podatki i oplaty lokalne

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

23 października 2007, 02:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Czesc :D
jestem tu od kilku minut a juz znalazlam kilka dobrych uwag :D moze i mnie pomozecie :D
moj problem dotyczy podatku od nieruchomosci, a takze rolnego i lesnego (jak to po zakupie dzialki hehe).
Powiedzcie mi co zrobic w sytuacji gdy wlascicielem dzialki itd jest osoba prywatna, a uzytkownikiem np firma badz jakas organizacja. Czy mozliwe jest zlozenie deklaracji czy tam informacji do gminy przez firme czy tez musi to robic co roku wlaciciel :?: :?: :?: :?:
Gmina twierdzi ze tylko wlasciciel jest uprawniony :shock: jednak na drukach wymienieni sa:
1. wlasciciel
2. uzytkownik
3. posiadacz
4. wspolwlasciciel
5. wspoluzytkownik
6. wspolposiadacz
po co az tyle pozycji skoro (zdaniem urzednikow) tylko wlasciciel jest uprawniony :?:
a moze urzednicy nie spotkali sie jeszcze z takim przypadkiem i stad ich opory przed przyjeciem innej formy deklaracji :?:
PORADZCIE COS prosze :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Edda :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 grudnia 2015, 18:08

Zgadzam sie: good 0 bad

http://abak24.eu - Polecam. Jeżeli szukacie doradcy podatkowego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2016, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Kupując ziemię będziesz musiała płacić podatek od gruntu, którego wysokość zależy od kategorii gruntu.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2021, 19:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozliczenie PITa przez internet jest naprawdę bardzo prostą kwestią. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki sposób. Oczywiście grunt to uzyskać sprawdzone informacje, które posłużą nam jako instrukcja. Osobiście polecam Ci zerknąć na stronę https://gazetawroclawska.pl/na-czym-polega-ro zliczenie-pit/ar/c15-15630131 . Tam wszystkiego się dowiesz?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2021, 19:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Check Out Your URL game engine

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2021, 19:45

Zgadzam sie: good 0 bad

More Help free games download

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2021, 20:36

Zgadzam sie: good 0 bad

investigate this site game engine

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2021, 20:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Check This Out free games download

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2022, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak najbardziej jeśli prowadzimy własną działalność to ja również jestem zdania, że coraz więcej na sam temat podatków powinniśmy wiedzieć. Jak dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem było to, aby znaleźć firmę, która będzie rozliczała podatki VAT dla mnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 marca 2022, 19:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja rozliczam sie od kilku dobrych lat sama. Nie oddaję już deklaracji do biura rachunkowego tylko korzystam z programów, które są dostępne w internecie ;) Warto też przed przystąpieniem do wypełniania takich deklaracji jak pit 37 poczytać artykuł taki jak ten https://www.ta-praca.pl/pit-37-wszystko-co-po winienes-o-nim-wiedziec/

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • reklama na granicy Liczba postów: 34 Grupa: Zanim wybud... W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej, butelka Dafi z logo firmy stanowi skuteczne narzędzie marketingowe, które podkreśla proekologiczną postawę marki...
  • garaż - blaszak Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... Dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa dzięki niej zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy jest lepszą i tańszą alternatywą dla garażu. Może spełniać te same funkcje....
  • garaż blaszak Liczba postów: 39 Grupa: Zanim wybud... Jeśli interesują Cię garaże z blachy to na pewno warto zapoznać sie również z ofertą producenta Garaże Marmet. Specjalizują się również w produkcji wysokiej jak...
  • Czy obie części bliźniaka muszą być identyczne? Liczba postów: 6 Grupa: Zanim wybud... Jeśli marzysz o własnym domu w spokojnej okolicy Gdańska, koniecznie odwiedź https://activa.pl/oferta/domy-blizniaki- gdansk Oferują szeroką gamę domów bliźniak...
  • Budowa drogi wewnnętrznej Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Mam działkę budowlaną z współwłasnością 1/11 w drodze wewnętrznej. Muszę zrobić dojazd do mojej działki, ale na początku drogi znajduje się rów przydrożny. Czy....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 325

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >