nowy parkiet

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

5 maja 2010, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Chcę zerwac starą podłogę(deska)która jest w opłakanym stanie.Myślę nad tym żeby położyc najpierw płytę wiórową na legarach a na nią położyc parkiet.Moje pytanie polega na tym jaki klej zastosowac do tego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 maja 2010, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Czemu chcesz położyć płytę na legarach? Nie możesz parkietu przykleić bezpośrednio do posadzki? Moim zdaniem jeżeli nie właściwie zagruntujesz płytę, to po pierwsze klej nie będzie miał dostatecznej przyczepności, po drugie płyta będzie nasiąkać wilgocią. Najlepszy klej do parkietu jaki znam to Uzin mk 92S jest to klej typowy dla profesjonalistów. Martwi mnie tylko jaką przyczepność osiągnie klejony do płyty wiórowej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2010, 10:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik maxwell32 napisał: Witam.Chcę zerwac starą podłogę(deska)która jest w opłakanym stanie.Myślę nad tym żeby położyc najpierw płytę wiórową na legarach a na nią położyc parkiet.Moje pytanie polega na tym jaki klej zastosowac do tego.


Daj sobie spokój z parkietem, połóż sobie deskę barlinecką. Przyklej to na klej firmy SIKA lub Murexin i podłoga będzie jak przymurowana. Za pierwszym razem odpada ci cyklinowanie, lakierowanie. Natomiast jeśli będziesz chciał odnowić podłogę zawsze po latach możesz ją wycyklinować i będzie jak nowa. Mam taką deskę u siebie w salonie i podłoga jest rewelacyjna. wejdz na stronę producenta tam masz instrukcję montażu, możesz sobie dobrać podłogę lub zasięgnąć fachowych informacji na jej temat, jak również znaleźć fachowca który ci ja ułoży jeśli nie czujesz się na siłach lub masz wątpliwości na co zwrócić uwagę itd. http://www.barlinek.com.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

5 sierpnia 2013, 21:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Drewniana podłoga to inwestycja na lata. Nie wiem co to ta deska barlinecka - będę musieć poczytać. Ja u siebie mam coś takiego - zobacz

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2018, 09:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mi się tak wydaję, ze drewniana podłoga będzie na lata. My tak uważamy i postanowiliśmy taką podłogę u siebie położyć. Wybraliśmy deskę Barlinecką z tej firmy www.bartexolsztyn.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 sierpnia 2018, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój parkiet zawdzięczam fantastycznej ekipie Robin http://robin-wykladziny.pl/ . Nie dość, że zakupiliśmy od nich podłogę w bardzo wysokiej jakości, to jednocześnie zajęli się jej montażem! Dokładnie o to nam chodziło. :) A to wszystko po super cenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2018, 19:12

Zgadzam sie: good 0 bad

My kupowaliśmy parkiet i chemię do parkietu w sklepie http://www.parkietymarzen.com.pl/, również z opcją montażu :) Tak że polecam, bo jakość produktów i obsługi naprawdę świetna :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2018, 17:46

Zgadzam sie: good 0 bad

W kwestii drewnianej podłogi to racja, jeżeli postawimy na odpowiedni gatunek drewna jak dąb czy buk to przetrwają przez lata, wystarczy tylko o nią dbać.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2018, 16:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie zapominajmy o impregnacji. Moim zdaniem obecnie są dostępne b. dobre lakiery do drewna, które zabezpieczają podłogę na długi czas. Zdecydowanie warto w nie zainwestować, aby cieszyć się piękną podłogą przez lata :)

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2018, 09:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam też zastanowić się nad opcją wykładziny do pokoju, ale nie pierwszej lepszej tylko faktycznie takiej która będzie bardzo dobrej jakości i zapewni przytulność, co o tym sądzisz?

PasjonaciPodlogi.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >