tych cudów
techniki!

Zgłoś | Cytuj | Link

3 czerwca 2015, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

to fakt, dom nowoczesny, a sposób grzania mocno przestarzały. chwała tym, którzy stawiają na odnawialne źródła

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 216 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Energooszczędny dom jednorodzinny plus inteligencj... Liczba postów: 36 Grupa: Ekologiczny... A może lepiej dom pasywny?
  • pompa ciepła Liczba postów: 197 Grupa: Ekologiczny... Pompa próżniowa i pompa jonowa. Czy wiecie, które firmy oferują taki asortyment? Zależy mi na fachowym doradztwie. Jakiś czas temu znalazłam w Internecie firmę....
  • Stolarka aluminiowa – Okna aluminiowe Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Stolarka aluminiowa, w szczególności okna aluminiowe, zdobywa coraz większą popularność w nowoczesnym budownictwie, zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i kome...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 18 Grupa: Ekologiczny... Jeśli szukasz wydajnej pompy ciepła, sprawdź model Monoblok Aiwa-HPM12YN 12kW (41000 BTU) na https://www.aiwa.pl/ Jest cicha, energooszczędna i ma wysoką wydajn...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19216 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >